Lahodně Ella: Jak modernizace mého jídelníčku vylepšila můj život

V roce 2011 byl Elle Woodwardové diagnostikován syndrom posturální tachykardie. U tehdy 20leté dívky způsobila diagnóza a její příznaky – jako chronická únava, žaludeční problémy, bolesti hlavy a nekontrolovatelný krevní tlak – obrovský posun v přístupu ke svému životnímu stylu a stravě.

Poté, co strávila dva roky téměř zcela upoutaná na lůžko, se Ella rozhodla vrátit svůj život zpět do vlastních rukou. Vynechala zpracované potraviny ve prospěch rostlinné stravy a vydala se na misi změnit svůj způsob života, aby mohla zvládat své příznaky – a mohla experimentovat s lahodným jídlem v kuchyni!

Rychle vpřed o šest let a Ella je zakladatelkou Deliciously Ella, spolumajitelkou tří lahůdek se svým manželem Matthewem, které servírují lahodná jídla, a autorkou tří nejprodávanějších kuchařek. Dokonce si vytvořila vlastní aplikaci!

Mezi propagací její nejnovější kuchařky — „Přírodní hostiny: 100+ zdravých, rostlinných receptů, které můžete sdílet a užívat si s přáteli a rodinou“ — jsme Ellu zastihli, abychom se dozvěděli o tom, co ji inspiruje a z čeho je nadšená.

Otázky a odpovědi s Ellou Woodwardovou

Kdo byl vaším největším vlivem a inspirací na vaší cestě za zdravím?

Naši čtenáři jsou mou největší inspirací. Každý den dostáváme e-maily a komentáře prostřednictvím sociálních sítí o tom, jak moc se lidem recepty líbí a že se po změně nebo přizpůsobení stravy cítí tak dobře. Dostáváme také mnoho zpráv o velkých cestách za zdravím, kde lidé drasticky mění své zdraví pomocí stravy a životního stylu, a ty mě často rozpláčou!

Jaký je váš oblíbený způsob relaxace a regenerace?

Miluji jógu. Vím, že je to trochu zdravé klišé, ale je to velká část mého života. Cvičím téměř každý den před prací a opravdu to pomáhá vytvořit rovnováhu v mém dni. Práce je momentálně šílená, hodně s ní cestuji a naše podnikání se rychle rozrůstá, a to je to, co mi pomáhá nejvíce uzemnit. Kromě toho prostě miluji být doma se svým manželem Mattem a naším psem Austinem!

Co tě žene v těžkých dnech?

Vědět, že vždy existuje řešení na všechno a bez ohledu na to, jak negativní se může situace zdát, vždy existuje nějaký druh stříbra – i když to v tu chvíli nevidíte. Prošla jsem si náročnou nemocí, kdy jsem strávila nejlepší část dvou let sama v posteli a momentálně prožíváme těžké období s Mattovou maminkou, která je na tom velmi špatně a zároveň zvládáme období intenzivního růstu. s naším podnikáním. Tyto chvíle byly někdy opravdu těžké, ale hodně jsem se z toho naučil a vyrostl.

Když mi byla poprvé diagnostikována moje nemoc (která ovlivnila můj autonomní nervový systém a nechala mě trčet v posteli), opravdu jsem se propadl do temnoty, ale o šest let později se to negativum změnilo v obrovské pozitivum, které nakonec definovalo celý můj život. Přivedlo mě to k nové lásce k vaření a dobrému jídlu, kterou jsem začal sdílet online a poté se vyvinul v úspěšný podnik, který vedou se svým manželem, se třemi kavárnami v Londýně, třemi řadami potravinářských výrobků ve více než 5 000 britských obchodech, čtyři knihy, aplikace, webová stránka s více než 100 miliony přístupů a především opravdová vášeň a účel, o který mám to štěstí, že se o něj mohu každý den podělit.

Jaké jsou tři nejdůležitější části vaší každodenní rutiny?

Moje ranní jóga – během týdne chodím od 6:30 do 7:30 – a pak procházka do práce s Mattem a Austinem. Na oba se moc těším a opravdu mi pomáhají začít den pozitivně. Třetí část by musela být snídaně, kterou jím, když se dostanu do kanceláře. Obvykle je to něco jednoduchého, jako krémová kaše z mandlového mléka s lesním ovocem, banánem a ořechovým máslem, ale někdy jsem kreativnější a vyšlehám sladké bramborové rosti s rozmarýnovými fazolemi a bylinkovým guacamole nebo nějaké borůvkové palačinky!

Co byste vzkázal svému 16letému já?

Že dokážete mnohem víc, než si myslíte, že dokážete. Býval jsem tak nejistý a neambiciózní, nikdy by mě nenapadlo, že budu v kterémkoli okamžiku svého života řídit vlastní firmu nebo stát na pódiu před stovkami lidí. Naučit se odejít od tohoto strachu a přijmout příležitosti je tak důležité!

Jaká je vaše oblíbená inspirativní píseň?

Miluji veselou pop music 90. let!

Jaká je vaše oblíbená zdravá dobrota?

Miluji malé pomerančové a pistáciové lanýže s kakaovým práškem a medjoolovými datlemi z mé nedávné knihy „Přírodní hostiny“, stejně jako ovesné sušenky s kardamomem a čokoládový koláč s arašídovým máslem!

Co jíte v cheat days?

Nesnáším koncept cheat day! To, co jíme, by nemělo způsobovat vinu a dobré jídlo by nikdy nemělo být jako dieta. Všichni potřebujeme najít tu správnou rovnováhu, která nás fyzicky i psychicky nasytí, a pak si už jen užívat vše, co jíme.

Kdo je tvůj zdravotní hrdina?

Je tu mnoho! Sleduji tolik lidí online, kteří mě inspirují, zvláště miluji blogy My New Roots a Green Kitchen Stories.

Existuje nějaký zdravotní trik nebo životní hack, bez kterého nemůžete žít?

Najděte si způsob stravování, který vám bude skutečně chutnat, protože má-li být cokoli udržitelné, musí to být příjemné. Zdravé není o dietě nebo o tom, že se budete zbavovat sebe sama, je to o tom, jíst skvělé jídlo, které skvěle chutná a pomůže vám cítit se co nejlépe.

Za co jsi teď nejvíc vděčný?

Můj manžel, moje zdraví a každý den dělat něco, co miluji. Cítím se neuvěřitelně šťastný, že jsem na cestě, kterou jsem.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY