Průvodce vánočními dárky: MS Edition

Jaký je dobrý dárek pro lidi s RS?

Se svátkem v plném proudu může být získání dárku pro někoho, na kom vám záleží, náročné. Zvláště pokud chcete, aby to mělo smysl. Pokud hledáte dárek pro někoho s roztroušenou sklerózou (RS), dobrým přístupem je zamyslet se nad příznaky, o kterých mluví.

Příznaky RS se velmi liší od člověka k člověku. Jeden typ dárku, který někdo chce nebo potřebuje, nemusí vždy platit pro jiný. Existuje však mnoho úžasných dárkových předmětů s funkcemi, které řeší specifické příznaky RS. Oslovili jsme naši facebookovou komunitu Život s roztroušenou sklerózou, abychom zjistili, jaké druhy dárků by lidé s RS ocenili.

Dárky, které pomáhají zlepšit příznaky RS

Přehřátí může u lidí s RS způsobit pseudoexacerbaci. Jedná se o stav, kdy se příznaky dočasně zhorší. Je to nepříjemný pocit, který se může náhle objevit během horkých nebo vlhkých podmínek, například když jsou venku na slunci nebo během fyzické aktivity. Vzhledem k tomu, že se symptomy obecně zlepšují, když se tělesná teplota vrátí k normálu, je skvělým nápadem chladivý dárek.

$: Chladivé šátky

Chladivý šátek se snadno používá a může pomoci lidem s RS užít si jejich oblíbené aktivity, zejména během teplejších měsíců. Většina z nich je levná a přichází v různých barvách. Podívejte se na tento chladivý šátek a šátek na zápěstí. Chcete-li, aby byla ledová, namočte ji na 10 minut do vody. Navíc je znovu použitelný.

$$: Chladicí vesta pro velké zatížení

Někdy to šátek prostě neuřízne. Pro výkonnější chladicí nástroj zvažte chladicí vestu. Tyto vesty vydrží chladné celé hodiny a zároveň mohou vypadat sportovně. Dobrá vesta se může pohybovat od 50 do 400 USD, v závislosti na značce. Kliknutím sem se dozvíte o sedmi nejlepších značkách a jak si vybrat tu správnou vestu.

$$$: Klimatizace

Kupte si klimatizaci pro dokonalý dárek pro udržení chladu. Přenosná klimatizace se může pohybovat od 300 $ a více. Cenově dostupnější variantou je tento krásný a funkční ventilátor figurky kolibříka.

Užitečné dárky, které někdo může používat každý den

RS může způsobit necitlivost nebo slabost paží a rukou. Někteří lidé také pociťují brnění nebo bolest v částech těla. Některé dny mohou bolest nebo chvění znepříjemnit nebo ztížit každodenní úkoly. Naštěstí menší dárky, jako jsou snadno uchopitelné otvíráky na lahve a sklenice, výrobky pro péči o tělo nebo taštičky pro invalidní vozíky, jsou skvělými punčochami.

$: Nová vycházková hůl

Co třeba pomůcka při chůzi? Existuje celá nová generace holí navržených tak, aby ladily k outfitu nebo náladě. Podívejte se na tyto stylové a lehké hole, které začínají od 27 $ a více. Můžete dokonce přidat nějaké doplňky, aby byl váš dárek zábavný i praktický.

$$: Hands-free fén

Vysoušeč hands-free je dárek, který se stále rozdává. Některé sušičky jsou dodávány s klipem, který se připevňuje ke stěně. Můžete si také zakoupit generický stojan na fén. Tento lehký model může stát na jakémkoli pevném povrchu, aby byl dokonalým fénem bez použití rukou. A pokud chcete zůstat u tématu ranní rutiny, přidejte do dárkové tašky zvětšovací zrcátko. Díky tomu je holení nebo nanášení make-upu mnohem jednodušší.

$$$: Zatížená deka

Necitlivost a brnění u lidí s RS může často ovlivnit jejich nohy a narušit jejich spánek. Zatížená přikrývka může pomoci s těmito příznaky snížením pohybu. Jedna studie zjistila, že vážené přikrývky mají pozitivní účinek. Vedou ke klidnějším a bezpečnějším nocím spánku. Tato vážená deka působí jako měkký polštář.

Technologie, která pomáhá zvládat příznaky RS

$: Čtecí a zapisovací zařízení

Špatné vidění způsobené RS může učinit čtení a psaní velkou výzvou. Elektronické čtečky, jako je Kindle, nabízejí uživatelům možnost zvětšit velikost tisku a dokonce změnit písma. Tito čtenáři otevírají zcela nový svět novin, časopisů a knih s náležitě velkým písmem. Pokud je problém obratnost, tak i čitelné písmo. Produkty jako Pen Again jsou ergonomicky navrženy tak, aby eliminovaly potřebu držení.

$$: Dálkově ovládaná světla

Praktická a dekorativní, tato dálkově ovládaná světla od Flux jsou skvělým dárkem pro někoho s RS. To proto, že nastavení můžete ovládat prostřednictvím smartphonu. Pokud máte Amazon Echo, můžete připojit světla a aktivovat je hlasem. Světla mají také 16 různých barev. Synchronizujte osvětlení se seznamem skladeb nebo změňte barvy, abyste zmírnili únavu očí.

$$$: Motorizovaný skútr

Někteří lidé s RS mají potíže s chůzí nebo rovnováhou. Někdy to narušuje jejich životní styl nebo schopnost dostat se do práce. Než si koupíte elektrický skútr, ujistěte se, že má zájem. Většina lidí s RS o svých problémech s chůzí nemluví a někteří nemusí mít v této oblasti vůbec žádné potíže. Koloběžky jsou drahé, takže je nejlepší se ujistit, že dárek je skutečně žádoucí a potřebný.

Dárky, které pomáhají zmírnit stres

$: Dárková karta VISA nebo domácí kupón

I když se dárková karta VISA může zdát neosobní, dokáže zázraky pomoci s finančním stresem, který RS často způsobuje. Výzkum ukazuje, že stres může zhoršit příznaky RS. Dárková poukázka na peníze umožňuje osobě použít finance tam, kde je potřebuje, ať už jde o účty za lékařskou péči nebo běžné výdaje. Dokonce i karta s „IOU“, která nabízí, že je budete vozit v den pochůzky, by byla promyšleným dárkem.

$$: Úklidové, potravinářské a stravovací služby

Ohromující únava je jedním z nejčastějších příznaků RS. Únava může ztěžovat držet krok s každodenními pracemi. Zvažte dar v podobě úklidu, obchodu s potravinami nebo stravování. Dárková karta TaskRabbit umožňuje osobě požádat o úklidové nebo domácí opravy. Další skvělou možností je prádelna, která zajišťuje vyzvednutí a doručení. Nastavte si pohodlnou dodávku potravin prostřednictvím služeb, jako je Peapod nebo dárková hotová jídla s Magic Kitchen a Healthy Chef Creations.

$$$: Lázeňský den

Chronická nemoc může zatížit finance. Mnoho lidí s RS šetří na přidaném luxusu. Trocha rozmazlování je dlouhá cesta. Objednejte si manikúru, pedikúru, obličej nebo masáž. Ještě lépe, udělejte z něj dárkový certifikát s nabídkou a la carte. Udělejte si z toho lázeňský den pro dva, abyste měli větší společnost. Pokud je problém s řízením, nabídněte zajištění dopravy.

Poskytování lásky a podpory

Pravděpodobně jednou z nejdůležitějších věcí, které je třeba si zapamatovat, je strávit kvalitní čas s někým, kdo má RS. Dárky jsou jen další způsob, jak ukázat, že vám na nich záleží, ale nemusíte vždy utrácet peníze.

Příznaky RS jsou tak variabilní, že nemusí platit všechny zde uvedené dary. Nebojte se být kreativní. Dar dobrodružství může být nezapomenutelnější. Naplánujte si jednodenní výlet; vezměte je na projížďku po venkově nebo na výlet do města.

Nezapomeňte si chvíli naslouchat o jejich dni a dozvědět se více o jejich stavu. A pokud nemáte vyjádřený zájem, přeskočte tematické zboží, jako jsou knihy, šálky nebo hrnky s tématikou MS.

Někdo s RS je víc než jen jeho stav. Nemůžete udělat chybu, když nasloucháte a dáváte ze srdce.


Ann Pietrangelo je spisovatel na volné noze žijící s MS. Svůj příběh vypráví v „No More Secs! Žít, smát se a milovat navzdory roztroušené skleróze.” Nedávno napsala druhou monografii „Chyť ten pohled: Žít, smát se a milovat navzdory trojnásobně negativní rakovině prsu“.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY