5 receptů na vafle, které jsou příznivé pro cukrovku a jsou chutné

Přehled

Snídat je skvělým zvykem pro každého, zvláště pokud máte cukrovku. Pravidelné vynechávání snídaně může být podle jedné studie spojeno s vyšším rizikem cukrovky 2. typu. Nicméně, mnoho amerických snídaňových jídel, jako jsou palačinky, vafle a některá snídaňová masa, má vysoký obsah tuku, kalorií a sacharidů.

Například jedna belgická vafle na IHOP vám dodá 590 kalorií s téměř 70 gramy sacharidů. Ale můžete si vychutnat vafle, aniž byste načerpali sacharidy.

Vyjděte ze své komfortní zóny a vychutnejte si tyto verze jedné z oblíbených amerických snídaní s nízkým obsahem cukru a často s vysokým obsahem vlákniny.

1. Zdravé proteinové vafle z quinoy

Nahrazením nízkoglykemické mouky z quinoy za bílou mouku, neslazenou jablečnou omáčkou za olej a náhražkami cukru, jako je Truvia za cukr, má tento recept nižší obsah čistých sacharidů, cukru a tuku než většina tradičních druhů vaflí. A díky quinoi a proteinovému prášku má mnohem vyšší obsah bílkovin.

Pokud nejste fanouškem proteinového prášku, zkuste ho nahradit mandlovou nebo kokosovou moukou, navrhuje Saba Sassouni-Toulep, MS, RD, CDN, dietoložka z New Yorku. Pro extra chuť přidejte špetku neslazeného přírodního kakaa. Můžete také přidat odměrku mletého lněného semínka, pokud chcete zvýšit příjem omega-3.

Získejte recept z Dezertů s výhodami.

2. Jablečně skořicové vafle

Lněný šrot nebo mleté ​​lněné semínko je nabité vlákninou a zdravými omega-3. Omega-3 mohou snížit riziko cukrovky 2. typu, podle studie z roku 2011 v The American Journal of Clinical Nutrition.

Navíc tyto vafle obsahují skořici, což někteří studie ukázaly, že mohou zlepšit inzulínovou rezistenci. Strouhaná jablka také poskytují rozpustnou vlákninu, která může zlepšit cholesterol. Tento recept na vafle bez obilovin udrží hladinu cukru v krvi nižší než tradiční vafle vyrobené z univerzální mouky.

Získejte recept z All Day I Dream About Food.

3. Tajně zdravé vafle z červeného sametu s polevou ze smetanového sýra

S nižším obsahem sacharidů a cukru se skutečné tajemství tohoto „tajně zdravého“ receptu skrývá v řepě. Dodávají vafli její červený odstín. Řepa obsahuje četné vitamíny a minerály, včetně koncentrovaného množství protizánětlivých antioxidantů.

Jsou také skvělým zdrojem vlákniny. Podle studie z roku 2000 vám strava s vysokým obsahem vlákniny může pomoci lépe kontrolovat hladinu glukózy v krvi a inzulínu. Je dobré poznamenat, že tento recept vyžaduje šest balíčků Truvia. Chcete-li snížit příjem složky stévie, nahraďte některé nebo celé toto sladidlo erythritolem nebo Swerve.

Podívejte se na recept na Dezerty s výhodami.

4. PB&J vaflewich

Ať už vaříte pro děti nebo dospělé, arašídové máslo a želé je kombinace, která rozesměje nejedno žaludky. Tento recept připravuje „waflový“ sendvič z běžného chleba s trochou arašídového másla a želé, vše slisované ve vaflovači. Je to neotřelý pohled na snídani, ale také zábava na oběd nebo večeři.

Hledejte chléb s vysokým obsahem vlákniny a džem bez přidaného cukru. Místo toho můžete také nahradit plátky vašeho oblíbeného čerstvého ovoce. Pokud máte v rodině alergii na arašídy, pomazánky z mandlí, kešu nebo dokonce slunečnicových semínek mohou nabídnout srovnatelné množství bílkovin. Vezměte na vědomí, že kešu oříšky poskytují velmi málo vlákniny nebo bílkovin a jsou ořechy s nejnižším obsahem vlákniny.

Získejte recept na Finger Prickin’ Good.

5. Cuketové parmazánové lívanečky

Vafle k večeři? Proč ne? Tyto lívanečky, vyrobené na vaflovači, používají jako hlavní složku cuketu. Cuketa má vysoký obsah řady živin, včetně vitamínu C. Má také nízký obsah kalorií a může nabídnout více vlákniny, pokud celozrnnou nebo ovesnou mouku nahradíte moukou pro všechny účely. Zeleninové vafle mohou otevřít zcela nový svět – dostat se do zeleniny a zároveň minimalizovat skoky v krvi.

Získejte recept na The Pinning Mama.

Stále si můžete vychutnat svá oblíbená jídla, pokud máte cukrovku, dokonce i ta sladší. Při výběru receptu nezapomeňte hledat takový, který má vysoký obsah vlákniny a bílkovin a nízký obsah přidaného cukru.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY