Tipy na zdravý sex pro muže

Přehled

Sex je duševní a fyzická aktivita, která někdy vypadá, jako by měla přijít s návodem. Jako u čehokoli jiného, ​​to, co se líbí jednomu muži, se může zcela lišit od toho, co se líbí druhému. Najít ty správné ingredience pro propojený a orgastický sexuální život může být problém.

Jako muž je důležité věnovat se aktivitám, které udrží vaše celkové zdraví, což hraje roli ve vašem sexuálním zdraví. Snížení stresu, správné stravování, cvičení a vyhýbání se špatným návykům, jako je kouření a nadměrné pití alkoholu, vás může udržet v nejlepší kondici. Zdravý životní styl vám také dodává sexuální sebevědomí, což není špatný vedlejší účinek. Když máte mentální stránku své sexuální hry ve výbavě, můžete se soustředit na tu fyzickou.

„Co dělat“ pro zdravý sex

Sex nemusí být jako filmy, aby byl skvělý. Je to mezi vámi a vaším partnerem, abyste zjistili, co vás i jeho vzrušuje a co vás dva spojuje. Zde je několik tipů, které vám pomohou posunout sex na další úroveň.

Zvládnutí předehry

Pokud jde o předehru, klíčové „spouštěče“ pro lidi se mohou zdát velmi odlišné. Pokud se například zeptáte svého partnera, zda chce mít sex, a on rychle odpoví, že ne, můžete se ptát na správnou otázku nesprávnými slovy nebo řečí těla.

Předehra je o emocích a chtění. Je důležité ukázat, že nechcete mít jen sex, ale že chcete mít sex se svým partnerem, konkrétně.

Masturbace: mylné představy a realita

Při masturbaci se ve vašem těle uvolňují chemické látky, které zmírňují stres a jednoduše se cítíte dobře. Častou mylnou představou některých lidí je, že pokud jsou ve vztahu, neměli by masturbovat. Nejprve je důležité si s partnerem promluvit o tom, jak onanii cítí, a mít jasno v tom, co je a co není v pořádku. Některé páry dokonce zkoušejí masturbovat jeden před druhým. Nejen, že vás to může naučit o zónách potěšení vašeho partnera, ale také to může demystifikovat akt pro vašeho partnera.

Mezi další mylné představy o masturbaci patří, že oslabuje erekci nebo že příliš mnoho může poškodit váš penis. I když je možné při masturbaci zranit nebo odřít kůži, obvykle to není žádné poškození. Jediným klíčovým rozdílem je zeptat se, zda masturbace překáží každodenním činnostem nebo životu. Pokud je odpověď ano, mohlo by mezi masturbací existovat hlubší spojení, o kterém byste si měli promluvit se svým lékařem.

Zdravý sex „není“

Během aktu

Někdy se ty nejdůležitější věci v sexu nejsnáze vyslovují a nejhůře se dají pochopit. Ale biologie a časem prověřené znalosti dělají z většiny těchto akcí hlavní ne, pokud jde o sex:

 • Hnát se přes to nebo se chovat, jako by to byla fuška. To platí zejména v případě, že sedíte na sedadle řidiče a dáváte partnerovi orální sex nebo jinou stimulaci. Sex je o požitku a trávení času.
 • Očekávání vděčnosti nebo oplácení. Zatímco často můžete očekávat, že budete dávat a přijímat, vyžadovat to je docela jiná věc. Neměli byste očekávat potlesk pokaždé, když se pustíte do předehry (i když jste nechtěli nebo jste odvedli obzvlášť skvělou práci). Dělejte věci v ložnici, protože chcete, ne proto, že musíte nebo protože očekáváte velké díky.

Další důležité nevědět

Hlavní nelibost v sexu je soustředit se na konečný výsledek a ne na cestu. Mezi další, které byste neměli vědět, patří:

 • Zapojte se do drsného sexu nebo si hrajte bez mluvení s partnerem. Bezpečná slova, která mohou naznačit, že jste zašli příliš daleko, existují z nějakého důvodu. Vytvořte si ji, pokud je hranice mezi potěšením a bolestí překročena.
 • Vpustit rozptýlení dovnitř. Žádné posílání SMS, přijímání telefonátů ani zastavování kvůli kontrole skóre hry.
 • Oslovování partnera jiným jménem. Tohle mluví samo za sebe.
 • Zůstat úplně potichu. Od sténání až po slova povzbuzení, dát svému partnerovi najevo, že do toho jdete, může jít hodně daleko.

Muži a erektilní dysfunkce

Erektilní dysfunkce (ED) popisuje symptom několika běžných, ale léčitelných problémů. ED nastává, když má muž potíže s dosažením nebo udržením erekce, která může udržet pohlavní styk. Je to složitý stav, protože existuje mnoho přispívajících faktorů, včetně průtoku krve, nervových funkcí, hormonů a dalších.

Odhaduje se, že 50 procent mužů ve věku 50 let má mírnou až středně těžkou ED, podle University of Wisconsin-Madison. Toto číslo se zvyšuje o 10 procent s každou novou dekádou života. Například odhadem 80 procent mužů ve věku 80 let zažije určitý stupeň ED.

Pokud trpíte jakýmkoli stupněm ED, měli byste si promluvit se svým lékařem primární péče nebo urologem. K léčbě ED můžete podniknout několik kroků, z nichž ne všechny zahrnují užívání léků.

Změny životního stylu mohou pomoci při léčbě ED

 • Snížit příjem alkoholu.
 • Podnikněte kroky ke snížení stresu v životě. Zkuste cvičit, meditovat nebo dělat aktivity, které vás baví.
 • Přestaňte kouřit nebo zneužívat jakékoli nelegální drogy nebo drogy, které vám nejsou předepsány.
 • V noci dostatečně odpočívejte.
 • Zhubněte, pokud máte nadváhu.
 • Vyhledejte radu, pokud je vaše ED spuštěna stresem, úzkostí nebo napětím. Můžete také zvážit párové poradenství, pokud vaše ED vytváří napětí mezi vámi a vaším partnerem.

Naplánujte si pravidelnou prohlídku u svého lékaře, abyste mohli sledovat jakékoli zdravotní stavy, které by mohly ovlivnit erektilní dysfunkci, jako je vysoká hladina cukru v krvi, vysoký krevní tlak nebo vysoká hladina cholesterolu. Při této schůzce si také můžete prohlédnout léky, které užíváte, abyste zjistili, zda existují nějaké, které by mohly ovlivnit vaše sexuální zdraví. I když byste neměli vysazovat žádné léky bez lékařského posouzení, mohou být k dispozici alternativní léky s méně vedlejšími účinky.

Pro ED jsou k dispozici také lékařské ošetření

Existují léky, které zvyšují průtok krve do penisu. Mezi ně patří například sildenafil (Viagra), avanafil (Stendra), tadalafil (Cialis) a vardenafil (Levitra). Každý lék není bez vedlejších účinků, takže je důležité je pečlivě prozkoumat.

Hormonální substituční terapie mohou léčit nízkou hladinu testosteronu. Tyto léčby mohou zahrnovat topický gel, náplasti nebo injekce.

K dispozici jsou léky na předpis, které lze vstříknout pomocí velmi jemné jehly do boku nebo základny vašeho penisu. To může být alternativní možnost, pokud nemůžete užívat léky na ED kvůli stavu, jako je onemocnění srdce nebo jater.

Použití vakuového erekčního zařízení může podpořit větší průtok krve do vašeho penisu.

Zařízení známé jako penisová pumpa může být implantováno do vašeho penisu, aby vám umožnilo dosáhnout erekce. To se však obvykle doporučuje až poté, co jiná léčba a změny životního stylu selhaly.

Jídlo s sebou

Sex je důležitou součástí života a zdraví muže a věk to nemusí změnit. Nejdůležitějším klíčem ke zdravému sexuálnímu životu v každém desetiletí je komunikace s partnerem. Upřímná a otevřená komunikace o tom, co se cítí dobře, co se necítíte dobře a jak se navzájem cítíte, je klíčem k lepšímu sexu. Zjištění, co to je, prostřednictvím komunikace může vést k jedné z největších životních radostí.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY