Depakote a náklady: Co potřebujete vědět

Úvod

Pokud hledáte možnosti léčby epilepsie, migrény nebo bipolární poruchy, možná se budete chtít dozvědět více o Depakote. Je to lék na předpis, který se dodává ve třech formách, z nichž všechny užíváte polykáním.

Tablety Depakote s opožděným uvolňováním a Depakote ER (tablety s prodlouženým uvolňováním)* se používají k:

 • k léčbě manických epizod spojených s bipolární poruchou u dospělých
 • zabránit epizodám migrény u dospělých
 • k léčbě určitých typů záchvatů souvisejících s epilepsií u dospělých a dětí ve věku 10 let a starších

Kapsle Depakote se zpožděným uvolňováním se používají k:

 • k léčbě určitých typů záchvatů souvisejících s epilepsií u dospělých a dětí ve věku 10 let a starších

Aktivní složkou léčiva je divalproex sodný. Účinná látka je to, díky čemu lék funguje.

Pokračujte ve čtení podrobností o Depakote a nákladech a jak ušetřit peníze za recepty.

Poznámka: Další podrobnosti o Depakote, včetně jeho použití, naleznete v tomto podrobném článku.

* „Zpožděné uvolňování“ znamená, že lék se do těla neuvolní okamžitě. „Prodloužené uvolňování“ znamená, že se lék uvolňuje do těla pomalu v průběhu času.

Kolik stojí Depakote?

Cena, kterou zaplatíte za Depakote, se může lišit. Vaše náklady mohou záviset na vašem léčebném plánu, vašem pojistném krytí (pokud jej máte) a lékárně, kterou používáte.

Chcete-li zjistit, kolik zaplatíte za Depakote, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Poznámka: Pokud máte pojištění, možná budete muset získat předchozí povolení, než váš poskytovatel pojištění pokryje Depakote. To znamená, že váš pojistitel a váš lékař proberou Depakote ohledně vaší léčby. Poté pojišťovna určí, zda je lék hrazen. Pokud Depakote vyžaduje předchozí povolení a neobdržíte ho před zahájením léčby, můžete zaplatit plnou cenu léku.

Nezapomeňte se své pojišťovny zeptat, zda Depakote vyžaduje předchozí povolení.

Časté dotazy o ceně a Depakote

Níže jsou uvedeny odpovědi na některé často kladené otázky o Depakote a nákladech.

Kolik stojí Depakote bez pojištění?

Náklady na léky na předpis jsou obvykle nižší s pojištěním než bez pojištění. Pokud nemáte pojištění, bude částka, kterou zaplatíte za Depakote, záviset na lékárně, kterou používáte, na vašem dávkování a lékové formě.

Promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem o nákladech na Depakote bez pojištění. Mohou vám také říci, zda je pro vás generická verze léku možností léčby. Generika bývají levnější než značkové léky. Další informace naleznete v části „Je Depakote k dispozici jako generikum? sekce níže.

Výrobce léků má program pomoci pacientům s názvem myAbbVie Assist, který pomáhá snížit náklady na Depakote pro lidi bez pojištění. Zdroje, které vám mohou pomoci najít další možnosti úspory nákladů, naleznete v části „Mohu získat pomoc s platbou za Depakote?“ sekce níže.

Je cena Depakote vyšší než cena Depakote ER?

Se liší. Vaše náklady závisí na faktorech, jako je lékárna, kterou používáte, plán léčby a typ pojistného krytí, které máte.

Výrobce léků má programy na úsporu nákladů, jako je spořicí karta Depakote a zásilková lékárna Depakote pro lidi s pojištěním. U těchto programů se náklady na různé formy Depakote nemusí lišit.

Chcete-li zjistit přesné náklady na různé formy Depakote, promluvte si se svým lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Je Depakote dostupný jako generikum?

Depakote je k dispozici jako generická léčiva divalproex sodný tableta s opožděným uvolňováním (DR), tableta divalproex sodium DR a tableta divalproex sodium ER (s prodlouženým uvolňováním).*

Generický lék je přesnou kopií aktivního léku ve značkovém léku. Generikum je považováno za stejně bezpečné a účinné jako originální lék. A generika obecně stojí méně než značkové léky.

Chcete-li se dozvědět o nákladech na Depakote a jeho generické verze, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Pokud vám byl předepsán přípravek Depakote a máte zájem místo toho užívat divalproex sodný, poraďte se se svým lékařem. Mohou dát přednost tomu, abyste si vzali jednu verzi místo druhé. Kromě toho se budete muset informovat u svého poskytovatele pojištění. To proto, že se může vztahovat pouze na jednu nebo druhou drogu.

* „Zpožděné uvolňování“ znamená, že lék se do těla neuvolní okamžitě. „Prodloužené uvolňování“ znamená, že se lék uvolňuje do těla pomalu v průběhu času.

Proč je mezi značkovými léky a generiky takový rozdíl v ceně?

Aby bylo zajištěno, že značkové léky jsou bezpečné a účinné, jsou zapotřebí roky výzkumu a testování. Toto testování může léky prodražit.

Výrobce značkové drogy může drogu prodávat až 20 let. Poté mohou ostatní výrobci léků vytvářet generické verze. Tato konkurence na trhu může vést ke snížení nákladů na generika. A protože generika mají stejné účinné látky jako značkové léky, není třeba je znovu zkoumat. To může také vést k nižším generickým nákladům.

Jak mohu snížit své dlouhodobé náklady na léky?

V závislosti na tom, jaký stav se Depakote používá k léčbě, můžete lék užívat dlouhodobě. Pokud užíváte Depakote dlouhodobě, můžete snížit své náklady následujícími způsoby:

Podívejte se na získání zásob svých léků na 90 dní. Možná budete moci získat 90denní zásobu Depakote, pokud to schválí vaše pojišťovna. To by mohlo snížit počet vašich cest do lékárny a pomoci snížit náklady na Depakote. Pokud máte zájem o 90denní dodávku tohoto léku, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

K získání léků použijte zásilkovou lékárnu. Použití zásilkové lékárny vám může pomoci snížit náklady na Depakote. Navíc můžete dostat své léky, aniž byste opustili domov. Výrobce léků má zásilkový program, který vám může poskytnout úsporu nákladů Depakote. Některé plány Medicare mohou pomoci pokrýt náklady na léky na objednávku. Můžete také získat 90denní dodávku léku prostřednictvím zásilkového obchodu.

Pokud nemáte zdravotní pojištění, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám navrhnout možnosti online lékárny, které by pro vás mohly fungovat.

Mohu získat pomoc s platbou za Depakote?

Pokud potřebujete pomoc s pokrytím nákladů na Depakote nebo porozumět svému pojištění, podívejte se na tyto zdroje:

 • Spořicí karta Depakote
 • Zásilkový program Depakote
 • myAbbVie Assist
 • NeedyMeds
 • Nástroj lékařské pomoci

Na těchto stránkách můžete najít informace o pojištění, podrobnosti o programech drogové pomoci a odkazy na spořící karty a další služby.

Máte-li otázky ohledně úhrady za předpis, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem.

Jaké by měly být mé další kroky?

Máte-li i nadále otázky ohledně ceny přípravku Depakote, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám poskytnout lepší představu o tom, kolik za tento lék zaplatíte. Ale pokud máte zdravotní pojištění, budete si muset promluvit se svým poskytovatelem pojištění, abyste zjistili skutečné náklady, které byste zaplatili za Depakote.

Příklady otázek, které byste se mohli zeptat svého lékaře nebo pojišťovny, zahrnují:

 • Jaké jsou cenové výhody používání Depakote místo jeho obecné verze?
 • Liší se různé formy Depakote v ceně?
 • Jsou vyšší síly Depakote dražší než nižší síly?

Chcete-li se dozvědět více o Depakote, přečtěte si tyto články:

 • Depakote a Depakote ER (divalproex sodný)
 • Podrobnosti o dávkování pro Depakote a Depakote ER
 • Nežádoucí účinky Depakote a Depakote ER: Co vědět

Chcete-li získat informace o různých stavech a tipy pro zlepšení svého zdraví, přihlaste se k odběru jakéhokoli newsletteru Healthline. Můžete se také podívat na online komunity na Bezzy. Je to místo, kde lidé s určitými podmínkami mohou najít podporu a spojit se s ostatními.

Vyloučení odpovědnosti: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o lécích obsažené v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou určeny k pokrytí všech možných použití, pokynů, opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY