10 odborníků na diety rozbaluje tělesnou neutralitu

Matt Hunt/Stocksy United

Příspěvky o pozitivitě těla se vznášely po sociálních sítích jako odraz od kultury stravování. Tyto zprávy povzbuzují lidi, aby se zamilovali do svých těl, bez ohledu na to, jak vypadají a jak se cítí.

Přesto převládá tělesný stud a má hmatatelné účinky. To znamená, že tlak na to, abyste se každý den cítili skvěle ve svém těle, vám může připadat nedosažitelný.

Když mluvíme o těle, zdraví a výživě, může být těžké uvíznout mezi vynucenou pozitivitou nebo studem ze strany zdravotníků.

Chcete-li rozebrat koncept tělesné neutrality a dozvědět se o jeho důležitosti, čtěte dále, abyste slyšeli od odborníků na zdraví a vzhled těla.

Zeptejte se odborníků: ‘Co pro vás znamená tělesná neutralita?’

Shana Spence RDN, CDN of Výživový čaj: Je to pochopení, že ne vždy budeme z různých důvodů milovat svá těla, ale měli bychom k nim mít úctu.

Nutriční terapeutka a poradkyně pro intuitivní stravování Ayana Habtemariam MSW, RD, LDN of Skutečně skutečná výživa: Život prostě přichází s přechody a stejně tak i naše těla. [They’re] chtěl vyvinout. Musíme se snažit a najít způsob, jak se přizpůsobit.

Dalina Soto, MA, RD, LDN vaší latinské výživy: Je důležité, aby všichni věděli, že své tělo nebudete milovat každý den, a to je v pořádku. Je potřeba ho stále vyživovat a starat se o něj.

Jessi Kneelandováautor a trenér tělesné neutrality: Vzhledem ke světu, ve kterém žijeme, opravdu věřím mentalitě [of body neutrality] je naše prvorozenství. Je to jen vidět své tělo takové, jaké je.

Chybí část konverzace

Shana Spence, RDN, CDN, z Nutrition Tea říká, že hnutí tělesné pozitivity si vzalo poznámky z hnutí za přijímání tuku, ale nechalo za sebou důležité průsečíky.

To znamená, že se nedaří prosazovat lidi, kteří potřebují největší podporu.

„Pozitivnost těla se skutečně stala hnutím pro hubené ženy, kterým se při předklánění kroutí břicho,“ říká Spence, samozvaný dietoložka „sněz cokoliv“, která prosazuje omezování jídla a zahanbování těla.

„Je to na hony vzdáleno hnutí, které začaly tlusté černošky, které mělo za úkol vynést na světlo skutečné stigma a diskriminaci, kterým čelí lidé s většími těly,“ říká.

Váš osobní přístup k péči o své tělo je samozřejmě zcela na vás.

Přesto je důležité si uvědomit, že prosazování obecné a celkové tělesné pozitivity nijak neřeší stigma, které lidé ve větších tělech tvář.

Tato diskriminace je zesílena pro ty, kteří jsou BIPOC, zdravotně postižení, neurodivergentní, LGBTQ+ nebo jakoukoli jinou marginalizovanou identitou.

“Nemůžete milovat sebevědomí, abyste se vyhnuli způsobu, jakým s vámi společnost zachází.”

— Shana Spence, RDN, CDN

Význam reprezentace

Všichni odborníci hovořili o své touze, aby se lidé různých velikostí, pohlaví, sexuality, schopností, ras a etnických skupin cítili ve svém těle jako doma, navzdory tomu, co mohou západní média zobrazovat.

Jaká je výhoda zastoupení různých typů těl v oblasti výživy a zdraví?

Habtemariam: Reprezentace podporuje pocit sounáležitosti a sounáležitosti. Pokud by byla adekvátně zastoupena různá těla, více lidí by se v těchto prostorách cítilo bezpečně.

Marisa Moore, RDN, LD: Zastupování je důležité a může mít přímý dopad na výsledky zdravotní péče. Mít poskytovatele, kteří mohou poskytovat péči přizpůsobenou velikosti, pomáhá snížit předsudky a další překážky účinné péče.

Zastoupení různých typů těl ve výživě a zdraví normalizuje, že zdraví se projevuje v mnoha různých tvarech, velikostech, formách a tvářích.

Spence: Prostor je v drtivé většině bílý, zdatný a rovný, takže lidé, kteří se v těchto kategoriích neidentifikují, jen těžko uvěří, že se na ně mohou vztahovat rady nebo zprávy.

Zvláště když mluvíme o kulturních potravinách, protože tolik kulturních potravin je na seznamech „nejíst“ (bílá rýže, chléb, brambory, tropické ovoce atd.), které kultura stravování vydává, dokud průmysl nenajde způsob, jak z toho vydělat. z nich.

Christie Melonson, ředitelka LPC a regionální psychoterapie s Mindpath Health: To legitimizuje skutečnost, že různé typy těl přirozeně existují a že lidé mají vypadat odlišně. To zdůrazňuje myšlenku, že jedna velikost nesedí všem.

Valerie Agyeman, RD, a zdravotní dietoložka pro ženy s Flourish Heights: Všude kolem je také nedostatek obrazů, zejména pokud jde o pleť a dokonce i strukturu vlasů.

Je tu mezera a jediný způsob, jak ji zaplnit, je, když mainstreamová média postaví do popředí wellness rozmanitější tváře a hlasy.

koleno: Cítím, že je to to nejmenší, co teď můžeme udělat. Dobrý pane, můžeme nechat ukázat obyčejné lidi?

Jen se to zdá jako nejjednodušší způsob, jak udělat věci trochu méně tísnivými, protože když vidíte zastoupené lidi všech tvarů a těl a schopností a pohlaví, pak jste v pozici, kdy můžete vidět sami sebe.

Soto: Rozmanitost těla je skutečná, takže potřebujeme lidi všech typů a schopností, kteří se pohybují a prostě žijí život.

„Zastupování je důležité a může mít přímý dopad na výsledky zdravotní péče. Mít poskytovatele, kteří mohou poskytovat péči přizpůsobenou velikosti, pomáhá snížit předsudky a další překážky účinné péče.“

— Marisa Moore, RDN, LD

Naděje a ponaučení do budoucna

Tito odborníci se podílejí na posunu stavu našich zdravotních systémů, a to buď konzultací s podniky a organizacemi o tom, jak zacházejí se svými zaměstnanci, nebo přímou prací s lidmi, kteří chtějí zlepšit své celkové zdraví.

Podělili se o některé ze svých dosavadních lekcí a o své naděje na pokrok ve zdravotnictví.

Co jste se díky této práci naučili o svém vlastním těle?

Habtemariam: Moje potřeby se neustále mění. Neexistuje nic jako dokonalý způsob, jak jíst nebo hýbat tělem. Mění se to v závislosti na životním období, ve kterém se nacházím.

Melissa Alazraki RD, CDCES of Culina Health: Jsem žena v Americe a dospěla jsem v 90. letech, takže mám spoustu vlastního hluku kolem hmotnosti a těla a stravovacích návyků – také jsem na cestě.

Naučila jsem se, že mohu důvěřovat svému tělu, že mi řekne, kdy je plné. Naučil jsem se být k sobě laskavější. Také jsem se naučil reagovat na změny velikosti a tvaru svého těla objektivním, nonšalantním způsobem.

Patrilie Hernandez, generální ředitelka společnosti Ztělesnit Lib: Poruchu příjmu potravy mi diagnostikovali, když mi bylo tehdy 32 let, takže jsem byl starší, než si myslíme, když je lidem diagnostikována porucha příjmu potravy. Žil jsem ve větším těle. Byl jsem barevný člověk.

Význam: „V mnoha barevných komunitách se říká, že ‚lidé jako my‘ netrpí poruchami příjmu potravy. To je ‘bílá žena’.

Tento druh otevřel dveře k léčení, ale také spoustu učení a mnoho odnaučení ohledně toho, co to znamená v komunitách, jako je ta moje, a jak to ukazuje na větší systémové problémy, které přivádějí lidi k pocitu, že nepořádné stravování je jediný způsob, jak přežít. .“

Co je jedna věc, kterou chcete, aby lidé pochopili, pokud jde o zdraví a velikost jejich těla?

Habtemariam: Navzdory tomu, čemu jsme všichni byli podmíněni věřit, nejste povinni prosazovat mělkou, jednorozměrnou představu společnosti o zdraví. Můžeme definovat, co je zdraví pro sebe.

Agyeman: Opravdu se musíme podívat na širší obrázek a předefinovat „zdravý“.

Musíme se na to podívat z celkového hlediska zdraví a podívat se na personalizované, udržitelné změny životního stylu, které prospívají emocionálnímu i fyzickému zdraví prostřednictvím věcí, jako je hygiena spánku, zvládání stresu, duševní a emocionální zdraví, přístup k výživným potravinám a zdrojům.

“Velikost těla nediktuje nebo určit zdraví. Protože můžete být hubený člověk, který je nezdravý, nebo tlustý člověk, který je zdravý.“

— Jessie Kneeland, kouč tělesné neutrality

Takže vzhledem k tomu, že je to pravda, můžeme tyto věci oddělit na celý život a už o tom nikdy nepřemýšlet a místo toho se dívat na zvyky místo na váhu jako na ukazatele zdraví.

Meloun: BMI není přesným měřítkem toho, zda je jedinec zdravý nebo ne.

[When it comes to health] je důležité vzít v úvahu další faktory, jako je složení těla, svalová hmota, kde je tuk distribuován, stejně jako přítomnost nebo nepřítomnost onemocnění a naše schopnost dělat se svým tělem to, co potřebujeme.

Spence: Existuje spousta lidí ve větších tělech, kteří jedí výživná jídla, cvičí a mají skvělou laboratorní práci, ale stále se jim říká, že mají zhubnout.

Chci také objasnit, že zdraví není morální hodnota. Něčí hodnota se nerovná jeho zdravotnímu stavu. Nejen kvůli genetice, ale kvůli existujícím systémovým bariérám.

Když se termíny stanou na internetu běžnými, může být těžké překonat hluk a dostat se ke kořenům, což může skutečně znamenat.

Pokud jde o prostory pro zdraví a wellness, mnozí z nás byli vystaveni zprávám, které tlačí buď ke změně toho, kdo jsme, nebo k lásce ke svému tělu bez ohledu na to, co. Pro mnohé se ani jedna z těchto možností nezdá proveditelná.

Ale neutralita těla znamená přijmout své tělo takové, jaké je, a dělat, co můžete, abyste se o něj postarali.

Tito tělu neutrální odborníci zaměření na výživu se shodují, že odklon od praktik, které využívají pouze středovou váhu, je prvořadý a že tloušťka není měřítkem zdraví nebo hodnoty.

Jak se blíží nový rok, zvažte, zda byste své zdraví vycentrovali z holistického smyslu a dělali to, co je pro vás dobré. Pokud hledáte podporu, výše uvedení odborníci vám mohou pomoci nebo vás nasměrovat správným směrem k někomu ve vaší oblasti!

Výše uvedené odpovědi byly kvůli stručnosti upraveny.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY