Sunosi a náklady: Co potřebujete vědět

Úvod

Pokud hledáte možnosti léčby nadměrné denní ospalosti, možná se budete chtít dozvědět více o Sunosi (solriamfetol).

Sunosi je lék na předpis, který se používá k léčbě nadměrné denní ospalosti u dospělých v důsledku následujících stavů:

  • narkolepsie
  • obstrukční spánkové apnoe

Sunosi se dodává jako tableta, kterou spolknete a obsahuje účinnou látku solriamfetol. (Účinná látka je to, co způsobuje, že lék funguje.)

Pokračujte ve čtení podrobností o Sunosi a nákladech a o tom, jak ušetřit peníze za recepty.

Poznámka: Další podrobnosti o Sunosi naleznete v tomto podrobném článku.

Jaká je cena Sunosi?

Cena, kterou zaplatíte za Sunosi, se může lišit. Vaše náklady mohou záviset na vašem léčebném plánu, vašem pojistném krytí (pokud jej máte) a lékárně, kterou používáte.

Chcete-li zjistit, kolik zaplatíte za Sunosi, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Poznámka: Pokud máte pojištění, možná budete muset získat předchozí povolení, než váš poskytovatel pojištění pokryje Sunosi. To znamená, že váš pojistitel a váš lékař proberou Sunosi ohledně vaší léčby. Poté pojišťovna určí, zda je lék hrazen.

Pokud Sunosi vyžaduje předchozí povolení a neobdržíte ho před zahájením léčby, můžete zaplatit plnou cenu léku. Nezapomeňte se tedy své pojišťovny zeptat, zda Sunosi vyžaduje předchozí povolení.

Časté dotazy o ceně a Sunosi

Níže jsou uvedeny odpovědi na některé často kladené otázky týkající se Sunosi a nákladů.

Jaké jsou náklady na Sunosi v porovnání s pojištěním a bez pojištění?

Obvykle zaplatíte za Sunosi bez pojištění více než s pojištěním.

Pokud máte pojištění na léky na předpis, kolik za lék zaplatíte, závisí na vašem konkrétním plánu. Chcete-li zjistit, jaké budou vaše náklady na Sunosi s vaším pojistným plánem, kontaktujte svého poskytovatele pojištění.

Pokud nemáte pojištění léků na předpis, můžete se zeptat svého lékárníka, jaká je hotovostní cena Sunosi. Toto je částka, kterou zaplatíte bez jakýchkoli slev nebo kupónů.

Několik zdrojů, které by vám mohly pomoci ušetřit na nákladech za Sunosi, bez ohledu na to, zda máte pojištění, naleznete v části „Mohu získat pomoc s platbou za Sunosi?“ sekce níže.

Jaká je cena Sunosi with Medicare?

Vaše náklady na Sunosi with Medicare závisí na vašem individuálním plánu. Některé plány Medicare pokrývají náklady na léky na předpis, zatímco jiné ne.

Plány Medicare Advantage a plány Medicare Part D mohou pokrýt náklady na Sunosi. Ale mohli by mít různé doplatky (copay) za lék. Copay je pevná částka, kterou možná budete muset zaplatit za léky s určitými pojistnými plány.

Chcete-li zjistit své náklady na Sunosi s Medicare, promluvte si se zástupcem plánu.

Je Sunosi k dispozici jako generikum?

Sunosi přichází pouze jako značková droga. V současné době není k dispozici v obecné verzi. Generický lék je přesnou kopií aktivního léku ve značkovém léku. Generika obvykle stojí méně než značkové léky.

Proč je mezi značkovými léky a generiky takový rozdíl v ceně?

Aby bylo zajištěno, že značkové léky jsou bezpečné a účinné, jsou zapotřebí roky výzkumu a testování. Toto testování může léky prodražit.

Výrobce značkové drogy může drogu prodávat až 20 let. Poté mohou ostatní výrobci léků vytvářet generické verze. Tato konkurence na trhu může vést ke snížení nákladů na generika. A protože generika mají stejné účinné látky jako značkové léky, není třeba je znovu zkoumat. To může také vést k nižším generickým nákladům.

Jak mohu snížit své dlouhodobé náklady na léky?

Pokud užíváte Sunosi dlouhodobě, můžete snížit své náklady následujícími způsoby:

Podívejte se na získání zásob svých léků na 90 dní. Pokud to schválí vaše pojišťovna, můžete získat 90denní dodávku Sunosi. To by mohlo snížit počet vašich cest do lékárny a pomoci snížit náklady na Sunosi. Pokud máte zájem o 90denní dodávku tohoto léku, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

K získání léků použijte zásilkovou lékárnu. Použití zásilkové lékárny vám může pomoci snížit náklady na Sunosi. Navíc můžete dostat své léky, aniž byste opustili domov. Některé plány Medicare mohou pomoci pokrýt náklady na léky na objednávku. Můžete také získat 90denní dodávku léku prostřednictvím zásilkového obchodu.

Pokud nemáte zdravotní pojištění, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám navrhnout možnosti online lékárny, které by pro vás mohly fungovat.

Mohu získat pomoc s platbou za Sunosi?

Pokud potřebujete pomoc s pokrytím nákladů na Sunosi nebo porozumět svému pojištění, podívejte se na tyto zdroje:

  • NeedyMeds
  • Nástroj lékařské pomoci
  • Úsporná karta Sunosi

Na těchto stránkách můžete najít informace o pojištění, podrobnosti o programech drogové pomoci a odkazy na spořící karty a další služby.

Máte-li otázky ohledně úhrady za předpis, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem.

Jaké by měly být mé další kroky?

Máte-li i nadále otázky ohledně ceny přípravku Sunosi, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám poskytnout lepší představu o tom, kolik za tento lék zaplatíte. Ale pokud máte zdravotní pojištění, budete muset mluvit se svým poskytovatelem pojištění, abyste zjistili skutečné náklady, které byste zaplatili za Sunosi.

Příklady otázek, které byste se mohli zeptat svého lékaře nebo pojišťovny, zahrnují:

  • Ovlivní počet předepsaných tablet moje náklady?
  • Existují jiné levnější léky, které by mohly léčit mou nadměrnou denní ospalost?
  • Jaké mám možnosti, když si nemohu dovolit léky?

Chcete-li získat informace o různých stavech a tipy pro zlepšení svého zdraví, přihlaste se k odběru jakéhokoli newsletteru Healthline. Můžete se také podívat na online komunity na Bezzy. Je to místo, kde lidé s určitými podmínkami mohou najít podporu a spojit se s ostatními.

Vyloučení odpovědnosti: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o lécích obsažené v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou určeny k pokrytí všech možných použití, pokynů, opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY