10 nejlepších obličejových masek pro COVID-19 v roce 2022

Nošení roušky je zásadním opatřením k zabránění šíření COVID-19, i když jste plně očkovaní. Zatímco chirurgické a látkové masky nabízejí určitou ochranu, masky N95 a KN95, nazývané respirátory, jsou zlatým standardem v roce 2022. Tyto masky odfiltrují 95 procent aerosolových částic.

Čtěte dále a dozvíte se více o různých typech masek, jak se vyhnout padělkům a které masky jsou nejúčinnější. Můžete se také podívat na naše tipy na nejlepší obličejové masky pro ochranu COVID-19 v roce 2022.

Nejlepší pleťové masky pro COVID-19 v roce 2022

 • Nejlepší celkově: evolvetogether Mount Fuji bílá maska ​​KN95
 • Nejlépe sedí: Respirátorová maska ​​na obličej Powecom KN95
 • Nejlepší recyklovatelná maska: Vida NIOSH a FDA autorizovaná maska ​​N95
 • Nejlepší pevná maska: Lékařská respirátorová maska ​​WellBefore N95
 • Nejlepší měkká maska: Ochranná maska ​​Private Stock Labs KN95
 • Nejlepší pro malé obličeje: Ochranná pomůcka pro ochranu zdraví N95 Model 5160 Jednorázový respirátor proti částicím
 • Nejlepší pohodlná maska: Harley N95 respirátorová maska ​​na obličej model L-188
 • Nejlepší tištěná maska: Maskc Tie Dye KN95 Obličejová maska
 • Nejlepší hrnková maska: Respirátorová maska ​​DemeTECH Cup Style N95
 • Nejlepší pro děti: evolvetogether Santorini navy Kids KN95 maska

Jednorázové vs. látkové masky

Jednorázové obličejové masky jsou vyrobeny z bavlny nebo netkaných textilií, jako je polypropylen. Příklady zahrnují N95, KN95 a chirurgické masky. Masky N95 a KN95 tvoří těsné těsnění, zatímco chirurgické masky jsou volně přiléhající.

Látkové roušky lze prát v pračce a opakovaně používat. Pevně ​​tkané přírodní látky, jako je bavlna, nabízejí největší ochranu. Látkové masky sedí volněji a často mají mezery v blízkosti nosu, tváří a čelistí, což snižuje jejich účinnost. Nosit látkovou roušku je však stále efektivnější než nenosit žádnou.

Pro maximální účinnost je důležité nosit masky správně a zajistit, aby správně padly. Nedotýkejte se jich nebo je často sundávejte.

Identifikace a vyhýbání se padělaným maskám

Pro zajištění účinnosti je důležité kupovat autentické masky N95 a KN95. Nakupujte přímo na stránkách výrobce nebo na renomovaných stránkách.

Označení jsou vytištěna na respirátorech, aby bylo vidět, že jsou pravé. Masky N95, N99, N100, P95, P100 jsou jediné typy, které mají Schválení Národního institutu pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci (NIOSH).. Budou mít certifikační značku a výraz „schváleno NIOSH“.

Ujistěte se, že masky jsou vysoce kvalitní. Dávejte pozor na volná ramínka nebo na nesouosost, pokud jde o padnutí. Masky by neměly mít ozdobné doplňky, jako jsou flitry nebo střapce.

Jak jsme si vybrali

Při výběru nejlepších roušek pro ochranu COVID-19 jsme zvážili následující kritéria:

 • Kvalitní. Náš seznam nabízí vysoce kvalitní, odolné masky, které poskytují spoustu hodnoty za cenu.
 • Vejít se. Masky na našem seznamu se hodí na většinu obličejů a poskytují bezpečné utěsnění bez mezer. Zakryjí vám nos, ústa a bradu. Mnoho možností má nastavitelné ušní smyčky nebo čelenky.
 • Pohodlí. Vybrali jsme masky, které jsou prodyšné a dostatečně pohodlné pro celodenní nošení bez nutnosti úprav. Jsou dostatečně těsné, aby byly účinné a zároveň minimalizovaly podráždění pokožky a tlakové body.
 • Účinnost. N95 a KN95 filtrují nejméně 95 procent částic ve vzduchu.

Cenový průvodce

Většina obličejových masek stojí méně než 5 USD a jsou k dispozici v balíčcích. Mnoho společností nabízí nižší cenu za masku, pokud nakupujete ve velkém nebo se zaregistrujete k předplatnému.

Náklady jsme označili pomocí následujícího klíče:

 • $ = pod 25 $
 • $$ = 25–50 USD
 • $$$ = více než 50 dolarů

Tipy Healthline na nejlepší masky COVID-19

Celkově nejlepší

evolvetogether Mount Fuji bílá maska ​​KN95

Cena: $

Šestivrstvé masky Evolvetogether KN95 se vyznačují dvojitou filtrací, prodyšností a aerodynamickým profilem. Exteriér je voděodolný a vnitřek absorbuje vlhkost. Pohodlný design má měkké ušní smyčky a nastavitelný nosní most pro bezpečné uchycení. Každé balení je dodáváno s biologicky odbouratelným úložným pouzdrem.

Nakupujte nyní na evolvetogether

Nejlépe sedí

Respirátorová maska ​​na obličej Powecom KN95

Cena: $

Lehký a prodyšný design obličejové masky Powecom KN95 Respirator nabízí pět vrstev ochrany. Obsahuje ušní poutka bez latexu a nastavitelný kovový nosní díl pro pohodlné a bezpečné uchycení. Těsné těsnění je vyrobeno tak, aby se zabránilo zamlžení brýlí.

Nakupujte nyní v BonaFide Masks

Nejlepší recyklovatelná maska

Vida NIOSH a FDA autorizovaná maska ​​N95

Cena: $$

Maska Vida NIOSH a N95 autorizovaná FDA má čtyři ochranné vrstvy, dvě čelenky a nastavitelný nosní most. Jasný azurový odstín je skvělý, pokud chcete do svého vzhledu přidat šplouchnutí barvy.

V rámci programu udržitelnosti společnosti Vida je každá objednávka dodávána s předplaceným štítkem, takže můžete použité masky snadno poslat zpět ke správné recyklaci.

Nakupujte nyní u Vida

Nejlepší pevná maska

Lékařská respirátorová maska ​​WellBefore N95

Cena: $

Zdravotní respirátorová maska ​​WellBefore N95 obsahuje čtyři vrstvy měkkého, prodyšného materiálu šetrného k pokožce. Nastavitelné popruhy na hlavu jsou vyrobeny tak, aby přiléhaly a byly dostatečně pohodlné na dlouhodobé nošení. Těsné těsnění je navrženo tak, aby se zabránilo zamlžení skel.

Každá maska ​​je jednotlivě zabalena v papírovém obalu, takže si jich pár můžete nechat v cestovní tašce.

Nakupujte nyní na WellBefore

Nejlepší jemná maska

Ochranná maska ​​Private Stock Labs KN95

Cena: $$

Tyto masky KN95 nabízejí šest vrstev ochrany, včetně měkké vnitřní podšívky, která je vhodná pro citlivou pokožku. Skládací design má nastavitelný nosní most a silné ušní smyčky pro větší pohodlí. Maska je prostorná a prodyšná.

Každá maska ​​je individuálně utěsněna pro pohodlné skladování.

Nakupujte nyní v Private Stock Labs

Nejlepší pro malé obličeje

Ochranná pomůcka pro ochranu zdraví N95 Model 5160 Jednorázový respirátor proti částicím

Cena: $$$

Respirátory Protective Health Gear N95 jsou vybaveny prémiovým filtrem a čtyřmi vrstvami nepropustné ochrany. Jsou navrženy tak, aby poskytovaly pohodlí a bezpečné uchycení, mají pěnový nosní polštář, nosní klip a popruhy na hlavu bez latexu. Jemné, prodyšné masky jsou dobré pro citlivou pokožku.

Pro zajištění kontroly kvality vyrábí Protective Health Gear masky ve Spojených státech.

Nakupujte nyní u Ochranné pomůcky pro zdraví

Nejlepší pohodlná maska

Harley N95 respirátorová maska ​​na obličej model L-188

Cena: $$

Obličejová maska ​​Harley N95 je vybavena nastavitelným polstrovaným nosním dílem a čelenkami bez latexu pro pohodlné a bezpečné uchycení, které se přizpůsobí různým tvarům obličeje. Skládací design se pohodlně schovává pro skladování.

Nakupujte nyní v maskách Bona Fide

Nejlepší tištěná maska

Maskc Tie Dye KN95 Obličejová maska

Cena: $$

Obličejové masky Maskc Tie Dye KN95 mají nastavitelný nosní můstek, jemné ušní smyčky a měkkou pětivrstvou tkaninu pro pohodlné nošení. Prostorný, prodyšný design zůstane na místě i při dlouhém nošení. Každé balení je dodáváno s opakovaně uzavíratelným úložným sáčkem.

Nakupujte nyní na Maskc

Nejlepší pohárová maska

Respirátorová maska ​​DemeTECH Cup Style N95

Cena: $$$

Respirátorová maska ​​DemeTECH Cup Style N95 vyrobená ve Spojených státech má tvarovaný nosní most a popruhy na hlavu pro pohodlné nošení. Maska se hodí pro různé tvary obličeje, aby zajistila bezpečné utěsnění a zároveň snížila tlakové body. Má silnou, tuhou vnější skořepinu, která je navržena tak, aby zabránila zhroucení a zároveň usnadnila dýchání.

Nakupujte nyní na DemeTECH

Nejlepší pro děti

evolvetogether Santorini navy Kids KN95 maska

Cena: $

Dětské masky evolvetogether KN95 vyhovují většině dětí ve věku 3 až 8 let. Prodyšné masky mají čtyři vrstvy, včetně voděodolného vnějšího povrchu a vnitřního absorbujícího vlhkost. Mají plochý profil, poutka na uši a nastavitelný nosní most. Každé balení je dodáváno s biologicky odbouratelným úložným pouzdrem.

Často kladené otázky

Co je lepší pro masky COVID-19, N95 nebo KN95?

Dobře padnoucí maska ​​N95 schválená Národním institutem pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci (NIOSH) nabízí největší ochranu před COVID-19. Jsou také schváleny pro použití ve zdravotnictví. Druhou nejlepší možností je maska ​​KN95, která splňuje čínské standardy ochrany. Nejsou však regulovány Spojenými státy. Masky N95 a KN95 zachycují nejméně 95 procent drobných částic.

Kolikrát můžete znovu použít obličejovou masku N95 nebo KN95?

The Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) doporučuje lidem, aby znovu použili obličejovou masku N95 nebo KN95 maximálně pětkrát nebo 40 hodin. Mezi jednotlivými použitími může být vhodné každou masku vyvětrat a počkat alespoň 1 nebo 2 dny, než ji znovu použijete. Pokud maska ​​již nesedí nebo je poškozená nebo znečištěná, vyhoďte ji.

Jaká je nejúčinnější obličejová maska ​​pro COVID-19?

Podle CDC, nejúčinnější maskou pro ochranu proti COVID-19 je respirátor schválený NIOSH, jako je N95. Pro maximální účinnost by maska ​​měla přiléhat na obličej bez mezer.

Pro maximální ochranu proti COVID-19 noste dobře padnoucí obličejovou masku N95 nebo KN95. Vyberte si důvěryhodnou značku a nakupujte přímo na webu nebo u renomovaného prodejce. Pokud nemáte přístup k masce N95 nebo KN95, můžete nosit chirurgickou nebo látkovou masku, která poskytuje větší ochranu než jít bez masky.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY