Mirena a náklady: Co potřebujete vědět

Mirena (levonorgestrel) je nitroděložní tělísko na předpis (IUD), které se používá k prevenci těhotenství a léčbě silného menstruačního krvácení. Cena Mireny může záviset na faktorech, jako je vaše zdravotní pojištění a místo, kde dostáváte péči.

Mirena se používá u žen* v reprodukčním věku k:

  • zabránit těhotenství
  • léčit silné menstruační krvácení

Mirena je IUD. Do děložního čípku ji vkládá zdravotnický pracovník.

Další podrobnosti o Mireně naleznete v tomto podrobném článku.

* V tomto článku používáme termín „žena“ k označení pohlaví daného člověka při narození. Informace o rozdílu mezi pohlavím a pohlavím naleznete v tomto článku.

Kolik Mirena stojí?

Cena, kterou zaplatíte za Mirenu, se může lišit. Vaše náklady mohou záviset na vašem pojištění (pokud ho máte). Budete také chtít zvážit, kolik budete muset zaplatit za návštěvu ordinace u svého lékaře, aby vám Mirena byla vložena nebo odstraněna.

Chcete-li zjistit, kolik za Mirenu zaplatíte, promluvte si se svým lékařem nebo pojišťovnou.

Poznámka: Pokud máte pojištění, možná budete muset získat předchozí povolení, než váš poskytovatel pojištění pokryje Mirenu. To znamená, že váš pojistitel a váš lékař proberou Mirenu ohledně vašich potřeb. Poté pojišťovna určí, zda je hrazena. Pokud Mirena vyžaduje předchozí povolení a vy ho před umístěním neobdržíte, můžete zaplatit jeho plnou cenu.

Nezapomeňte se zeptat své pojišťovny, zda Mirena vyžaduje předchozí povolení.

Je Mirena dostupná jako generikum?

Mirena se dodává pouze ve značkové verzi. V současné době není k dispozici jako generické nitroděložní tělísko (IUD). Generické IUD by obsahovalo přesnou kopii aktivního léku přítomného ve značkovém IUD. Generika obvykle stojí méně.

Proč je mezi značkovými léky a generiky takový rozdíl v ceně?

Aby bylo zajištěno, že značkové léky jsou bezpečné a účinné, jsou zapotřebí roky výzkumu a testování. Toto testování může léky prodražit. Výrobce značkového léku může lék prodávat až 20 let. Poté mohou ostatní výrobci léků vytvářet generické verze. Tato konkurence na trhu může vést ke snížení nákladů na generika. A protože generika mají stejné účinné látky jako značkové léky, není třeba je znovu zkoumat. To může také vést k nižším generickým nákladům.

Mohu získat pomoc s platbou za Mirenu?

Pokud potřebujete pomoc s pokrytím nákladů na Mirenu nebo pochopení vašeho pojištění, podívejte se na tyto zdroje:

  • Spořicí program spoluúčasti pro Mirenu
  • NeedyMeds
  • Nástroj lékařské pomoci

Na těchto stránkách můžete najít informace o pojištění, podrobnosti o programech drogové pomoci a odkazy na spořící karty a další služby.

Máte-li dotazy ohledně úhrady za předpis, promluvte si se svým lékařem nebo pojišťovnou.

Časté dotazy o ceně a Mireně

Níže jsou uvedeny odpovědi na některé často kladené otázky týkající se Mireny a nákladů.

Budu muset za zavedení a odstranění Mireny platit?

Je možné, že budete muset zaplatit za zavedení a vyjmutí Mireny. Vaše náklady se mohou lišit v závislosti na pokrytí vašeho zdravotního pojištění a ordinaci lékaře, kde dostáváte péči.

Pokud vás zajímá, kolik bude stát zavedení Mireny a zda jsou zahrnuty náklady na odstranění nitroděložního tělíska (IUD), poraďte se se svým lékařem. Nezapomeňte se také zeptat na případné doplatky, které mohou být vyžadovány za návštěvu úřadu.

Jaké jsou náklady na Mirenu v porovnání s náklady na antikoncepční pilulky?

Mirena je IUD, které může být účinné po dlouhou dobu. Po nasazení by měla zabránit otěhotnění až 8 let a léčit silné menstruační krvácení až 5 let. V závislosti na vašem zdravotním pojištění můžete platit za IUD, poplatky za zavedení a poplatky za odstranění. Ale cena by se neměla měnit podle toho, jak dlouho Mirenu používáte.

Pro srovnání, antikoncepční pilulky se obvykle užívají denně. Zatímco užíváte antikoncepční pilulky, částka, kterou zaplatíte za 28denní dodávku, bude průběžným výdajem. Cena se také může lišit v závislosti na typu pilulky, kterou užíváte.

Chcete-li se dozvědět více o tom, jak se cena určitých antikoncepčních pilulek srovnává s cenou Mireny nebo jiných IUD, promluvte si se svým lékařem.

Jaké by měly být mé další kroky?

Máte-li i nadále otázky ohledně ceny Mireny, promluvte si se svým lékařem. Mohou vám poskytnout lepší představu o tom, kolik za to zaplatíte. Ale pokud máte zdravotní pojištění, budete si muset promluvit se svým poskytovatelem pojištění, abyste zjistili skutečné náklady, které byste za Mirenu zaplatili.

Příklady otázek, které byste se mohli zeptat svého lékaře nebo pojišťovny, zahrnují:

  • Má doba, po kterou mám Mirenu, vliv na náklady?
  • Můžete předepsat levnější nitroděložní tělísko (IUD)?
  • Kolik stojí zavedení Mireny?

Chcete-li se dozvědět více o Mireně, přečtěte si tyto články:

  • Vše o Mireně
  • Podrobnosti o dávkování pro Mirena

Chcete-li získat informace o různých stavech a tipy pro zlepšení svého zdraví, přihlaste se k odběru jakéhokoli newsletteru Healthline. Můžete se také podívat na online komunity na Bezzy. Je to místo, kde lidé s určitými podmínkami mohou najít podporu a spojit se s ostatními.

Vyloučení odpovědnosti: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o lécích obsažené v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou určeny k pokrytí všech možných použití, pokynů, opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY