Psychodynamická terapie deprese

Co je psychodynamická terapie?

Psychodynamická terapie je formou talk terapie. Je navržen tak, aby vám pomohl najít úlevu od duševního nebo emočního stresu. Například váš lékař vám to může doporučit, pokud máte depresi.

Zastánci psychodynamické terapie věří, že vaše současné problémy jsou spojeny s nevědomými konflikty vyplývajícími z událostí ve vaší minulosti. Věří, že musíte identifikovat kořeny své psychické bolesti, než najdete úlevu. Váš terapeut bude podporovat sebereflexi a sebezkoumání. Zejména vám pomohou prozkoumat vaše minulé rodinné vztahy. To vám může pomoci lépe porozumět současným výzvám. Váš terapeut vám také může pomoci vyvinout techniky zvládání.

K čemu slouží psychodynamická terapie?

Váš lékař může doporučit psychodynamickou terapii, pokud máte depresi. Používá se také k léčbě některých dalších stavů a ​​situací duševního zdraví. Může vám pomoci spravovat:

  • úzkost
  • panické poruchy
  • posttraumatická stresová porucha
  • poruchy osobnosti, jako je hraniční porucha osobnosti
  • fyzické nemoci související se stresem
  • fyzické příznaky, které nemají fyzický základ
  • přetrvávající pocity izolace a osamělosti
  • prodloužený smutek
  • sexuální obtíže

Váš lékař vám může doporučit, abyste kombinovali psychodynamickou terapii s léky nebo jinou léčbou.

Co zahrnuje psychodynamická terapie?

V psychodynamické terapii se vám váš terapeut pokusí pomoci pochopit, jak minulé události ovlivňují vaše duševní a fyzické zdraví dnes. Zastánci věří, že lidé se ze specifických důvodů cítí a jednají tak, jak se chovají. Vaše minulé zkušenosti ovlivňují to, jak jednáte a vidíte svět. Váš terapeut vám pomůže tyto zkušenosti prozkoumat. Mohou vám také pomoci vyvinout techniky zvládání, abyste mohli reagovat na náročné situace pozitivněji a efektivněji.

Pravděpodobně se budete setkávat se svým terapeutem několikrát týdně po několik měsíců a v některých případech i několik let. Váš terapeut může vyžadovat častější schůzky. Každá relace bude obvykle trvat 45 až 50 minut.

Váš terapeut se pokusí vytvořit podpůrné prostředí, kde se budete cítit dobře, když budete mluvit o svých zkušenostech. Pravděpodobně vám umožní svobodně mluvit během sezení. Mohou občas přerušit, aby položili otázky nebo přesměrovali diskusi. Obvykle nesdílejí své názory na to, co říkáte. Tato neutralita může pomoci posílit váš terapeutický vztah.

Se svým terapeutem můžete komunikovat na více úrovních, někdy nepřímými prostředky. Mohou například zkoumat vaše sny a fantazie a pomoci vám objevit jejich význam. Váš terapeut se vám pokusí pomoci pochopit, jak ovlivnili váš život. Někteří lidé skrývají traumatické zážitky nebo si je neuvědomují. Váš terapeut vám může pomoci získat přístup a mluvit o nich.

Co říkají odborníci?

„Psychodynamická terapie může být nejběžněji praktikovaným typem terapie,“ říká Daniel L. Buccino, LCSW-C, odborný asistent psychiatrie a behaviorálních věd na Johns Hopkins University School of Medicine. “Zahrnuje aspekty psychoanalytického myšlení ve svém pokusu podívat se na dynamické vzorce interakcí a reakcí.”

Psychodynamická terapie je podobná jako u jiných forem psychoterapie. Představuje minimální riziko. Můžete bojovat s emocionálním dopadem znovuprožívání nebo sdílení minulosti. Ale může to zlepšit vaši dlouhodobou pohodu a schopnost se s tím vyrovnat.

Jídlo s sebou

Pokud máte podezření, že trpíte depresí nebo jiným duševním onemocněním, domluvte si schůzku se svým lékařem. V závislosti na vašem stavu mohou předepsat kombinaci léků a terapie.

Psychodynamická terapie je běžným typem terapie. Může vám pomoci pochopit, jak minulé zkušenosti ovlivňují váš současný život, a může vám pomoci rozvíjet dlouhodobé strategie zvládání.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY