Co způsobuje bolest hlavy při orgasmu a jak se léčí?

Co přesně je bolest hlavy při orgasmu?

Představte si toto: Jste v žáru okamžiku, pak najednou cítíte silné pulzování v hlavě, když se chystáte k orgasmu. Bolest trvá několik minut nebo možná přetrvává několik hodin.

To, co jste možná zažili, je známé jako bolest hlavy při orgasmu, vzácný – ale často neškodný – typ bolesti hlavy při sexu, která se vyskytuje před nebo v okamžiku sexuálního uvolnění.

Jaké jsou sexuální bolesti hlavy?

Bolest hlavy při orgasmu je jedním ze dvou typů sexuálních bolestí hlavy. Budete vědět, že máte bolest hlavy při orgasmu, pokud pocítíte náhlou, silnou, pulzující bolest v hlavě před nebo během sexuálního uvolnění.

Druhým typem je sexuální benigní bolest hlavy. Sexuální benigní bolesti hlavy začínají jako tupá bolest v hlavě a krku, která se hromadí, jak se sexuálně vzrušujete, což vede k bolestivé bolesti hlavy.

Někteří lidé mohou pociťovat oba typy bolestí hlavy najednou. Obvykle trvají několik minut, ale některé bolesti hlavy mohou trvat hodiny nebo dokonce až tři dny.

Sexuální bolesti hlavy se mohou objevit jako jednorázový útok nebo ve shlucích během několika měsíců. Až polovina všech lidí, kteří mají sexuální bolesti hlavy, je má po dobu šesti měsíců. Některé výzkumy ukázaly, že až 40 procent všech sexuálních bolestí hlavy je chronických a vyskytují se déle než rok.

Co způsobuje sexuální bolesti hlavy?

Ačkoli se sexuální bolesti hlavy mohou objevit kdykoli během sexuální aktivity, tyto dva typy mají ve skutečnosti různé příčiny.

Sexuální benigní bolest hlavy nastává, protože zvýšení sexuálního vzrušení způsobuje stažení svalů v hlavě a krku, což má za následek bolest hlavy. Na druhé straně bolest hlavy při orgasmu nastává kvůli prudkému nárůstu krevního tlaku, který způsobuje rozšíření vašich krevních cév. Pohyb zhoršuje bolesti hlavy při orgasmu.

Koho bolí hlava při sexu?

Muži mají častěji bolesti hlavy při orgasmu než ženy. Lidé, kteří již trpí migrénovými bolestmi hlavy, mají také vyšší pravděpodobnost, že budou mít bolesti hlavy při sexu.

Jaké možnosti léčby jsou k dispozici?

Léčba bolesti hlavy při orgasmu bude záviset na příčině. Sexuální bolesti hlavy obvykle nejsou spojeny se základním onemocněním, takže užívání léku proti bolesti by mělo stačit ke zmírnění příznaků. Váš lékař může také předepsat denní nebo podle potřeby léky, aby se zabránilo nástupu sexuálních bolestí hlavy.

V některých případech může bolest hlavy při orgasmu znamenat vážný problém. Pokud je vaše sexuální bolest hlavy doprovázena neurologickými problémy, jako je ztuhlý krk nebo zvracení, může to znamenat, že máte co do činění s:

 • krvácení do mozku
 • mrtvice
 • nádor
 • krvácení do míšního moku
 • aneuryzma
 • ischemická choroba srdeční
 • zánět
 • vedlejší účinky léků

Váš lékař určí nejlepší způsob léčby po identifikaci hlavní příčiny. To může znamenat zahájení nebo vysazení léků, chirurgický zákrok, vypuštění tekutin nebo podstoupení radiační terapie.

Kdy navštívit svého lékaře

Bolesti hlavy při orgasmu jsou normální a obvykle se není čeho bát. Sexuální bolest hlavy však může být někdy příznakem základního onemocnění. Měli byste navštívit svého lékaře, pokud je to vaše vůbec první bolest hlavy při sexu nebo pokud začíná náhle.

Měli byste také navštívit svého lékaře, pokud zaznamenáte:

 • ztráta vědomí
 • ztráta citu
 • zvracení
 • ztuhlý krk
 • silná bolest, která trvá déle než 24 hodin
 • svalová slabost
 • částečná nebo úplná paralýza
 • záchvaty

Návštěva lékaře vám pomůže vyloučit nebo zahájit léčbu jakýchkoli vážných problémů.

Jak se sexuální bolesti hlavy diagnostikují?

Přestože bolest hlavy při orgasmu obvykle není důvod k obavám, přesto byste se měli ujistit, že se neděje nic vážnějšího.

Po posouzení vašich příznaků váš lékař provede řadu testů, aby vyloučil jakékoli neurologické problémy. Mohou provádět:

 • MRI vaší hlavy, abyste prozkoumali struktury ve vašem mozku

 • CT sken, abyste se podívali na vaši hlavu a mozek

 • MRA nebo CT angiografie k zobrazení krevních cév v mozku a krku

 • cerebrální angiogram k vyšetření vašich krčních a mozkových tepen

 • poklepem na páteř, abyste zjistili, zda dochází ke krvácení nebo infekci

jaký je výhled?

Bolest hlavy při orgasmu často netrvá dlouho. Mnoho lidí zažije bolest hlavy při sexu jen jednou a nikdy více.

Pokud nejde o základní problém, bolest hlavy při orgasmu vás nevystaví riziku jakýchkoli komplikací. Váš sexuální život může pokračovat jako normálně, pokud budete užívat léky k léčbě nebo prevenci bolestí hlavy.

Na druhou stranu, pokud existuje základní stav, může být nutná dlouhodobá léčba. Váš lékař je vaším nejlepším zdrojem informací, takže si s ním promluvte o tom, co můžete očekávat v krátkodobém a dlouhodobém horizontu. Mohou vás vést dalšími kroky.

Můžete zabránit sexuálním bolestem hlavy?

Pokud máte v anamnéze sexuální bolesti hlavy, ale nemáte základní onemocnění, může vám lékař předepsat denní léky, které pomohou předejít budoucím bolestem hlavy.

Kromě užívání léků nemůžete udělat mnoho, abyste předešli bolesti hlavy při orgasmu. Možná se mu budete moci vyhnout, pokud přestanete mít sex dříve, než vyvrcholíte. Během sexu můžete také převzít pasivnější roli, abyste zabránili nebo zmírnili bolest hlavy při sexu.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY