Cervikální epidurální steroidní injekce pro bolesti krku, ramen a paží

Cervikální epidurální steroidní injekce jde do prostoru blízko páteře a má protizánětlivé účinky. Ale nedoporučuje se to všem s chronickou bolestí.

Co je to cervikální epidurální steroidní injekce?

Cervikální epidurální steroidní injekce je výstřel k úlevě od chronické bolesti. Výstřel jde do prostoru blízko páteře a má protizánětlivé účinky. Je to nejlepší na bolest, která je důsledkem poranění nebo poškození nervu.

Cervikální epidurální injekce může být nutné opakovat pro pokračující úlevu od bolesti. Náklady mohou pokrýt pojištění a některé vládní programy. Kapesné pro osoby bez krytí jsou podobné nákladům na konzervativní léčbu bolesti.

Existují dva typy cervikálních epidurálních injekcí: interlaminární a transforaminální. Rozdíl je v tom, kde se injekce dostane do těla. Interlaminární výstřely vstupují mezi vrstvy obratlů, zatímco transforaminální injekce jdou do strany páteře u nervového kořene.

Čtěte dále, abyste se dozvěděli více o postupu a o tom, co můžete očekávat, pokud jste kandidátem.

Co léčí cervikální epidurální steroidní injekce?

Cervikální epidurální injekce zacházet bolest z cervikální radikulopatie, lékařský termín pro skřípnutí nervu. Skřípnutý nerv je, když máte vyzařující necitlivost, bolest, pálení nebo pocit „mračení a jehel“.

Mnoho lidí pociťuje sevření nervu, když dojde k zánětu nebo tlaku na nervový kořen blízko páteře. Cervikální radikulopatie může postihnout jakýkoli nerv, jehož kořen je v páteři. To znamená, že to může být způsobit bolesti v mnoha oblastech těla, včetně krku a dolní části zad. Může také ovlivnit rameno a paži.

Skřípnutý nerv může být z:

 • náhlé zranění, jako je vyhřezlá ploténka
 • přetrvávající stavy, jako je artritida
 • změny opotřebení v těle v průběhu času

Míra úspěšnosti cervikální epidurální injekce steroidů

Existuje nějaký výzkum, který podporuje, že někteří lidé dostávají úlevu od bolesti z cervikálních epidurálních injekcí.

Přehled studií studií cervikálních transforaminálních epidurálních steroidních injekcí z roku 2020 zjistil, že asi 50 % lidí získá alespoň 50% úlevu od bolesti. Studie však neměly kontrolní skupiny pro srovnání, takže důkazy o účinnosti jsou považovány za nízkou kvalitu.

Malý studie 2019 při dvouletém sledování bylo zjištěno, že z 34 lidí, kteří dostali cervikální transforaminální epidurální steroidní injekci po herniaci ploténky, 11 potřebovalo více injekcí a 4 vyžadovali operaci.

Nežádoucí účinky a rizika cervikální epidurální injekce steroidů

Interlaminární i transforaminální injekce mají potenciální vedlejší účinky a rizika. Nejčastější vedlejší efekty jsou:

 • bolest krku
 • bolest hlavy
 • nespavost
 • mdloby (vazovagální reakce)

Existují další hlášeno rizika, která se mohou vyskytovat méně často.

Možná rizika interlaminárních cervikálních epidurálních injekcí jsou:

 • punkce tvrdé pleny (membrána kolem míchy)
 • poranění nervového kořene
 • hematom (otok sražené krve)
 • dočasný pocit pálení nebo píchání (parestézie)
 • dočasná slepota
 • infekce v blízkosti páteře (epidurální absces)
 • poranění míchy
 • ochrnutí
 • smrt v důsledku embolické mrtvice nebo perforace vertebrální tepny

Možná rizika transforaminálních cervikálních epidurálních injekcí jsou:

 • dočasné zvýšení radikulární (nervové) bolesti
 • punkce tvrdé pleny (membrána kolem míchy)
 • dočasné závratě
 • dočasná amnézie (ztráta paměti)
 • ochrnutí
 • poranění vertebrální tepny
 • mrtvice (mozečkový infarkt)
 • smrt v důsledku mrtvice nebo perforace vertebrální tepny

A 2018 recenze rizik cervikálních epidurálních steroidních injekcí uvedl, že rizika zákroku jsou podhodnocena, takže se mohou vyskytovat častěji, než se myslelo.

Postup cervikální epidurální injekce steroidů

Kvůli cervikální epidurální steroidní injekci byste neměli zůstat přes noc v nemocnici. Samotný postup trvá asi 15 až 30 minut a poté byste měli být sledováni 15 až 20 minut.

Před zákrokem

Než budete pokračovat, měl by s vámi lékař nebo zdravotnický pracovník probrat rizika zákroku. Poté zkontroluje všechny používané léky a může vám být řečeno, abyste se vyhnuli ředidlům krve. Zkontrolují také vaše známé alergie na léky a ujistí se, že nemáte známé alergie na používaná anestetika nebo steroidy.

Lehnete si na stůl, buď na břicho nebo na bok, nebo se posadíte do stočených poloh.

Během procedury

Lékař vyčistí kůži a znecitliví oblast lokálním anestetikem. Zavedou vám jehlu do zad pomocí rentgenového zobrazení, aby je navedli na správné místo. Jakmile je jehla na místě, lékař vstříkne roztok steroidů.

Po proceduře

Lékař jehlu vyjme. Po proceduře sledování zůstanete krátkou dobu. Po 15 až 20 minutách pozorování můžete být propuštěni.

Co očekávat po cervikální epidurální injekci steroidu

Měli byste být schopni jít domů ve stejný den jako procedura. Úlevu od bolesti můžete očekávat během 1 až 3 dnů, ale může to trvat až 7 dní.

Kdo je kandidátem na cervikální epidurální steroidní injekci?

Můžete být kandidátem na cervikální epidurální steroidní injekci, pokud máte příznaky skřípnuté nervové bolesti. To může zahrnovat vyzařující bolest, necitlivost, brnění nebo pálení.

Tyhle příznaky jsi měl mít minimálně 6 až 8 týdnů bez nalezení úlevy pomocí konzervativních opatření, jako jsou:

 • volně prodejné léky proti bolesti
 • fyzikální terapie
 • modifikace činnosti

Kolik stojí cervikální epidurální steroidní injekce?

A studie 2019 zjistili, že přímé náklady lidí na epidurální steroidní injekci byly v průměru 1 406,87 $. To bylo porovnáno s 1 194,57 dolary pro ty, kteří dostávali konzervativní léčbu fyzikální terapie a léky proti bolesti. Ti ve skupině konzervativního managementu zmeškali mnohem více pracovních dní, což vedlo k vyšším nepřímým nákladům než u lidí, kteří dostali injekci.

Injekce může být hrazena Medicare, pokud je to z lékařského hlediska nezbytné. Může být také zahrnuta v rámci kompenzačních programů státních zaměstnanců.

Často kladené otázky o cervikálních epidurálních steroidních injekcích

Zde je několik základních informací o cervikálních epidurálních steroidních injekcích.

Jak dlouho trvá, než cervikální epidurální steroidní injekce zabere?

Během několika dnů nebo až 1 týdne byste měli pocítit úlevu od bolesti. Nicméně, někteří lidé nepociťují žádnou úlevu od bolesti.

Jak dlouho trvá cervikální epidurální steroidní injekce?

Úleva od bolesti z injekce může trvat několik dní až několik měsíců. Pro pokračující úlevu od bolesti možná budete muset opakovat injekce a kombajn s jinými formami léčby bolesti.

Můžete mít zvýšenou bolest po cervikální epidurální injekci steroidu?

Dočasné zvýšení bolesti sevřených nervů je jedním z možných rizik transforaminální epidurální injekce steroidů. Interlaminární injekce mají dočasné pálení nebo píchání jako možné riziko.

Odnést

Cervikální epidurální steroidní injekce mohou pomoci zmírnit bolest spojenou se skřípnutím nervů. Mnoho lidí potřebuje opakovat injekce a také používat jiné formy léčby bolesti ke zlepšení příznaků. Injekce mohou být hrazeny pojistnými programy, jako je Medicare, a kompenzací pracovníků.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY