Je to týden uvědomění si spánku – zde je 6 položek schválených zdravotnickou linií, které zachytí pár Zzz

Zahrnujeme produkty, o kterých si myslíme, že jsou pro naše čtenáře užitečné. Pokud nakoupíte prostřednictvím odkazů na této stránce, můžeme získat malou provizi Zde je náš postup.

Healthline ukazuje vám pouze značky a produkty, za kterými si stojíme.

Náš tým důkladně zkoumá a vyhodnocuje doporučení, která uvádíme na našich stránkách. Abychom zjistili, že se výrobci produktů zabývali normami bezpečnosti a účinnosti, musíme:

 • Zhodnoťte ingredience a složení: Mají potenciál způsobit škodu?
 • Ověřte si fakta všechna zdravotní tvrzení: Jsou v souladu se současným souborem vědeckých důkazů?
 • Posuďte značku: Funguje bezúhonně a dodržuje osvědčené postupy v oboru?

Provádíme průzkum, abyste našli důvěryhodné produkty pro vaše zdraví a wellness.

Přečtěte si více o našem procesu prověřování.
Bylo to užitečné?

Rychlý pohled na nejlepší produkty pro týden spánku

 • Nejlepší ergonomická matrace: Hybridní matrace Casper Sleep Wave
 • Nejlepší každodenní ložní prádlo: Sada Brooklinen Luxury Sateen Core Sheet Sheet
 • Nejlepší kombinovaná matrace: Hybridní matrace Leesa Sapira
 • Nejlepší hedvábná maska ​​na spaní: Blissy Silk Sleep Mask
 • Nejlepší polštář: Boční polštář na spaní Zoey Sleep
 • Nejlepší chladivá maska ​​na spaní: Cool maska ​​Manta

Spánek hraje zásadní roli ve vaší celkové pohodě. Je nezbytný pro fyzické, duševní a emocionální zdraví a pomáhá vašemu tělu obnovit a opravit se.

Nedostatek spánku nebo špatná kvalita spánku může vést k a řadu zdravotních problémů, jako je zvýšené riziko chronických onemocnění, jako je cukrovka, srdeční choroby a obezita. Může také ovlivnit vaši náladu, kognitivní funkce a imunitní systém, takže budete náchylnější k nemocem.

Protože vaše zdraví závisí na spánku, byl vytvořen Týden spánku, aby otevřel diskuse o důležitosti dostatku spánku a praktikování dobrých spánkových návyků. Vzhledem k tomu, že se letošní akce blíží, je to vynikající příležitost zamyslet se nad svou spánkovou rutinou a prozkoumat způsoby, jak zlepšit kvalitu svého nočního odpočinku.

Sestavili jsme seznam nejlepších produktů pro Týden spánku, z nichž všechny byly testovány a milovány společností Healthliners. Od matrací a ložního prádla až po polštáře a masky mohou tyto produkty pomoci podpořit zdravé spánkové návyky a udělat z vaší ložnice pohodlnější a příjemnější místo ke spánku.

Jak jsme si vybrali

V Healthline věříme, že výběr správných doplňků na spaní může významně ovlivnit vaše zdraví a pohodu. To je důvod, proč náš tým bere výběr produktů vážně a pečlivě prověřuje všechny položky a značky zahrnuté v tomto souhrnu, aby bylo zajištěno, že splňují naše lékařské a obchodní standardy a náš celkový přístup k wellness. Přečtěte si více o našem procesu prověřování.

Zaměstnanci Healthline také otestovali všechny uváděné produkty, aby vám poskytli co nejpřesnější a nejspolehlivější informace. Některé položky byly obdrženy zdarma od značek, zatímco jiné byly zakoupeny a vyzkoušeny pro osobní zájem. Bez ohledu na to jsme zahrnuli pouze ty, za kterými si skutečně stojíme, takže se můžete spolehnout, že naše doporučení jsou založena na reálných zkušenostech a důkladných hodnoceních.

Cenový průvodce

 • $ = pod 50 USD
 • $$ = 50–200 USD
 • $$$ = přes 200 dolarů

Tipy společnosti Healthline na nejlepší produkty Týdne spánku

Nejlepší ergonomická matrace

Hybridní matrace Casper Sleep Wave

 • Cena: $$$
 • Proč to milujeme: “Mám pocit, že se opravdu dobře přizpůsobuje mým polohám ve spánku, které se mění během noci,” řekla Mellanie Perez, bývalá redaktorka Healthline.

Investice do matrace, která poskytuje optimální ergonomickou podporu, je nezbytná pro klidný spánek. Hybridní matrace Casper Wave je vynikající volbou pro ty, kteří hledají vynikající podporu a vyrovnání páteře.

Díky svému jedinečnému zónovému podpůrnému systému, gelovým kapslím na boky a pružným pružinám pro minimální odskoky a proudění vzduchu je tato matrace navržena tak, aby podporovala pohodlí a zabraňovala potopení.

Mellanie zjistila, že matrace je plyšová, ale podporuje ji. “Je to to nejlepší z obou světů pro ty, kteří chtějí něco pohodlného, ​​co je také praktické pro jejich zdravý spánek,” řekla.

Hybridní matrace Casper Wave má certifikaci CertiPUR-US a byla schválena Americkou chiropraktickou asociací, což zaručuje kvalitu a podporu.

Nakupujte nyní na Amazonu

Nejlepší každodenní povlečení

Sada Brooklinen Luxury Sateen Core Sheet Sheet

 • Cena: $$
 • Proč to milujeme: „Je to skvělý produkt pro ty, kteří chtějí snadno omyvatelnou, odolnou a dlouhotrvající sadu prostěradel pro každodenní použití,“ řekla Emma Caplan, nezávislá spisovatelka Healthline.

Nic nepřekoná pocit chladivého, čistého a křehkého povlečení a sada Brooklinen Luxury Sateen Core Sheet Set je ideální pro každého, kdo hledá spolehlivou sadu, která si bude užívat noc co noc.

Tato prostěradla jsou vyrobena ze 100% extra dlouhé bavlny, která poskytuje měkký, prodyšný povrch na spaní, který je pohodlný, lehký a zajišťuje klidný spánek.

Sada Brooklinen Luxury Sateen Core Sheet Set se dodává s vypasovaným prostěradlem, prostěradlem a dvěma povlaky na polštáře. Je neuvěřitelně odolný a má dlouhou životnost, a to díky vysoce kvalitní konstrukci a řemeslnému zpracování. Povlečení se také snadno udržuje. Emma však navrhla: “Pro ty, kteří chtějí něco luxusnějšího nebo měkčího, tohle není ta správná sada prostěradel.”

Nakupujte nyní na Amazonu

Nejlepší kombinovaná matrace

Hybridní matrace Leesa Sapira

 • Cena: $$$
 • Proč to milujeme: „Doručení bylo rychlé a snadné a matrace byla zatím neuvěřitelně pohodlná,“ řekla Kelli McGrane, MS, RD, redaktorka pro výživu a fitness.

Hybridní matrace Leesa je vynikající volbou pro kombinované spáče, páry a ty, kteří hledají výjimečnou podporu a tvarování. Nabízí skvělou kombinaci pohodlí a podpory díky směsi paměťové pěny a kapesních cívek, které nabízejí větší odraz než vaše typická postel.

Hybridní design navíc zadržuje méně tepla, ale stále poskytuje podporu tradiční pružinové matraci. Když to minulý rok testoval, Kelli poznamenal, že „zůstává relativně chladný. Letos v létě bylo docela horko, a i když bych to nenazval chladící matrací, je prodyšnější než jiné, které jsem zkoušel.“

Řekla také, že matrace je skvělá pro ty, kteří si chtějí objednat matraci online a buď změnit polohu spánku, nebo mají různé preference od svého partnera.

Nakupujte nyní na Amazonu

Nejlepší hedvábná maska ​​na spaní

Blissy Silk Sleep Mask

 • Cena: $
 • Proč to milujeme: “Opravdu pomáhá blokovat jakékoli další světlo a není nepříjemné spát,” řekl Carley Millhone, bývalý editor Greatist.

Pokud hledáte pohodlnou a účinnou masku na spaní, Blissy Silk Sleep Mask je skvělou volbou. Tato maska ​​je vyrobena ze 100% čistého morušového hedvábí a je měkká a odolná. Hedvábí je jemné k pokožce a na obličeji působí hladce a luxusně.

Maska na spaní je navržena tak, aby blokovala veškeré světlo, takže je skvělá pro každého, kdo potřebuje ke spánku úplnou tmu. Je také skvělý pro denní spánek, lety a dokonce i meditaci. Elastický pásek zajišťuje pohodlné a bezpečné uchycení a maska ​​nevyvíjí žádný tlak na oči ani obličej.

Je také hypoalergenní, takže osloví každého s citlivou pokožkou. Když to Carley vyzkoušela, zjistila, že maska ​​zůstala „pěkná a chladná“, takže se nebudete muset bát, že bude přes noc horká a nepříjemná.

Nakupujte nyní na Amazonu

Nejlepší polštář

Boční polštář na spaní Zoey Sleep

 • Cena: $$
 • Proč to milujeme: “Tento polštář nějakým způsobem dokáže nabídnout perfektní kombinaci měkkosti a podpory,” řekla Melissa Lee, redaktorka trhu wellness.

Polštář na spaní Zoey Sleep je skvělý pro úlevu od bolesti krku a ramen během spánku. Jeho jedinečný design tvaru motýla je speciálně navržen tak, aby poskytoval správné vyrovnání páteře pro postranní pražce, jako je Melissa. Jako spící na boku se cítí nejpohodlněji se slušnou oporou pod krkem, ale aniž by byla příliš pevná. Řekla, že tento polštář rozhodně poskytuje a je také opravdu prodyšný a lehký.

Polštář je vyroben z vysoce kvalitní gelové paměťové pěny, ale na rozdíl od jiných to není pevný blok – je to drcená paměťová pěna. To vám umožní odstranit nebo přidat kousky pěny, abyste přizpůsobili výšku a podporu polštáře. Pomáhá také udržet vás v chladu, protože vzduchové kapsy vytvořené drcenou náplní umožňují snadný únik tepla.

Polštář je také dodáván se snadno udržovatelným snímatelným potahem, díky čemuž je chytrou a pohodlnou volbou pro lepší spánek.

Nakupujte nyní na Amazonu

Nejlepší chladivá maska ​​na spaní

Cool maska ​​Manta

 • Cena: $
 • Proč to milujeme: „Chladicí očnice lze upravit nebo sejmout tak, aby vyhovovaly vašim potřebám. Je to kvalitní maska,“ řekla Ashley Sepanski, hlavní redaktorka newsletteru.

Pokud vás bolesti hlavy nebo dutin v noci drží vzhůru, potřebujete masku Manta Cool Mask. Maska je navržena s chladicími očnicemi naplněnými keramickými kuličkami, které zůstávají zmrazené po dlouhou dobu. Nejen, že maska ​​zůstává chladná, ale je také navržena tak, aby poskytovala úplnou tmu pro klidný spánek nebo zotavení z migrény zhoršené světlem.

Ashley zjistila, že maska ​​zůstala chladná několik hodin (jak bylo zamýšleno) a byla skvělá pro teplé nebo chladné počasí.

“I když tato maska ​​na spaní nevyléčí migrénu, dokázala zázraky zmírnit mou bolest a zabránila zhoršení mé bolesti hlavy,” řekla.

A pokud jste někdy zažili pulzující bolest z migrény, víte, že je to změna hry. Líbilo se jí také, že očnice byly měkké s trochou váhy, což pomohlo napustit chladovou terapii do očí a pokožky.

Nakupujte nyní na Amazonu

Často kladené otázky

Jaké je téma týdne spánku 2023?

Tématem Světového dne spánku 2023 je „Spánek je nezbytný pro zdraví“. World Sleep Society vyzývá lidi na celém světě, aby zvýšili povědomí o důležitosti zdravých spánkových návyků a jejich vlivu na fyzickou, duševní a sociální pohodu.

Odborníci na spánek, komunitní zastánci zdraví a členové World Sleep Society organizují místní, regionální a národní aktivity na podporu zdraví spánku v pátek 17. března 2023 a kolem něj. Cílem je přimět lidi, aby si uvědomili, že jako dobře jíst a cvičení, dostatek spánku je zásadní pro dobré zdraví.

Jak slavíte Týden spánku?

Existuje mnoho způsobů, jak oslavit Týden spánku. Zde je několik nápadů, jak začít:

 • Uspořádejte ve své komunitě událost související se spánkem, jako je přednáška, workshop, filmový večer nebo hodina jógy.
 • Zorganizujte si v práci den „Sleep In“, kde si zaměstnanci mohou během polední přestávky odpočinout o hodinu navíc.
 • Vytvářejte a distribuujte vzdělávací materiály o důležitosti spánku ve vaší komunitě nebo na pracovišti.
 • Přidejte příspěvek na sociální sítě nebo jiný online obsah pomocí hashtagu #WorldSleepDay, abyste zvýšili povědomí o výhodách dobrých spánkových návyků.
 • Promluvte si s přáteli a rodinnými příslušníky o jejich zdraví spánku a připomeňte jim, aby to upřednostňovali během týdne spánku a po něm.

Jaké typy produktů mohou pomoci zlepšit kvalitu spánku?

Různé produkty vám mohou pomoci spát lépe a déle. Mezi nejoblíbenější patří:

 • Matrace: Důležitá je pohodlná matrace, která poskytuje tělu správnou oporu a pomáhá zmírňovat jakékoli nepohodlí. Dobrou volbou jsou matrace z paměťové pěny, latexové a hybridní matrace.
 • Polštáře: Polštáře podpírají hlavu a krk a je důležité vybrat si takový, který nejlépe vyhovuje vaší poloze při spánku.
 • Sledovače spánku: Tytozařízení mohou monitorovat vaše spánkové vzorce a poskytovat data, která vám pomohou provést nezbytné změny ke zlepšení kvality spánku.
 • Stroje s bílým šumem: Tyto stroje vydávají uklidňující zvuky, jako jsou vlny, kapky deště nebo zvonění větru, aby blokovaly rušivé vlivy a podporovaly hluboký spánek.
 • Éterické oleje: Aromaterapie s esenciálními oleji, jako je levandule a heřmánek, může pomoci uvolnit vaše tělo a mysl, což vám umožní snadněji usnout.
 • Zatemňovací závěsy: Tma je pro spánek klíčová a zatemňovací závěsy mohou pomoci vytvořit tmavé a uklidňující prostředí, které podporuje relaxaci a lepší spánek.
 • Osvětlení vhodné pro spánek: Vystavení se jasnému nebo modrému světlu před spaním může narušit přirozený cyklus spánku a bdění. Použití tlumeného, ​​teplejšího nebo červeného světla může pomoci signalizovat tělu, aby se uklidnilo a připravilo se na spánek.

Zia Sherrell je zdravotnická textařka a novinářka o digitálním zdraví s více než desetiletými zkušenostmi pokrývajícími různá témata od veřejného zdraví po léčebné konopí, výživu a biomedicínu. Jejím posláním je posilovat a vzdělávat lidi tím, že přivede k životu záležitosti týkající se zdraví pomocí poutavého psaní založeného na důkazech.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY