Výběr glukometru

glukometr

Přehled

Měřiče krevní glukózy jsou malá počítačová zařízení, která měří a zobrazují vaši hladinu glukózy v krvi. Tato zařízení jsou užitečná pro lidi s diabetem.

Pokud máte cukrovku, sledování hladiny glukózy v krvi vám a vašim lékařům poskytne cenné informace o tom, jak jídlo, cvičení, léky, stres a další faktory mohou ovlivnit vaši hladinu glukózy v krvi. Tyto informace vám a vašemu lékaři pomohou sestavit léčebný plán přizpůsobený vašim potřebám.

Pro domácí použití je k dispozici mnoho typů glukometrů. Ty sahají od základních modelů, které snímají pouze hladiny glukózy v krvi, až po pokročilejší verze, které nabízejí funkce, jako je paměť pro ukládání informací.

Náklady na měřiče glykémie a testovací zásoby se liší a vaše pojištění nemusí vždy poskytovat krytí. Před výběrem měřiče si prostudujte všechny možnosti. Pokud máte pojištění, zkontrolujte, jaký typ měřiče vaše pojištění kryje. Budete chtít zvážit počáteční náklady, například kolik stojí skutečné měřidlo, a dlouhodobé náklady, jako je cena testovacích proužků a dalšího spotřebního materiálu.

Jakmile budete mít měřič, poraďte se se svým lékařem, jak jej správně používat.

Jak vybrat glukometr

Ať už je to váš první glukometr nebo jej používáte několik let a hledáte upgrade, před výběrem glukometru si položte několik otázek:

Navrhne vám lékař nebo sestra konkrétní měřič?

Tito lidé mají bohaté zkušenosti s řadou metrů a dovedou vás správným směrem.

Na co se vztahuje vaše pojištění?

Vaše pojišťovna může mít seznam předem schválených měřičů, které pokrývá. Nezapomeňte také zjistit, zda a jak vaše pojištění pokryje náklady na testovací proužky a další zásoby.

Kolik bude tento měřič stát?

Některé měřiče mohou být nákladné a pojišťovny ne vždy berou v úvahu cennější možnosti. Pokud váš měřič překročí pokrytí vaší společnosti, budete muset zaplatit rozdíl. Testovací proužky se také prodávají odděleně od měřičů a mohou být drahé. Pojišťovny někdy stanoví strop pro to, kolik zaplatí za rok nebo pásy za měsíc.

Jak snadné je používat tento měřič?

Testovací postupy se u každého měřiče liší. Některé vyžadují více práce než jiné. Kolik krve například testovací proužek vyžaduje? Dokážete snadno přečíst čísla na obrazovce?

Jak dlouho trvá čtení?

Váš čas je cenný, a přestože se několik sekund může zdát bezvýznamných, tento čas se může při testování několikrát denně sčítat.

Je údržba měřidla snadná?

Je čištění jednoduché? Je kalibrace rychlá a snadná, když získáte nové proužky? Nebo to vyžaduje kalibraci nebo ne?

Může zařízení ukládat vaše naměřené hodnoty?

Sledování hodnot glykémie je pro dlouhodobou péči životně důležité, a proto je důležité mít záznamy. Pokud vám vyhovuje zapisovat si čísla do poznámkového bloku, možná budete potřebovat pouze efektivnější stroj, který odebírá údaje, ale nezaznamenává je.

Pokud však víte, že budete na cestách a těžko budete sledovat svá čísla, podívejte se po měřiči, který má možnosti paměti. Některé měřiče vytvářejí protokoly, které můžete načíst později. Ještě lépe, některé vytvářejí soubor ke stažení, který se synchronizuje s vaším počítačem a lze jej zaslat e -mailem lékaři nebo zdravotní sestře.

Zkontrolujte, zda je správně nastaven čas a datum měřiče.

Chcete nějaké speciální funkce?

Pokud víte, že budete tento měřič nosit s sebou na cestách, možná budete chtít kompaktní variantu. Na druhou stranu, pokud se těžko držíte malých modelů, můžete dát přednost velkému metru s proužky, které se snadněji používají.

Lidé se zhoršeným zrakem mohou upřednostňovat měřič, který má snadno čitelnou obrazovku nebo slovní příkazy a výzvy.

Pro děti jsou k dispozici barevné možnosti.

Mezi další speciální funkce patří:

  • audio schopnost, pro lidi s poruchou zraku
  • podsvícené obrazovky, které usnadňují čtení v noci nebo při slabém osvětlení
  • různá množství paměti
  • různé manipulační schopnosti, například mít proužky uložené v měřiči nebo mít USB měřič
  • měřiče, které zaznamenávají sacharidové gramy a dávky inzulinu s odečtem glukózy
  • měřiče, které mohou testovat hladinu ketonu v krvi spolu s hladinou glukózy v krvi

Faktory, které mohou ovlivnit hodnoty glukózy

Přesnost výsledků testů závisí na řadě problémů, včetně kvality měřiče a testovacích proužků a toho, jak dobře jste byli vyškoleni k ovládání zařízení. Zde jsou další faktory, které mohou ovlivnit vaše hodnoty glukózy:

Uživatelská technika

Chyba uživatele je hlavním důvodem chyb v odečtu glukózy. Nezapomeňte si přečíst, jak používat glukometr, a procvičit si u svého lékaře měření glykémie.

Špinavé testovací stránky

Zbytky jídla, pití nebo mléka na rukou mohou ovlivnit odečet glykémie. Před testováním si umyjte a osušte ruce. Pokud použijete tampón napuštěný alkoholem, před testováním nechejte místo zcela vyschnout a použijte druhou kapku krve, nikoli první.

životní prostředí

Nadmořská výška, vlhkost a pokojová teplota mohou ovlivnit hodnoty glykémie změnou vašeho těla nebo proužků, které používáte. Některé měřiče jsou dodávány s pokyny, jak v konkrétních situacích získat správné hodnoty.

Nekompatibilní testovací proužky

Testovací proužky mohou být drahé, takže můžete být v pokušení vyzkoušet proužky třetích stran nebo generické, abyste ušetřili peníze. Pokud však váš měřič není určen k použití těchto proužků, mohou být ovlivněny vaše naměřené hodnoty. Zajistěte, aby byly alternativní testovací proužky kompatibilní s vaším zařízením. Nezapomeňte také zkontrolovat datum vypršení platnosti na proužcích, protože zastaralé proužky mohou poskytovat nesprávné výsledky.

Změny v metrech nebo pásech

Výrobci mohou provádět změny svých strojů nebo testovacích proužků. Když se to stane, výrobci třetích stran nebo generičtí proužků nejsou vždy informováni. V takovém případě mohou být testovací proužky nekompatibilní s vaším měřičem.

Pokud si nejste jisti, zda konkrétní testovací proužek bude s vaším glukometrem fungovat, zavolejte výrobce měřiče.

Správné používání měřiče

Abyste zajistili přesné odečty, pečlivě si přečtěte pokyny poskytnuté výrobcem. The US Food and Drug Administration (FDA) vyžaduje, aby výrobci glukometrů poskytli podrobné pokyny na obalu přístroje. Pokud máte nějaké dotazy, vyhledejte horkou linku podpory a zavolejte výrobci.

Je také dobré vzít si měřič k lékaři nebo zdravotnickému týmu a nechat ho, aby s vámi prošel základy stroje.

Když jste tam, zkontrolujte, jak se výsledky vašeho stroje porovnávají se strojem v ordinaci. To vám pomůže zjistit, zda je váš stroj správně kalibrován.

Ujistěte se, že vás lékař nebo člen týmu pozoruje při provádění testu, aby mohl potvrdit, že používáte správné techniky.

Výhled

Na trhu je mnoho různých typů měřičů, které pomáhají lidem s diabetem pravidelně a přesně kontrolovat hladinu glukózy v krvi. Nezapomeňte strávit čas vzděláváním se s různými možnostmi a požádejte svého lékaře nebo zdravotní sestru o pomoc nebo doporučení.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY