Mýty bořící mužské vylepšení: Funguje to?

Přehled

Přemýšleli jste někdy o tom, že byste vyzkoušeli jednu z mnoha technik nebo produktů na zvětšení penisu, které jsou dnes inzerovány? První věc, kterou byste měli vědět, je, že většina mužů, kteří si myslí, že mají malý penis, má ve skutečnosti penis normální velikosti. Druhá věc je, že většina tvrzení o zvětšení penisu je nepravdivých. Některé techniky a produkty mohou skutečně poškodit váš penis.

Přečtěte si fakta o těchto technikách a produktech, abyste se vyhnuli nepříjemným a zbytečným vedlejším účinkům.

Jelqing cvičení

Jelqing je cvičení, které někteří lidé používají ve snaze přirozeně zvětšit velikost svého penisu. Zahrnuje použití otočného pohybu ruky přes ruku k přesunu krve do hlavy vašeho penisu a jeho protažení. Někdy se tomu říká „dojení“.

Neexistuje dostatek lékařských studií, které by naznačovaly, že jelqing může skutečně zvětšit velikost vašeho penisu.

Je to docela bezpečná praxe, ale může vést k bolesti, podráždění nebo tvorbě jizevnaté tkáně, pokud to děláte příliš často nebo agresivně.

Pilulky, lektvary a pleťové vody

Nechybí pilulky, vitamíny, hormony, bylinné přípravky a pleťové vody prodávané na zvětšení penisu. Neexistuje také žádný důkaz na podporu tvrzení, že tyto produkty fungují.

Ve skutečnosti mohou být některé z těchto produktů zdraví škodlivé. Některé mohou interferovat nebo reagovat s jinými léky, které užíváte. Vždy se poraďte se svým lékařem, než vyzkoušíte nový doplněk nebo přírodní lék. Mohou vám pomoci pochopit potenciální výhody a rizika.

Prodlužovače penisu

Prodlužovač penisu je neinvazivní zařízení. K protažení penisu využívá trakci. Studie uvedená v Journal of Sexual Medicine zjistili, že průměrná délka ochablých penisů účastníků se po třech měsících používání prodlužovače penisu prodloužila o více než 1,5 centimetru.

Je zapotřebí více výzkumu, abychom zjistili, jak bezpečné a účinné jsou prodlužovače penisu. Mohou být těžkopádné a nepohodlné. Příliš mnoho protahování může také způsobit podlitiny, poškození nervů nebo tvorbu krevních sraženin v žilách vašeho penisu.

Vakuová pumpa

Vakuové pumpy nebo pumpy na penis se někdy používají k léčbě erektilní dysfunkce. Někteří lidé je používají k občasnému „procvičení“ penisu.

Použití vakuové pumpy může dočasně zvětšit váš penis. Ale jeho nadměrné používání může způsobit poškození tkáně a vést k problémům s erekcí. Nepovažuje se to za účinnou metodu prodloužení penisu.

Svorky a kroužky

Někteří lidé používají svorku nebo kroužek, aby se pokusili natáhnout a prodloužit svůj penis. Chcete-li použít jedno z těchto zařízení, umístíte jej kolem základny svého penisu poté, co se vám vytvoří erekce. Má zabránit vytékání krve z vašeho penisu.

Nošení jednoho z těchto zařízení může dočasně zvětšit váš penis. Ale nošení déle než 30 minut může přerušit průtok krve a způsobit poškození tkání vašeho penisu.

Chirurgická operace

Váš lékař může doporučit operaci vašeho penisu k nápravě defektu, léčbě zranění nebo zlepšení jeho funkce. Ale pravděpodobně vám nedoporučí operaci ke zvětšení délky nebo šířky penisu.

Operace zvětšení penisu je vzácná a kontroverzní. Přichází s rizikem infekce, zjizvení a ztráty funkce. K celkové délce penisu to může přidat jen asi ½ palce nebo 1 centimetr. Neexistuje dostatek studií o potenciálních rizicích nebo přínosech této operace, aby se dospělo k závěru, zda je to bezpečné a účinné.

Vytěžte maximum z toho, co máte

Nosíte kolem břicha hodně nadváhy? Díky tomu může váš penis vypadat menší. Udržování zdravé hmotnosti může způsobit, že váš penis bude vypadat delší v poměru k vašemu tělu. Může také zvýšit vaše sexuální potěšení.

Váš penis se také může zdát menší, pokud máte hodně ochlupení. Zastřižením těchto chloupků může váš penis vypadat delší. Mohlo by to také zvýšit citlivost.

Body k zamyšlení

Většina mužů, kteří věří, že jejich penisy jsou příliš malé, má ve skutečnosti normální velikost. Podle Mayo Clinic je průměrný penis 3 až 5 palců nebo 8 až 13 centimetrů dlouhý, když je ochablý, a 5 až 7 palců nebo 13 až 18 centimetrů dlouhý, když je vztyčený.

Produkty a techniky na zvětšení penisu většinou nefungují. Některé mohou dokonce způsobit škodu. Neberte marketingová schémata jako nominální hodnotu. Místo toho se poraďte se svým lékařem, než vyzkoušíte jakékoli nové strategie ke zvětšení velikosti penisu.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY