Imodium a stažení opiátů

Úvod

Závislost na opiátových lécích na předpis je ve Spojených státech rostoucím problémem. Odstoupení může být nepříjemné a obtížné. Příznaky jako průjem, bolesti svalů, rýma, pocení, zimnice a nevolnost mohou být intenzivní.

Každý, kdo prochází abstinencí, by měl zvážit pomoc lékaře nebo léčebného centra. Lékaři mohou předepisovat léky, jako je klonidin a buprenorfin, které mohou pomoci snížit intenzitu abstinenčních příznaků.

Přesto mohou pomoci volně prodejné léky, jako je Imodium. Imodium lze použít ke zmírnění průjmu, ať už jste v léčebném programu nebo procházíte abstinenčními příznaky doma. Zjistěte, jak vám tento běžný volně prodejný lék nebo jeho verze loperamid na předpis může pomoci při odvykání od opiátů.

O vysazení opiátů

K vysazení opiátů dochází, když přestanete užívat opiátový lék poté, co se u něj vyvinula fyzická závislost. Každý, kdo užívá opiát, se na něm může stát závislým. To zahrnuje lidi, kteří užívají léky na předpis proti bolesti, stejně jako lidi, kteří užívají nelegální drogu, aby se dostali do výše.

Abstinenční příznaky se mohou lišit a často jsou opakem vedlejších účinků opiátu. Například častým vedlejším účinkem užívání opiátů je zácpa. Během vysazení můžete mít místo toho průjem. Stejně tak můžete pociťovat úzkost místo deprese, nadměrné pocení místo suché kůže nebo rozšířené zorničky místo zúžených zorniček.

Když projdete abstinenčními příznaky, zácpa z opioidu odezní a stolice se rychle vrátí. To může vést k těžkému průjmu a křečím, které mohou trvat několik dní až několik týdnů. Vážným rizikem při vysazení je dehydratace způsobená průjmem a zvracením. V závažných případech dehydratace možná budete muset jít do nemocnice. Proto je důležité okamžitě léčit jakýkoli průjem.

Jak Imodium funguje

Imodium pomáhá předcházet a léčit průjem tím, že zpomaluje trávení a pohyb vašich střev. Loperamid, aktivní složka přípravku Imodium, je agonista opiátových receptorů. To znamená, že je to druh opiátu. Působí tak, že ovlivňuje proteiny zvané opioidní receptory, které se nacházejí v buňkách ve vašem gastrointestinálním traktu. Signalizuje těmto opioidním receptorům, aby pokračovaly v práci. Tím se vyrovná váš trávicí systém, abyste neměli průjem nebo zácpu.

Na rozdíl od jiných opiátů však loperamid neprochází hematoencefalickou bariérou do vašeho mozku nebo páteře. Proto nezpůsobuje vysokou nebo zmírňující bolest jako jiné opiáty. Aby lék vyvolal tyto účinky, musí se dostat do mozku.

Účinky Imodium a předávkování

Někteří lidé používají Imodium, aby se pokusili zmírnit jiné abstinenční příznaky kromě průjmu. Nebyly provedeny žádné klinické studie o použití přípravku Imodium pro tento účel. Neexistují žádné údaje o tom, že by velké dávky přípravku Imodium mohly léčit tyto příznaky.

Vědci také vědí, že Imodium neprochází hematoencefalickou bariérou. V důsledku toho Imodium nemůže mít přímý vliv na abstinenční příznaky řízené centrálním nervovým systémem, jako je bolest, pocení, pláč a zívání.

Užívání příliš velkého množství drogy může být také nebezpečné. Dávky Imodium až do 60 mg mohou způsobit nevolnost a zvracení. Užívání většího množství může vést k předávkování, které může způsobit vážné zdravotní problémy, jako jsou:

 • poškození jater
 • zadržování moči
 • paralytický ileus (zástava střeva)
 • zpomalené dýchání
 • zpomalený tep
 • srdeční arytmie
 • infarkt
 • smrt

Varování FDA

V roce 2016 vydal Food and Drug Administration (FDA) varování, že vysoké dávky Imodium mohou způsobit vážné srdeční problémy, jako jsou srdeční arytmie a infarkt. Vysoké dávky mohou dokonce vést ke smrti. Neužívejte více Imodium, než doporučuje návod na balení. A pokud máte předpis na loperamid, neužívejte více, než vám lékař předepsal.

Správné používání Imodium

Je důležité užívat Imodium podle doporučeného dávkování. V době, kdy byl napsán tento článek, byla doporučená dávka přípravku Imodium pro dospělé následující:

 • Po první řídké stolici užijte dvě tobolky nebo měkké gely nebo 30 ml tekutiny.
 • Poté si vezměte jednu tobolku nebo tobolku nebo 15 ml tekutiny po každé pozdější řídké stolici.
 • Neužívejte více než čtyři tobolky nebo měkké gely nebo 60 ml tekutiny za 24 hodin.

Ujistěte se, že omezíte používání na dva dny a zkontrolujte štítek na obalu pro úplné informace o dávkování. Pokud chcete léky užívat déle, poraďte se nejprve se svým lékařem.

Promluvte si se svým lékařem

Ve správných dávkách je Imodium bezpečné k léčbě průjmu způsobeného abstinenčními příznaky opiátů. Mějte na paměti, že se musí užívat v doporučených dávkách a po doporučenou dobu.

Když procházíte abstinencí od opiátů, můžete mít další otázky týkající se průjmu, Imodium nebo abstinenčních příznaků obecně. Neváhejte se zeptat svého lékaře. Některé otázky, které byste si mohli položit, zahrnují:

 • Je Imodium dobrou volbou pro léčbu mého průjmu způsobeného abstinencí?
 • Jak dlouho mohu bezpečně užívat Imodium?
 • Jaké dávkování by pro mě fungovalo?
 • Existují další volně prodejné léky nebo léky na předpis, které mohu užívat, abych zmírnil abstinenční příznaky?
 • Můžete mi doporučit centrum pro léčbu závislosti na opiátech?

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY