Byliny a doplňky k léčbě Crohnovy choroby

U lidí s Crohnovou chorobou přichází naděje v podobě dosažení a udržení remise co nejdéle. Existuje několik léků na předpis, které vám mohou pomoci zvládnout vaše příznaky. Někteří lidé ale sáhnou po alternativní medicíně.

Boswellia

Jeden prostředek, který byl prozkoumán, je Boswellia serrata. Doplňky Boswellia pocházejí ze stromů, které produkují sladce vonící pryskyřici bohatou na uhlohydráty, silice a kyseliny boswellové. Kyselina v pryskyřici je aktivní složkou. Předpokládá se, že působí jako protizánětlivé činidlo.

Jeden nedávná studie zjistili, že 14 z 20 lidí s Crohnovou chorobou, kteří dostávali doplňky boswellia, dosáhlo remise.

Boswellia se prodává v obchodech se zdravou výživou jako doplněk stravy. Někdy se také používá k léčbě astmatu, zánětu a deprese.

Kurkuma

Kurkuma je koření, které je příbuzné zázvoru. Kari dává jasně žlutou barvu. Výzkum v posledních dvou desetiletích naznačuje, že kurkumin, sloučenina obsažená v kurkumě, má několik léčivých vlastností, které mohou být užitečné pro osoby s Crohnovou chorobou. Obsahují:

  • protizánětlivé vlastnosti
  • protirakovinné vlastnosti
  • anti-amyloidní vlastnosti
  • antiartritické vlastnosti

Má také antibakteriální a antioxidační vlastnosti. To může pomoci v boji proti infekcím u lidí s Crohnovou chorobou.

Podle výzkum„Jednou z hlavních výzev při používání kurkumy k léčbě Crohnovy choroby je podání dostatečně vysoké dávky. Důvodem je, že lidé s Crohnovou chorobou mají během trávení problémy se vstřebáváním kurkumy. V současné době vědci vyvíjejí různé způsoby, jak dodat kurkumu do těla pro maximální absorpci.

Kromě toho musí být u každé osoby zvážena zdravotní rizika spojená s konzumací kurkumy. Sloučenina může zhoršit onemocnění žlučníku, interagovat s léky na ředění krve a interferovat s absorpcí železa. Když je kurkumin v těle, může také působit podobně jako hormony. Pokud máte stav citlivý na hormony, měli byste si před užíváním tohoto doplňku promluvit se svým lékařem.

Zelený čaj

Zelený čaj je populární po celém světě. Zdravotní nadšenci za ta léta dlouho vychvalovali mnoho zdravotních přínosů zeleného čaje, ale jeho účinky na střeva a tlusté střevo se stále zkoumají. v nedávné studie na hlodavcíchBylo zjištěno, že zelený čaj snižuje zánět tlustého střeva a také Crohnův lék sulfasalazin. Rovněž snížilo riziko hlodavců na rakovinu tlustého střeva. Není jasné, zda má zelený čaj stejné účinky na lidi, ale jeho konzumace nehrozí.

Ibišek

Marshmallow je více než jen sladký bílý dezert, který pečete nad ohněm. Bylina zvaná marshmallow, která pochází z Althaea officinalis rostlina byla využita k léčbě Crohnovy choroby.

Nedávný výzkum naznačuje, že marshmallow může uklidnit tkáně během hojení, zejména v žaludku. To snižuje zánět u lidí s Crohnovou chorobou. Kořen navíc chrání výstelku žaludku. To snižuje žaludeční kyseliny bez zjevných vedlejších účinků na tělo.

N-acetylglukosamin

N-acetylglukosamin je doplněk nejčastěji získávaný z měkkýšů. V některých testech byla spojena s úspěchem při léčbě autoimunitních poruch. Doplněk může zastavit buňky, které způsobují zánět. Jeden studie zjistili, že doplňky N-acetylglukosaminu snižují zánět tlustého střeva u dětí s Crohnovou chorobou bez negativních vedlejších účinků.

Vitamín D

Vitamin D pomáhá udržovat normální hladinu vápníku a fosforu v krvi, které posilují kosti. Výsledkem je, že se stal základem mnoha multivitaminových doplňků na trhu.

Nedávné studie naznačují, že vitamin D může být užitečný při léčbě Crohnovy choroby. Chronický nedostatek vitaminu D je běžný u lidí s Crohnovou chorobou. Nějaký výzkumníci zjistili, že chronický nedostatek vitaminu D může vést k zánětu žaludku a tlustého střeva. Přidáním vitaminu D zpět do stravy mohou lidé s Crohnovou chorobou minimalizovat příznaky a zlepšit zdraví imunitního systému. Vzhledem k tomu, že Crohnova choroba je způsobena poruchou vašeho autoimunitního systému, může být posílení imunitního systému vašeho těla bonusem.

B12

Vitamín B-12 je důležitý pro tvorbu nových buněk a odbourávání tuků a bílkovin v těle. Také chrání nervové buňky a pomáhá vytvářet červené krvinky.

Lidé s Crohnovou chorobou mají obvykle nedostatky B-12. Nedávné výzkum naznačuje, že doplňkový vitamín D může pomoci zmírnit příznaky Crohnovy choroby. Může také pomoci při zotavení z anémie, běžné poruchy výživy u lidí s Crohnovou chorobou.

Takeaway

Byliny a doplňky mohou doplnit váš léčebný plán. Před zahájením jakékoli z těchto léčby byste se však měli vždy poradit se svým lékařem. Mohou narušovat vaše současné léky, alergie nebo stávající zdravotní stav.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY