Enhertu a náklady: Co potřebujete vědět

Enhertu (fam-trastuzumab deruxtecan-nxkl) je lék na předpis, který se používá k léčbě určitých typů rakoviny. Cena Enhertu může záviset na faktorech, jako je vaše dávkování, zda máte zdravotní pojištění a kde dostáváte infuzi.

Enhertu se používá u některých dospělých k léčbě následujících typů rakoviny:

 • nemalobuněčný karcinom plic, který nelze odstranit chirurgicky nebo který se rozšířil do jiných částí těla

 • rakovina prsu, kterou nelze odstranit chirurgicky nebo která se rozšířila do jiných částí těla

 • rakovina žaludku nebo gastroezofageální rakovina, která se rozšířila do jiných částí těla

Enhertu přichází jako prášek, který je smíchán do tekuté suspenze (typ tekuté směsi). Podává jej jako infuze (injekce do žíly po určitou dobu) váš lékař nebo jiný zdravotnický pracovník.

Další podrobnosti o Enhertu naleznete v tomto podrobném článku.

Kolik stojí Enhertu?

Cena, kterou zaplatíte za Enhertu, se může lišit. Vaše náklady mohou záviset na vašem léčebném plánu a vašem pojištění (pokud ho máte). Bude to také záviset na tom, kolik musíte zaplatit za návštěvu lékaře, abyste dostali Enhertu.

Chcete-li zjistit, kolik zaplatíte za Enhertu, promluvte si se svým lékařem nebo poskytovatelem pojištění.

Poznámka: Pokud máte pojištění, možná budete muset získat předchozí povolení, než váš poskytovatel pojištění pokryje Enhertu. To znamená, že váš pojistitel a váš lékař proberou Enhertu ohledně vaší léčby. Poté pojišťovna určí, zda je lék hrazen. Pokud Enhertu vyžaduje předchozí povolení a vy ho neobdržíte před zahájením léčby, můžete zaplatit plnou cenu léku.

Nezapomeňte se své pojišťovny zeptat, zda Enhertu vyžaduje předchozí povolení.

Je Enhertu k dispozici jako generický nebo biosimilární?

Enhertu je biologický lék, což znamená, že je vyroben z částí živých organismů. Nepřichází v biosimilární formě. Biosimilars jsou jako generické léky. Na rozdíl od generik, která jsou vyráběna pro nebiologická léčiva, jsou biosimilars vyráběna pro biologická léčiva.

Proč je mezi biologickými léky a biosimilárními léky takový rozdíl v ceně?

Biologické léky mohou být drahé kvůli výzkumu a testování potřebnému k zajištění jejich bezpečnosti a účinnosti. Výrobce biologického léku ho může prodat až za 12 let. Když vyprší patent biologického léku, ostatní výrobci léků mohou vytvořit biosimilární verze. Tato konkurence na trhu může vést k nižším nákladům na biosimilars. A protože biosimilars jsou velmi podobné biologickým lékům, není třeba je znovu zkoumat. To může také vést ke snížení nákladů na biosimilars.

Mohu získat pomoc s platbou za Enhertu?

Pokud potřebujete pomoc s pokrytím nákladů na Enhertu nebo pochopení vašeho pojištění, podívejte se na tyto zdroje:

 • ENHERTU4U
 • NeedyMeds
 • Nástroj lékařské pomoci

Na těchto stránkách můžete najít informace o pojištění, podrobnosti o programech drogové pomoci a odkazy na spořící karty a další služby.

Máte-li dotazy ohledně toho, jak zaplatit za předpis, promluvte si se svým lékařem nebo pojišťovnou.

Jaké by měly být mé další kroky?

Máte-li stále dotazy ohledně nákladů na Enhertu, promluvte si se svým lékařem. Mohou vám poskytnout lepší představu o tom, kolik za tento lék zaplatíte. Ale pokud máte zdravotní pojištění, budete si muset promluvit se svým poskytovatelem pojištění, abyste zjistili skutečné náklady, které byste zaplatili za Enhertu.

Příklady otázek, které byste se mohli zeptat svého lékaře nebo pojišťovny, zahrnují:

 • Existují jiné levnější léky, které by mohly léčit mou rakovinu?
 • Mohu dostat svou infuzi Enhertu na jiné klinice, abych snížil náklady?
 • Pokud se moje dávka sníží, sníží se náklady na Enhertu?

Chcete-li se dozvědět více o Enhertu, přečtěte si tyto články:

 • Vše o Enhertu
 • Nežádoucí účinky Enhertu: Co potřebujete vědět
 • Podrobnosti o dávkování pro Enhertu

Chcete-li získat informace o různých stavech a tipy pro zlepšení svého zdraví, přihlaste se k odběru jakéhokoli newsletteru Healthline. Můžete se také podívat na online komunity na Bezzy. Je to místo, kde lidé s určitými podmínkami mohou najít podporu a spojit se s ostatními.

Vyloučení odpovědnosti: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o lécích obsažené v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou určeny k pokrytí všech možných použití, pokynů, opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY