10 způsobů, jak přestat plakat

Přehled

Lidé často pláčou na pohřbech, při smutných filmech a při poslechu smutných písní. Ale ostatní lidé se mohou přistihnout, že pláčou, když vedou vášnivé rozhovory s ostatními, konfrontují někoho, na koho jsou naštvaní, nebo mluví o něčem důležitém.

Tento druh pláče může způsobit rozpaky a zmatek. Dobrou zprávou je, že časem se můžete naučit, jak to ovládat.

Měli byste si také položit otázku, zda je váš pláč skutečně problém. Někdy skrze naše slzy uvolňujeme emoce, které jsou napsané a je třeba je vyjádřit. Jsou chvíle, kdy vám pláč může pomoci, abyste se skutečně cítili lépe.

Jak mohu přestat plakat?

Pokud hodně pláčete, můžete se cítit sebevědomě. Můžete mít pocit, že vás lidé berou méně vážně, když vás vidí plakat, nebo se můžete cítit slabí (což ve skutečnosti není pravda).

Ale pokud hodně pláčete, může to znamenat, že máte potíže se stresem. Nebo se můžete cítit bezmocní, když uvíznete v určitých situacích nebo mluvíte s určitými lidmi. Nebo podle výzkum, můžete být vystresovaní nebo mít problémy se čtením mimiky lidí.

Naučit se ovládat svůj stres vám někdy může pomoci lépe ovládat slzy. Zde je několik tipů, které vám pomohou rychle přestat plakat:

 1. Mírně nakloňte hlavu nahoru, abyste zabránili slzám. Slzy se vám budou shromažďovat na dně víček, takže vám nestékají po tváři. To může zastavit tok slz a přesměrovat vaši pozornost.
 2. Přitiskněte se na kůži mezi palcem a ukazováčkem – bolest vás může odvést od pláče.
 3. Podle vědců napněte svaly, díky čemuž se vaše tělo a mozek budou cítit jistější a pod kontrolou.
 4. Udělejte neutrální obličej, který může uklidnit osobu, se kterou mluvíte, a snížit pravděpodobnost, že nasadí výraz, který spustí vaše slzy. vědci zjistili, že neutrální tváře vyvolávají menší mozkovou aktivitu než výrazy obličeje vykazující specifické emoce.
 5. Fyzicky ustupte ze stresující situace, jako je vzrušený rozhovor.
 6. Zaměřte se na kontrolu dýchání. Vědomě se snažte zhluboka nadechnout a pomalu vydechovat. To vám může pomoci cítit se více klidně, snížit celkové pocity stresu a snížit pravděpodobnost, že začnete plakat (nebo budete pokračovat).
 7. Rychle mrkejte, pokud jste již začali plakat, abyste pomohli odstranit slzy, aby se vám nekutálely po tváři.
 8. Nemrkejte, pokud máte pocit, že byste mohli plakat, může to zabránit slzám.
 9. Změňte své myšlenky a rozpoložení mysli. Pokud se cítíte vystresovaní a jako byste začali plakat, odveďte svou pozornost od svých starostí a slz a místo toho myslete na něco jiného – šťastný okamžik, vtipnou scénu z filmu nebo něco, na co jste hrdí – co odvede vaši pozornost. vy.

Co mohu dělat se svým pláčem?

Pláč je něco, co dělá každý. Ale pokud máte pocit, že moc pláčete, může vás příliš snadno přemoci stres, nebo můžete mít jiný problém, jako je depresivní porucha. Můžete začít tím, že se zaměříte na snížení stresu ve svém životě, abyste snížili svůj pláč. Svůj stres můžete zvládnout tak, že učiníte následující kroky k identifikaci, konfrontaci a řešení stresu ve vašem životě:

 • Identifikujte, co je příčinou vašeho stresu (a vašeho pláče): Je to osobní problém, vaše prostředí, lidé kolem vás nebo něco jiného?
 • Snižte počet věcí, ke kterým se zavazujete. Překročení časového rozvrhu je hlavní příčinou stresu v životech mnoha lidí. Podívejte se do kalendáře a přemýšlejte o tom, jaké aktivity, povinnosti nebo události byste mohli vynechat, abyste snížili celkový stres.
 • Zůstaňte na vrcholu svých závazků. Krátké termíny a prokrastinace mohou zvýšit stres. Předcházejte stresu tím, že zůstanete nad svou prací a stanovíte si pro sebe realističtější cíle, pokud vás při pokusu o dokončení projektů tlačí čas.
 • Požádejte o pomoc, když ji potřebujete. Určete, které lidi ve vašem životě – přátele, rodinu a spolupracovníky – můžete požádat o pomoc při zvládání stresu.
 • Najděte si koníčka. Příjemné aktivity, jako je umění, hudba nebo dobrovolnictví, mohou pomoci snížit vaši celkovou hladinu stresu. Nesoutěžní činnosti, jako je čtení, rybaření nebo zahradničení, jsou často nejlepšími prostředky na uvolnění stresu.
 • Používejte relaxační techniky. Hluboké dýchání, protahování, vizualizace poklidné scény a opakování mantry mohou pomoci uklidnit váš mozek a tělo, když se cítíte ve stresu.
 • Ujistěte se, že máte dostatek spánku. Nedostatek spánku může zvýšit pravděpodobnost, že se vaše emoce zmocní, když jste ve stresu. Většina dospělých potřebuje sedm až devět hodin spánku za noc.

Pokud máte potíže se stresem nebo se přistihnete, že neustále pláčete, možná máte problém s duševním zdravím, jako je těžká deprese nebo bipolární porucha. Jedná se o vážné stavy duševního zdraví, které vyžadují lékařské ošetření. Pokud máte obavy, okamžitě vyhledejte pomoc svého poskytovatele duševní péče.

Posun vpřed

Pláč je přirozenou reakcí na emocionální situace. Někteří lidé však pláčou více než jiní a nadměrný pláč může být nepříjemný. Existuje však mnoho věcí, které můžete udělat, abyste snížili pravděpodobnost, že začnete nebo budete pokračovat v pláči. A jsou věci, které můžete udělat doma, abyste snížili pravděpodobnost, že při příští stresové situaci začnete plakat. Měli byste také vědět, kdy se obrátit o pomoc na svého lékaře.

Až se příště budete cítit, že budete plakat, nebo pokud se začnete roztrhat, pamatujte, že existují věci, které můžete udělat, abyste svůj pláč zastavili. Použijte tyto tipy a postavte se stresovým situacím ve svém životě s vědomím, že nemusíte plakat, a pokud začnete, můžete to ovládat. Nemusíte se nechat svými slzami zadržet, abyste je nebrali vážně nebo vyjadřovali své potřeby během obtížných rozhovorů.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY