Alternativy pro léčbu menopauzy

Alternativy pro léčbu menopauzy

Mnoho žen odmítá rizika spojená s hormonální substituční terapií k léčbě symptomů menopauzy a místo toho hledá úlevu z alternativních zdrojů.

Vzhledem k tomu, že ženy v menopauze čelí kolísavým hladinám estrogenu a progesteronu, budou pravděpodobně pociťovat příznaky jako návaly horka, nespavost, deprese, bolesti prsou a změny nálad.

Naštěstí existuje řada přírodních prostředků, které vám pomohou se s tím vyrovnat. Ujistěte se, že si promluvte se svým lékařem, než začnete užívat jakékoli doplňky nebo bylinky.

Černá cohosh

Černá cohosh patří mezi nejoblíbenější a nejdéle studované přírodní léky na návaly horka pro ženy, které se nechtějí při léčbě symptomů menopauzy uchylovat k hormonální substituci nebo antidepresivům.

Černá cohosh pochází z rostliny z čeledi pryskyřníkovitých a používá se po staletí. Černou rasci můžete užívat v mnoha formách: kapsle, tablety nebo smíchané s vodou.

Předpokládá se, že se v mozku chová podobně jako serotonin. Toto chování zahrnuje zmírnění pocitů deprese a regulaci tělesné teploty.

Navzdory tomu podle Národní centrum pro doplňkové a integrované zdraví (NNCIH) (dříve Národní centrum pro doplňkovou a alternativní medicínu), dosavadní výzkum zůstává smíšený. Celkově zbývá prokázat účinnost černé rasce jako spolehlivé léčby menopauzy.

Vitamín D

Vitamin D je nezbytným stavebním kamenem pro zdravé tělo. Podporuje zdravou obnovu kostí, normální růst buněk a hormonální rovnováhu, což jsou všechny důležité pro ženy v menopauze.

Vitamin D se často nazývá „vitamin slunečního svitu“, protože vaše tělo ho produkuje v reakci na vystavení slunci.

Jak ženy stárnou, jejich schopnost vstřebávat vitamín D klesá, čímž se zvyšuje riziko ztráty hustoty kostí. Proto je potřeba začlenit vitamín D do jejich stravy mnohem kritičtější.

Chcete-li získat doporučenou denní dávku 600 mezinárodních jednotek (IU), vyjděte ven na 15 až 20 minut chůze. Na ochranu pokožky nezapomeňte nosit opalovací krém a klobouk.

Pokud prší nebo se nemůžete dostat ven, vezměte si sluneční vitamín ve formě kapslí.

Je také důležité naplnit svůj talíř potravinami s vysokým obsahem vitamínu D. Mezi takové potraviny patří sardinky, tuňák, divoký losos, obohacené mléčné výrobky a vejce.

Akupunktura

Mnoho žen nachází úlevu od symptomů menopauzy prostřednictvím akupunktury. Skeptici tvrdí, že přínosy akupunktury jsou čistě výsledkem placebo efektu, ale studie to ukázaly akupunktura může být rozumnou alternativou k hormonální terapii pro ženy trpící návaly horka.

Mnoho pojistných plánů pokrývá mimo jiné alternativní léčbu akupunkturu. Než si domluvíte schůzku, zkontrolujte své pokrytí.

Všímavé dýchání

Je čas naskočit do vozu všímavosti, pokud jste to ještě neudělali. Všímavé hluboké dýchání, jaké se praktikuje při józe a meditaci, má prokazatelný uklidňující účinek na mysl a může zmírnit některé symptomy menopauzy, jako je úzkost a návaly horka.

Jakmile ucítíte nával horka, připravte se. Začněte tím, že se nadechnete nosem do počtu čtyř. Zadržte dech na sedm hodin. Poté zcela vydechněte ústy do počtu osmi. Tohle je jeden nádech. Zkuste tento cyklus dokončit ještě dvakrát.

třezalka tečkovaná

Mezi nejoblíbenější bylinky používané ve Spojených státech patří třezalka tečkovaná již dlouho jako alternativní léčba změn nálad v menopauze, zlepšení spánku, relaxace a snížení deprese a úzkosti. Pochází z divoce kvetoucí rostliny tzv Hypericum perforatum, listy a květy se sklízejí a suší. Poté se mohou uvařit v čaji nebo užívat v pilulce nebo v tekuté formě.

Vědecké studie potvrzují, že zatímco třezalka tečkovaná je účinná při léčbě mírné deprese, nefunguje o nic lépe než placebo při léčbě těžké deprese.

Ujistěte se, že se zeptáte svého lékaře, než začnete užívat třezalku tečkovanou, protože může interagovat s jinými léky a může mít velmi vážné vedlejší účinky.

Ženšen

Ženšen je bylina používaná pro své léčebné účinky na zdraví již pět tisíc let Číňany, Korejci a původními obyvateli Ameriky. Může být použit k léčbě menopauzálních příznaků únavy, úzkosti a stresu, protože je považován za „normalizátor“ a „energizér“.

Můžete užívat ženšen v různých formách včetně čaje, prášku a extraktu.

Jóga

Neustálé důkazy podporují názor, že jóga může pomoci zmírnit podrážděnost a deprese způsobené menopauzou. Ženy uvádějí, že jógové relaxační a protahovací techniky pomáhají stabilizovat jejich náladu a zároveň zlepšují jejich celkovou pohodu.

Vyzkoušejte lekce jemné jógy jednou nebo dvakrát týdně, abyste získali co nejvíce výhod. Jakmile se naučíte základy, můžete si udělat osobní čas na cvičení v pohodlí svého domova.

Odnést

Tyto alternativní terapie mohou spotřebitelům nabídnout řešení, která pomohou při léčbě symptomů menopauzy. Jako u každé jiné léčby je dobré si nejprve promluvit se svým lékařem. To platí zejména, pokud plánujete užívat nějaké bylinky nebo doplňky.

Celkové zdraví a kondice výrazně snižují symptomy, takže redukce stresu, cvičení a jóga mohou být užitečné.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY