Nitrofurantoin a cena: Co potřebujete vědět

Úvod

Pokud hledáte možnosti léčby nebo prevence infekcí močových cest (UTI), možná se budete chtít dozvědět více o nitrofurantoinu.

Nitrofurantoin je generický lék na předpis, který se používá k léčbě a prevenci UTI způsobených specifickými bakteriemi u dospělých a některých dětí. Je také k dispozici jako značkové léky Macrobid, Macrodantin a Furadantin.

Nitrofurantoin přichází ve formě kapslí a tekuté suspenze (druh tekuté směsi), které spolknete.

Nitrofurantoin patří do skupiny léků nazývaných antibiotika.

Pokračujte ve čtení pro podrobnosti o nitrofurantoinu a ceně a jak ušetřit peníze na receptech.

Poznámka: Další podrobnosti o nitrofurantoinu naleznete v tomto podrobném článku.

Jaká je cena nitrofurantoinu?

Cena, kterou zaplatíte za nitrofurantoin, se může lišit. Vaše náklady mohou záviset na vašem léčebném plánu, vašem pojistném krytí a lékárně, kterou používáte.

Chcete-li zjistit, kolik zaplatíte za nitrofurantoin, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Poznámka: Pokud máte pojištění, možná budete muset získat předchozí povolení, než váš poskytovatel pojištění pokryje nitrofurantoin. To znamená, že váš pojistitel a váš lékař proberou nitrofurantoin ohledně vaší léčby. Poté pojišťovna určí, zda je lék hrazen. Pokud nitrofurantoin vyžaduje předchozí povolení a nedostanete ho před zahájením léčby, můžete zaplatit plnou cenu léku.

Nezapomeňte se zeptat své pojišťovny, zda nitrofurantoin vyžaduje předchozí povolení.

Časté dotazy o ceně a nitrofurantoinu

Níže jsou uvedeny odpovědi na některé často kladené otázky o nitrofurantoinu a jeho ceně.

Jaká je cena nitrofurantoinu bez pojištění vs. s pojištěním?

Pokud máte pojištění, kolik zaplatíte za nitrofurantoin, závisí na vašem konkrétním plánu. Chcete-li zjistit, zda váš pojistný plán pokrývá nitrofurantoin, promluvte si se svým lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Obecně platí, že za léky na předpis zaplatíte více, pokud nemáte pojištění. Chcete-li se dozvědět více o ceně nitrofurantoinu bez pojištění, promluvte si se svým lékárníkem. Podívejte se také na zdroje uvedené v části „Mohu získat pomoc s platbou za nitrofurantoin?“ sekce níže.

Závisí cena nitrofurantoinu na síle tobolky, kterou mám předepsanou (např. 100 mg vs. 50 mg)?

Cena nitrofurantoinu může záviset na síle, kterou máte předepsanou. Tato cena ale nemusí být zásadní rozdíl.

Chcete-li zjistit cenu síly nitrofurantoinu, který vám byl předepsán, promluvte si se svým lékárníkem. Cena může také záviset na počtu kapslí, které obdržíte.

Závisí cena nitrofurantoinu na formě, kterou používám (jako jsou kapsle nebo tekutá suspenze)?

Ano, forma nitrofurantoinu, který vám byl předepsán, může ovlivnit, kolik za lék zaplatíte. Tekutá suspenze je obvykle dražší než kapsle. Pokud můžete spolknout tobolky nitrofurantoinu, lékař vám pravděpodobně předepíše tuto formu léku spíše než suspenzi. To vám může pomoci ušetřit peníze na předpis.

Je nitrofurantoin dostupný jako značkový lék?

Nitrofurantoin je generický lék. To znamená, že obsahuje přesnou kopii aktivního léku ve značkovém léku. Generikum je považováno za stejně bezpečné a účinné jako originální lék. A generika obecně stojí méně než značkové léky.

Nitrofurantoin přichází ve značkových verzích Macrobid, Macrodantin a Furadantin. Chcete-li zjistit, jaké jsou náklady na různé značkové verze a nitrofurantoin, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Pokud vám byl předepsán nitrofurantoin a máte zájem o použití některé ze značkových verzí, promluvte si se svým lékařem. Mohou dát přednost tomu, abyste si vzali jednu verzi místo druhé. Kromě toho se budete muset informovat u svého poskytovatele pojištění. To proto, že se může vztahovat pouze na jednu nebo druhou drogu.

Proč je mezi značkovými léky a generiky takový rozdíl v ceně?

Aby bylo zajištěno, že značkové léky jsou bezpečné a účinné, jsou zapotřebí roky výzkumu a testování. Toto testování může léky prodražit. Výrobce značkového léku může lék prodávat až 20 let. Poté mohou ostatní výrobci léků vytvářet generické verze. Tato konkurence na trhu může vést ke snížení nákladů na generika. A protože generika mají stejné účinné látky jako značkové léky, není třeba je znovu zkoumat. To může také vést k nižším generickým nákladům.

Jak mohu snížit své dlouhodobé náklady na léky?

Pokud užíváte nitrofurantoin dlouhodobě k prevenci UTI, můžete být schopni snížit své náklady následujícími způsoby:

Podívejte se na získání zásob svých léků na 90 dní. Možná budete moci získat 90denní zásobu nitrofurantoinu, pokud to schválí vaše pojišťovna. To by mohlo snížit počet vašich cest do lékárny a pomoci snížit náklady na nitrofurantoin. Pokud máte zájem o 90denní dodávku tohoto léku, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

K získání léků použijte zásilkovou lékárnu. Použití zásilkové lékárny může pomoci snížit vaše náklady na nitrofurantoin. Navíc můžete dostat své léky, aniž byste opustili domov. Některé plány Medicare mohou pomoci pokrýt náklady na léky na objednávku. Můžete také získat 90denní dodávku léku prostřednictvím zásilkového obchodu. Pokud nemáte zdravotní pojištění, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám navrhnout možnosti online lékárny, které by pro vás mohly fungovat.

Mohu získat pomoc s platbou za nitrofurantoin?

Pokud potřebujete pomoc s pokrytím nákladů na nitrofurantoin nebo porozumět svému pojištění, podívejte se na tyto zdroje:

  • NeedyMeds
  • Nástroj lékařské pomoci

Na těchto stránkách můžete najít informace o pojištění, podrobnosti o programech drogové pomoci a odkazy na spořící karty a další služby.

Máte-li otázky ohledně úhrady za předpis, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem.

Jaké by měly být mé další kroky?

Pokud máte stále otázky týkající se nákladů na nitrofurantoin, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám poskytnout lepší představu o tom, kolik za tento lék zaplatíte. Ale pokud máte zdravotní pojištění, budete si muset promluvit se svým poskytovatelem pojištění, abyste zjistili skutečné náklady, které byste zaplatili za nitrofurantoin.

Příklady otázek, které byste se mohli zeptat svého lékaře nebo pojišťovny, zahrnují:

  • Je nějaký limit na počet předepsaných nitrofurantoinů, na které jsem hrazen?
  • Existují levnější alternativy k nitrofurantoinu, které by mohly léčit mé UTI?
  • Mohu otevřít kapsli a vzít si pouze část obsahu, abych rozšířil svou zásobu?

Chcete-li se dozvědět více o nitrofurantoinu, přečtěte si tyto články:

  • Nitrofurantoin, perorální kapsle
  • Nežádoucí účinky perorální kapsle Nitrofurantoin: Co potřebujete vědět

Chcete-li získat informace o různých stavech a tipy pro zlepšení svého zdraví, přihlaste se k odběru jakéhokoli newsletteru Healthline. Můžete se také podívat na online komunity na Bezzy. Je to místo, kde lidé s určitými podmínkami mohou najít podporu a spojit se s ostatními.

Vyloučení odpovědnosti: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o lécích obsažené v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou určeny k pokrytí všech možných použití, pokynů, opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY