Promluvte si se svým lékařem o bolesti

Osteoartróza je stav, který poškozuje nebo ničí chrupavku, která vycpává klouby a usnadňuje pohyb jejich součástí. To může být velmi bolestivý stav a běžně postihuje kolenní klouby.

Existují léčby, které mohou zmírnit nepohodlí způsobené osteoartritidou, a vědět, jak si promluvit se svým lékařem o tom, co prožíváte, vám může pomoci najít správnou léčbu.

Přípravy na rozhovor s lékařem o vaší bolesti by v ideálním případě měly začít dobře předtím, než dorazíte do jeho kanceláře. Pokud si během návštěvy vytvoříte seznam věcí, o kterých chcete mluvit, pomůže vám to udržet si přehled nebo nezapomenout důležité body.

Témata, která by tento seznam měl pokrývat, zahrnují to, zda by vaši bolest mohlo způsobovat něco jiného, ​​jaké druhy testů možná budete muset podstoupit a jaká léčba by mohla být použita ke zmírnění vaší bolesti. Další témata zahrnují, zda existují alternativy k běžným testům a léčbě a kde můžete získat další informace.

Zvažte, že si budete alespoň několik dní před návštěvou dělat poznámky o své bolesti. Mezi věci, které byste měli zaznamenat, patří:

  • V kterou denní dobu vás bolí koleno.
  • Za jakých okolností začíná bolest.
  • Pokud můžete, popište, jaká je bolest během každé epizody.
  • Popište, kde vás koleno nebo kolem kolene pokaždé bolí.
  • Sledujte, jak dlouho nepohodlí trvá.
  • Co, pokud vůbec něco, děláte, abyste si to ošetřili sami, a jak účinné jsou tyto léčby.
  • Pokuste se zjistit, jak silná je bolest.

Něco, co je třeba mít na paměti o závažnosti bolesti: lékaři a další zdravotničtí profesionálové často používají 10bodovou stupnici, když se ptají pacienta, přičemž bolest je tím horší, čím je stupnice vyšší.

Další věci, které byste si mohli chtít připravit předem, jsou kopie vašich lékařských záznamů pro vašeho lékaře, pokud je ještě nemá, seznam léků, které užíváte, jména a kontaktní údaje na všechny další lékaře, se kterými se setkáváte , a něco, s čím lze psát a na co psát.

Něco jiného, ​​co byste mohli chtít zvážit, je zařídit si s sebou na návštěvu důvěryhodného přítele nebo příbuzného. Kromě emocionální hodnoty mít s sebou někoho blízkého vám tato osoba může také připomenout body, které je třeba vznést, nebo položit otázky, které jste možná zapomněli.

Váš čas u lékaře může být omezený a příprava těchto věcí s předstihem vám pomůže vytěžit z návštěvy maximum.

Až přijde čas na skutečnou návštěvu, bude to vše o otázkách: doktorových a vašich.

Odpovězte na otázky lékaře co nejpřesněji, i když se s předmětem cítíte nepříjemně. Cokoli řeknete lékaři, může vám pomoci s léčbou.

S vašimi otázkami, co je nejdůležitější, položte všechny otázky, které potřebujete, a nepodléhejte myšlence, že ztrácíte čas svého lékaře.

Jakmile je otázka položena, ujistěte se, že dostanete odpověď a že plně rozumíte tomu, co tato odpověď znamená. Pokud nerozumíte, požádejte o vysvětlení, dokud nerozumíte. Pokud potřebujete, udělejte si poznámky. Opět není čas se stydět.

Příčiny osteoartrózy nejsou zcela objasněny a neexistuje žádný lék. Existují však léčby, které vám mohou pomoci vypořádat se s osteoartrózou. Některé z nich mohou být tak jednoduché jako změna životního stylu, ale mohou to také znamenat léky nebo dokonce operaci.

Být připraven a upřímně mluvit se svým lékařem vám může pomoci určit, jaký režim bude pro vás nejlepší.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY