Co je příčinou vašeho těhotenství Bolesti hlavy & amp; Závrať?

Bolest hlavy jednou za čas během prvních několika měsíců těhotenství je běžná a je obvykle způsobena změnami hladin hormonů a zvýšeným objemem krve. Přispět může také únava a stres, stejně jako příliš mnoho kofeinu. Pokud vaše bolesti hlavy nezmizí nebo se vám zdají obzvláště bolestivé, pulzující nebo podobné migréně, okamžitě kontaktujte svého lékaře. Mohou být varovným signálem něčeho vážného.

Jinak můžete bolesti hlavy zmírnit následujícími způsoby:

  • Pokud vás bolí hlava dutin, přiložte si na hlavu teplé obklady v místech, jako je přední část obličeje na obou stranách nosu, uprostřed čela a na spáncích. Tyto oblasti jsou obsazeny dutinami.
  • Pokud je vaše bolest hlavy způsobena napětím, zkuste použít studené obklady na bolesti v zadní části krku.
  • Naučte se relaxační cvičení, například zavírejte oči a představujte si sebe na klidném místě. Snížení stresu je klíčovou součástí zdravého těhotenství. Pokud se cítíte zahlceni nebo že metody, které jste použili ke snížení stresu, byly neadekvátní, nebo i když si jen chcete s někým promluvit, můžete požádat svého lékaře o doporučení poradce nebo terapeuta.
  • Jezte zdravě a hodně spěte.
  • Poraďte se svým lékařem dříve, než začnete užívat léky proti bolesti, a to i v případě, že jste před těhotenstvím užívali léky proti bolesti, jako je ibuprofen (Motrin), aspirin (Bufferin), acetaminofen (Tylenol) nebo naproxen sodný (Aleve). Acetaminofen je během těhotenství obvykle bezpečný, ale opět je nejlepší nepoužívat léky, pokud je lékař nepředepsal.

Závrať

Závratě jsou dalším běžným problémem těhotných žen a mají mnoho příčin:

  • změny v oběhu, které mohou posunout tok krve z vašeho mozku, mohou způsobit, že se budete točit hlava;
  • hlad, který může zabránit tomu, aby váš mozek získal dostatek energie (tzv hypoglykémie ve kterém je hladina cukru v krvi příliš nízká);
  • dehydratace, která může snížit množství průtoku krve do mozku;
  • únava a stres; a
  • mimoděložní těhotenství, zvláště pokud se vám velmi točí hlava, máte vaginální krvácení nebo vás bolí břicho.

Protože závratě mohou být příznakem mimoděložního těhotenství, je důležité, abyste svého lékaře informovali, pokud se u vás tento příznak vyskytne.

V závislosti na příčině existují různé způsoby, jak zabránit závratě. Udržování dobré hydratace a krmení může pomoci předcházet závratím v důsledku dehydratace a hypoglykémie. Zdravé svačiny jsou dobrým způsobem, jak udržet krevní cukr konstantní po celý den. Dalším způsobem, jak zabránit závratím, je pomalé vstávání z polohy vsedě a vleže.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY