Můžete jíst čokoládu, když máte Acid Reflux?

Čokoláda a kyselý reflux

Kyselý reflux se také nazývá gastroezofageální reflux (GER). Je to zpětný tok kyseliny do jícnu, trubice, která spojuje vaše hrdlo se žaludkem. Tyto kyseliny mohou bolet váš jícen nebo způsobit nepříjemné pálení žáhy.

Dvacet procent americké populace má kyselý reflux. Pokud se váš reflux vyskytuje dvakrát nebo vícekrát týdně, můžete mít gastroezofageální refluxní chorobu (GERD). Pokud se neléčí, GERD může vést k vážným zdravotním komplikacím.

Když navštívíte svého lékaře ohledně svého refluxu, může vás požádat o poskytnutí stravovacího deníku. Občasný kyselý reflux se obvykle vyskytuje v důsledku potravin, které lidé jedí.

Pokud budete hledat online, pravděpodobně narazíte na různé diety, které mají pomoci lidem s refluxem kyseliny. Mnoho z těchto plánů, jako je dieta GERD, sdílí seznam potravin, kterým je třeba se vyhnout, protože mohou příznaky GERD zhoršit. Čokoláda je jednou z potravin, které jsou nejčastěji na seznamu toho, co nejíst.

Co říká výzkum

Výzkumníci mají na tento problém smíšené odpovědi. Dr. Lauren Gerson ze Stanfordské univerzity říká, že lidé s kyselým refluxem mohou jíst čokoládu a pít víno bez škodlivých účinků. Říká, že káva a kořeněná jídla by také neměla být zakázána. Také říká, že neexistuje dostatek důkazů, které by skutečně prokázaly, že některé potraviny reflux zhoršují.

Vysvětluje, že vyhýbání se určitým spouštěcím potravinám může stačit k mírnému případu kyselého refluxu. Většina studií v této oblasti se soustředila buď na vliv jídla na tlak svěrače, nebo na jeho zvýšení kyselosti v žaludku, nikoli na to, zda vyhýbání se jídlu pomáhá s příznaky.

U pokročilejších případů refluxu říká, abyste pokračovali v konzumaci čokolády. Léky, které pomáhají snižovat produkci kyseliny, jsou nejúčinnějším prostředkem k úlevě. Některé studie naznačují, že hořká čokoláda může snížit množství chemikálií, které vaše tělo uvolňuje v reakci na stres. Někteří lidé uvádějí, že stres zvyšuje produkci žaludeční kyseliny, ale výzkumníci o tom nemají důkaz.

Rizika a varování

Kakaový prášek v čokoládě je kyselý a může způsobit, že se vaše příznaky zhorší. Kakao může způsobit, že střevní buňky, které uvolňují jícnový svěrač, uvolňují příval serotoninu. Když se tento sval uvolní, žaludeční obsah se může zvýšit. To způsobuje pocit pálení v jícnu.

Čokoláda také obsahuje kofein a teobromin, které mohou zhoršit příznaky.

Mezi další věci, které mohou uvolnit dolní jícnový svěrač, patří:

  • citrusové plody
  • cibule
  • rajčata
  • káva
  • alkohol
  • kouření

Možnosti léčby kyselého refluxu

Mírné případy refluxu kyseliny mohou dobře reagovat na volně prodejné (OTC) léky:

  • Antacida, jako je Tums, mohou pomoci neutralizovat žaludeční kyseliny a poskytnout rychlou úlevu.
  • H2 blokátory, jako je cimetidin (Tagamet HB) a famotidin (Pepcid AC), mohou snížit množství kyseliny, kterou váš žaludek produkuje.
  • Inhibitory protonové pumpy, jako je omeprazol (Prilosec), také snižují žaludeční kyseliny. Mohou také pomoci při hojení jícnu.

Pokud vám změny životního stylu a volně prodejné léky nezabírají, domluvte si schůzku se svým lékařem. Mohou vám předepsat silnější léky a dát vám vědět, zda můžete tyto léky užívat společně.

Blokátory H2 na předpis zahrnují nizatidin (Axid). Inhibitory protonové pumpy na předpis zahrnují esomeprazol (Nexium) a lansoprazol (Prevacid). Tyto léky na předpis mírně zvyšují riziko nedostatku vitaminu B-12 a zlomenin kostí.

V závislosti na závažnosti vašich příznaků může lékař navrhnout lék, který posiluje váš jícen, jako je baklofen. Tento lék má významné vedlejší účinky, včetně únavy a zmatenosti. Přesto může pomoci snížit, jak často se váš svěrač uvolňuje, a umožnit kyselině proudit nahoru.

Pokud léky na předpis nezabírají nebo se chcete vyhnout dlouhodobé expozici, je další možností operace. Váš lékař může navrhnout jeden ze dvou postupů. Operace LINX zahrnuje použití zařízení vyrobeného z magnetických titanových kuliček k posílení jícnového svěrače. Jiný typ operace se nazývá Nissenova fundoplikace. Tento postup zahrnuje posílení jícnového svěrače obalením horní části žaludku kolem dolního jícnu.

Sečteno a podtrženo

Mnoho lékařů nedoporučuje jíst čokoládu, pokud máte kyselý reflux. Stejně jako u mnoha jiných stavů bude váš reflux pravděpodobně jedinečný pro vás. To znamená, že to, co spouští a co zlepšuje příznaky refluxu kyseliny, se může lišit v závislosti na osobě.

Nakonec může být nejlepší experimentovat s konzumací čokolády s mírou. Odtud můžete zaznamenat, jak se čokoláda cítí a zda vaše příznaky refluxu zhoršuje.

Pokračujte ve čtení: Acid refluxní dieta a průvodce výživou »

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY