Jornay PM a náklady: Co potřebujete vědět

Jornay PM (methylfenidát) je kapsle na předpis používaná k léčbě poruchy pozornosti s hyperaktivitou (ADHD) u dospělých a některých dětí. Náklady na Jornay PM mohou záviset na faktorech, jako je vaše dávkování a lékárna, kterou používáte.

Kolik stojí Jornay PM?

Cena, kterou zaplatíte za Jornay PM, se může lišit. Vaše náklady mohou záviset na vašem léčebném plánu, vašem pojistném krytí (pokud jej máte) a lékárně, kterou používáte.

Chcete-li zjistit, kolik zaplatíte za Jornay PM, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Poznámka: Pokud máte pojištění, možná budete muset získat předchozí povolení, než váš poskytovatel pojištění pokryje Jornay PM. To znamená, že váš pojistitel a váš lékař proberou Jornay PM ohledně vaší léčby. Poté pojišťovna určí, zda je lék hrazen. Pokud Jornay PM vyžaduje předchozí povolení a neobdržíte ho před zahájením léčby, můžete zaplatit plnou cenu léku.

Nezapomeňte se své pojišťovny zeptat, zda Jornay PM vyžaduje předchozí povolení.

Je Jornay PM dostupný jako generikum?

Jornay PM je k dispozici pouze jako značkový lék. Aktivní složka v Jornay PM (methylfenidát) je dostupná jako generický lék, ale tato forma není stejná jako Jornay PM.

Generikum obvykle obsahuje přesnou kopii aktivního léku ve značkovém léku. Generikum je považováno za stejně bezpečné a účinné jako originální lék, ale obvykle stojí méně.

Pokud vám byl předepsán přípravek Jornay PM a máte zájem o užívání generické formy methylfenidátu, promluvte si se svým lékařem. Mohou dát přednost tomu, abyste si vzali jednu verzi místo druhé. Kromě toho se budete muset informovat u svého poskytovatele pojištění. To proto, že se může vztahovat pouze na jednu nebo druhou drogu.

Proč je mezi značkovými léky a generiky takový rozdíl v ceně?

Aby bylo zajištěno, že značkové léky jsou bezpečné a účinné, jsou zapotřebí roky výzkumu a testování. Toto testování může léky prodražit. Výrobce značkového léku může lék prodávat až 20 let. Poté mohou ostatní výrobci léků vytvářet generické verze. Tato konkurence na trhu může vést ke snížení nákladů na generika. A protože generika mají stejné účinné látky jako značkové léky, není třeba je znovu zkoumat. To může také vést k nižším generickým nákladům.

Jak mohu snížit své dlouhodobé náklady na léky?

Pokud užíváte přípravek Jornay PM dlouhodobě, možná budete moci snížit své náklady tím, že pro své léky použijete zásilkovou lékárnu.

Použití zásilkové lékárny vám může pomoci snížit náklady na Jornay PM. Navíc můžete dostat své léky, aniž byste opustili domov. Některé plány Medicare mohou pomoci pokrýt náklady na léky na objednávku. Pokud nemáte zdravotní pojištění, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám navrhnout možnosti online lékárny, které by pro vás mohly fungovat.

Mohu získat pomoc s platbou za Jornay PM?

Pokud potřebujete pomoci s pokrytím nákladů na Jornay PM nebo porozumět svému pojištění, podívejte se na tyto zdroje:

  • Spořicí program Jornay PM
  • NeedyMeds
  • Nástroj lékařské pomoci

Na těchto stránkách můžete najít informace o pojištění, podrobnosti o programech drogové pomoci a odkazy na spořící karty a další služby.

Máte-li otázky ohledně úhrady za předpis, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem.

Jaké by měly být mé další kroky?

Pokud máte stále otázky ohledně nákladů na Jornay PM, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám poskytnout lepší představu o tom, kolik za tento lék zaplatíte. Ale pokud máte zdravotní pojištění, budete si muset promluvit se svým poskytovatelem pojištění, abyste zjistili skutečné náklady, které byste zaplatili za Jornay PM.

Příklady otázek, které byste se mohli zeptat svého lékaře nebo pojišťovny, zahrnují:

  • Jsou nižší síly Jornay PM levnější?
  • Jaké mám možnosti, když si nemohu dovolit léky?
  • Můžete předepsat jiné možnosti léčby mého stavu, které stojí méně než Jornay PM?

A další informace o Jornay PM naleznete v tomto článku:

  • Vše o Jornay PM

Chcete-li získat informace o různých stavech a tipy pro zlepšení svého zdraví, přihlaste se k odběru jakéhokoli newsletteru Healthline. Můžete se také podívat na online komunity na Bezzy. Je to místo, kde lidé s určitými podmínkami mohou najít podporu a spojit se s ostatními.

Vyloučení odpovědnosti: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o lécích obsažené v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou určeny k pokrytí všech možných použití, pokynů, opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY