7 Strašidelné, ale (většinou) neškodné reakce na potraviny a drogy

Přehled

Pokud je vaše hovno červené, je v pořádku, že máte strach. Pokud vaše čůrání zezelená, je přirozené křičet. Ale než omdlíte strachem, pokračujte ve čtení zde, protože zdání může klamat.

Od potravin po léky na předpis, věci, které konzumujete, mohou mít někdy bizarní, až děsivé vedlejší účinky. Dobrá zpráva: jsou většinou neškodné.

Modré vidění

Viník: Léky na erektilní dysfunkci (ED).

Pokud byste se zeptali místnosti plné vysokoškoláků, aby pojmenovali nejhorší vedlejší účinek Viagry (sildenafil), odpovědí bude pravděpodobně nikdy nekončící erekce. Nejděsivější vedlejší účinek léku však nemá nic společného s penisem.

Léky na erektilní dysfunkci mohou změnit způsob, jakým věci vidíte. A nemluvíme o tom, jak optimistický jste ohledně svého sexuálního života. Ve vzácných případech může užívání Viagry způsobit cyanopsii. Tento stav změní váš zrak na modrou. Podle studie z roku 2002 se však jedná o krátkodobý, pravděpodobně neškodný účinek. To znamená, že vaši přátelé nebudou po zbytek vašeho života vypadat jako Šmoulové.

Červená stolice

Viník(ci): Červená řepa, želatina červené barvy, ovocný punč

Zírat na stolici jiných lidí není společensky přijatelné, pokud nejste pes. Pokukovat po svém v soukromí je v pořádku, ale je děsivé, když je vaše hovínko náhodou červené. Když se to stane, zastavte se a zeptejte se sami sebe: Měl jsem nedávno červenou řepu, červenou lékořici nebo ovocný punč? Pokud je odpověď ano, je pravděpodobné, že nemusíte panikařit. Podle Mayo Clinic může červené zbarvení změnit barvu vaší stolice.

Zapáchající moč

Viník: Chřest

Ráno vstaneš a čůráš. Vaše moč páchne jako zkažená vejce. Okamžitě se rozhodnete, že umíráte. omdlíte.

Snad se vám to nestalo. Ale pokud jste si někdy všimli silného zápachu vycházejícího z vaší moči, mohl za to chřest. Zelenina způsobuje, že moč některých lidí opravdu zapáchá. Je to znepokojující, ano, ale naprosto neškodné.

Černý jazyk

Viník: Pepto-Bismol

Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) účinná látka v Pepto-Bismolu, subsalicylát bismutu (BSS), běžně zčerná lidem jazyk. Tato reakce je obzvláště bizarní vzhledem ke skutečnosti, že Pepto-Bismol je jasně růžový.

Tělesný zápach

Viník: Česnek

Pokud jste někdy jedli česnek, byli jste v blízkosti někoho, kdo jí česnek, nebo jste byli v blízkosti někoho, kdo jedl česnek, víte, jak páchnoucí růže je. Česnekový dech je jedna věc. Ale jezte toho dost a vaše skutečné tělo by mohlo vydávat česnekový zápach, podle National Health Services (NHS). To je skvělé, když jste obklopeni upíry, ale méně slibné, když jste na prvním rande.

Červené slzy a moč

Viník: rifampin

Rifampin není úplně běžné jméno, ale pokud někdy onemocníte tuberkulózou, můžete skončit s užíváním drogy. Je to antibiotikum, které je ve své pevné formě intenzivně červené. Takže když lidé užívají drogu, často jim zbarví moč do červena. Někdy to může dokonce způsobit, že jejich pot a slzy budou červené. Podívejte se na další příčiny změny barvy moči.

Převrácení chuti

Viník: Zázračné bobule

Pojďme to teď stranou: Zázračné bobule nezpůsobují zázraky. Pokud by to udělali, každý hráč Cleveland Indians – týmu, který nevyhrál Světovou sérii od roku 1948 – by je žvýkal v zemljance. Co ve skutečnosti dělají: Pohrávat si s chuťovými pohárky do té míry, že všechno kyselé chutná sladce. Podle studie z Proceedings of the National Academy of Sciences of the United States of America za to může aktivní složka bobulí, glykoprotein zvaný miraculin.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY