Recenze Optum Rx 2023: Co je Optum Rx a pro koho je určen?

Getty Images/MStudioImages

Zahrnujeme produkty, o kterých si myslíme, že jsou pro naše čtenáře užitečné. Pokud nakoupíte prostřednictvím odkazů na této stránce, můžeme získat malou provizi nebo jinou hmatatelnou výhodu. Optum Store, Optum Perks a Healthline Media jsou ve vlastnictví RVO Health. Zde je náš postup.

Healthline ukazuje vám pouze značky a produkty, za kterými si stojíme.

Náš tým důkladně zkoumá a vyhodnocuje doporučení, která uvádíme na našich stránkách. Abychom zjistili, že se výrobci produktů zabývali normami bezpečnosti a účinnosti, musíme:

 • Zhodnoťte ingredience a složení: Mají potenciál způsobit škodu?
 • Ověřte si fakta všechna zdravotní tvrzení: Jsou v souladu se současným souborem vědeckých důkazů?
 • Posuďte značku: Funguje bezúhonně a dodržuje osvědčené postupy v oboru?

Provádíme průzkum, abyste našli důvěryhodné produkty pro vaše zdraví a wellness.

Přečtěte si více o našem procesu prověřování.
Bylo to užitečné?

Optum Store a Healthline jsou ve vlastnictví RVO Health. Optum Rx však není ve vlastnictví RVO Health ani není přidružen k Healthline.

Většina lidí tráví spoustu času online v práci i ve volném čase as rozmachem telehealth se jim nyní dostává zdravotní péče i virtuálně. Takže, ať už jste nedávno přešel na virtuální telehealth nebo dáváte přednost osobní schůzce s lékařem, získávání receptů online je jednodušší než kdy předtím.

Mnoho online lékáren také nabízí pohodlné doručovací služby a možnost spravovat své léky z aplikace nebo online řídicího panelu.

Internetové lékárny, jako je Optum Rx, to vše dělají, ale bez typických nákladů na kamenné operace jsou schopny snížit náklady a přenést je na vás, spotřebitele.

Ale s tolika online lékovými službami může být těžké zjistit, do které z nich vložit svou důvěru. Níže se blíže podíváme na online lékárnu Optum Rx, abychom vám poskytli představu o tom, co můžete očekávat, když budete virtuální.

Co je Optum Rx?

Optum Rx byla založena v roce 2011 a je dceřinou společností UnitedHealth Group, zdravotní a zdravotní pojišťovny založené v roce 1977.

Optum Rx je správcem léků na předpis pro několik pojistných plánů, ale není snadné určit úplný seznam pojistitelů, které spolupracují s virtuální lékárnou. Pro lidi bez pojištění, pro lidi, kteří chtějí koupit položky související se zdravím, které nejsou obvykle kryty pojištěním, nebo pro lidi, kteří chtějí použít svou kartu FSA/HSA, Možností je také obchod Optum.

Optum Rx se nazývá „společností poskytující lékárenské služby“. Kromě toho, že klientům pomáhá se správou dávek léků na předpis, také vyřizuje recepty prostřednictvím rozsáhlé sítě lékáren a poskytuje služby donášky domů. Standardní doprava pro doručení domů je zdarma.

Optum Rx má také speciální lékárnu pro podporu lidí s komplexními potřebami léků a osobní infuzní zařízení pro lidi vyžadující infuzní terapie.

Stojí však za zmínku, že v prosinci 2022 byl pobočce infuzních služeb společnosti Optum vydán varovný dopis Food and Drug Administration (FDA) ohledně špinavých podmínek v místě infuze v Arizoně.

Nedávno značka spustila nástroj Price Edge, který je navržen tak, aby pro spotřebitele automaticky uplatňoval nejlepší dostupné ceny léků na předpis. To přichází v patách vyrovnání z roku 2022 v Ohiu ohledně nároků na předražení, které nakonec vyústilo v souhlas Optum Rx s vyplacením 15 milionů dolarů.

Jak to funguje

Chcete-li používat služby Optum Rx, budete potřebovat kompatibilní pojistný plán – obvykle to bude plán s vaším zaměstnavatelem nebo školou – a členský průkaz od vaší pojišťovny. Uživatelé pak budou mít možnost přihlásit se jako jednotlivci nebo pečovatelé. Pokud se zaregistrujete jako pečovatel o člena rodiny, můžete snadno spravovat jeho recepty prostřednictvím online portálu.

Začněte s Optum Rx

Jak jsme hodnotili Optum Rx

Při kontrole služeb, jako je Optum Rx, upřednostňujeme následující:

 • Služby zákazníkům: Jaké služby mohou lidé od společnosti očekávat? Je doprava zdarma? Co říkají uživatelé o kvalitě zákaznických služeb, které obdrželi?
 • Funkce: Jaké druhy funkcí mohou zákazníci očekávat od služby, jako je Optum Rx? Má společnost pojištění? Jsou pro zákazníky k dispozici nástroje pro porovnání cen?
 • Hodnocení zákazníků: Jednou z nejdůležitějších částí našeho procesu kontroly je procházení stovek recenzí zákazníků, abychom lépe porozuměli jejich osobním zkušenostem se službou, jako je Optum Rx.

Výhody a nevýhody nákupu léků přes Optum Rx

Klady

 • pohodlné a bezplatné doručení domů
 • spolupracuje s mnoha partnerskými lékárnami včetně známých obchodních řetězců
 • schopnost spravovat své recepty online nebo prostřednictvím aplikace
 • společnost tvrdí, že se zavázala k cenově dostupným cenám
Bylo to užitečné?

Nevýhody

 • standardní doprava je zdarma, ale doručení může trvat až 10 pracovních dnů
 • stížnosti zákazníků na obtížnost používání webových stránek
 • některé negativní recenze týkající se zákaznického servisu
Bylo to užitečné?

Náklady na léky prostřednictvím Optum Rx

Optum Rx pracuje přímo s vaším pojistným plánem, takže cena závisí na vašich pojistných plněních a krytí.

Chcete-li získat představu o nákladech na léky na předpis prostřednictvím Optum Rx, můžete použít Funkce vyhledávání léků Optum Store pro nalezení a porovnání cen léků bez pojištění.

Zde je několik příkladů cen pro generické léky z obchodu Optum bez pojištění:

 • Sumatriptan (generický Imitrex): abortivní lék na migrénu, 22 $ za dvě balení devíti 100mg tablet
 • Atorvastatin (generický Lipitor): lék na snížení cholesterolu, 33 dolarů za 180denní dodávku 40mg pilulek
 • Generické hormonální antikoncepční pilulky: od 10 USD měsíčně včetně bezplatné konzultace
 • Finasterid (generický přípravek Propecia): lék na vypadávání vlasů, 21 dolarů za 180denní dodávku 5mg tablet
Začněte s Optum Rx

Co očekávat při objednávání od Optum Rx

Když vyplníte předpis přípravkem Optum Rx, můžete si vybrat, zda si jej necháte doručit až k vašim dveřím, nebo si jej osobně vyzvednete v partnerské lékárně. Standardní doprava je zdarma, ale můžete si připlatit i za expresní nebo noční.

Protože proces objednávání předpisu pro Optum Rx probíhá za přihlašovací zdí, je obtížné sdělit přesné podrobnosti a může se také lišit v závislosti na vaší poloze.

Pokud nemáte pojištění, stále si můžete některé léky objednat prostřednictvím obchodu Optum Store, který plní přípravky na předpis i bez předpisu.

Objednávání z obchodu Optum zahrnuje vyhledání léků pomocí vyhledávacího pole. Obchod Optum poté bude komunikovat s vaším zdravotnickým pracovníkem nebo lékárnou, aby získal váš předpis, vyplnil ho a doručil. Léky jsou také dodávány v diskrétním balení, aby bylo zachováno vaše soukromí.

Pokud ještě nemáte předpis od svého obvyklého lékaře, můžete se spojit se zdravotnickým pracovníkem prostřednictvím virtuální návštěvy péče, která stojí 55 USD. Náklady mohou být ještě nižší, pokud máte pojištění UHC. Obchod Optum také nabízí virtuální návštěvy péče o duševní zdraví, a to od 29 USD za první měsíc.

Některé recepty, jako jsou ty potřebné pro antikoncepci nebo Viagru, vyžadují pouze vyplnění rychlého bezplatného dotazníku a v některých případech i rychlou návštěvu telehealth. Kvalifikovaný zdravotnický pracovník zkontroluje vaše odpovědi a poskytne vám předpis, pokud to považuje za bezpečné a vhodné.

Odeslání a vrácení

Optum Rx Obchod Optum
Standardní doprava (do 10 pracovních dnů) volný, uvolnit zdarma pro objednávky $ 75+
5,99 $ pro objednávky pod 75 $
19,99 $ za dopravu na Aljašku a Havaj
Zrychlené odeslání 6 $ (2 pracovní dny) 9,99 $
Odeslání do druhého dne 12,50 $ (následující pracovní den)
Návraty recepty jsou nevratné přijímá vrácení neotevřených, nepoužitých položek do 45 dnů od nákupu – kromě receptů a různých zdravotnických prostředků

Pověst společnosti

Optum Rx momentálně nemá hodnocení Better Business Bureau (BBB). Stížnosti a recenze BBB na Optum Rx odkazují na mateřskou společnost značky a většinou se týkají pojišťovacích služeb, nikoli samotné online lékárny.

To znamená, že negativní recenze, konkrétně o Optum Rx, zaznamenávají problémy s plněním předpisů a problémy s přijímáním kvalitních služeb zákazníkům. Někteří zákazníci také říkají, že služba neodesílá aktualizace, když jsou léky vyprodané nebo zpožděné. Mnoho zákazníků si také stěžuje na zpoždění dodávky.

Jinde online jsou hodnocení Optum Rx spravedlivá. V době zveřejnění uvádí Consumer Affairs hodnocení služby 3,8 z 5 hvězdiček. Ti, kteří mají o Optum Rx pozitivní věci, oceňují doručení domů a říkají, že doplňování receptů je snadné. Většina negativních recenzí opakuje špatný zákaznický servis a problémy s webem.

Kdo by měl používat Optum Rx?

Možná budete chtít zvážit použití Optum Rx, pokud váš plán léků na předpis nabízí správu léků prostřednictvím platformy a jste obeznámeni s procházením podobných online webů.

Není to řešení pro lidi bez pojištění. Pokud však nemáte pokrytí léky, můžete pro své potřeby léků na předpis použít obchod Optum.

Často kladené otázky o Optum Rx

Co je Optum Rx?

Optum Rx je správcem léků na předpis pro několik plánů zdravotního pojištění. Značka poskytuje lékárenské služby, včetně rozvozu léků, klientům prostřednictvím online portálu. Optum Rx nabízí bezplatné standardní doručení léků na předpis.

Je Optum Rx ve vlastnictví UnitedHealthcare?

Optum Rx i UnitedHealthcare (UHC) jsou dceřinými společnostmi UnitedHealth Group, zdravotní a zdravotní pojišťovny.

Co je HealthSafe ID?

HealthSafe ID je typ přihlašovacího přístupu, který vám umožňuje přihlásit se do několika portálů se stejným přihlášením, včetně Optum Rx. K získání HealthSafe ID potřebujete kartu pojistného plánu.

Má obchod Optum pojištění?

Ano, ale produkty můžete zakoupit i bez pojištění. V současné době navíc obchod Optum přijímá pouze pojištění UHC.

Jakého operátora Optum Rx používá?

Optum Rx doručuje předpisy poštou pomocí USPS First Class Mail.

Optum Rx je služba online lékárny, kterou pravděpodobně využijete pouze v případě, že je váš plán zdravotního pojištění s touto službou kompatibilní. Pokud nemáte pojištění (nebo poskytovatele kompatibilního pojištění) a chcete využít služeb online lékárny, zvažte obchod Optum Store pro své generické léky na předpis a potřeby bez předpisu.

Pohodlí internetové lékárny se na první pohled zdá jako samozřejmost. Přesto je důležité zdůraznit, že existuje řada negativních recenzí na Optum Rx, zejména pokud jde o zákaznický servis. To znamená, že některým lidem nevadí trochu čekací doby navíc, pokud to znamená vynechat cestu do lékárny.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY