Výhody Okra pro diabetes

Co je to okra?

Okra, známá také jako „dámské prsty“, je zeleně kvetoucí rostlina. Okra patří do stejné rostlinné rodiny jako ibišek a bavlník. Termín „okra“ nejčastěji označuje jedlé semenné lusky rostliny.

Okra je již dlouho oblíbená jako potravina pro zdravého člověka. Obsahuje:

  • draslík
  • vitamín B
  • vitamín C
  • kyselina listová
  • vápník

Má nízký obsah kalorií a vysoký obsah vlákniny. V poslední době se zvažuje nová výhoda zařazení okry do vašeho jídelníčku.

Okra byla navržena, aby pomohla zvládnout hladinu cukru v krvi v případech typu 1, typu 2 a gestačního diabetu.

Výskyt diagnóz diabetu se jen zvyšuje, podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí.

Verdikt je na tom, zda lze okra úspěšně použít jako přímou léčbu cukrovky. Rostlina okra má však mnoho prokázaných zdravotních výhod. Čtěte dále a zjistěte, zda by okra mohla být životaschopnou součástí vašeho plánu léčby diabetu.

Studie o okru a cukrovce

Lékařský výzkum okry pro léčbu diabetu je stále v raných fázích. Víme to podle jedna studieokrová voda zlepšila hladinu cukru v krvi březích potkanů, které měly gestační diabetes.

Pražená semena okry, která se v Turecku dlouho používají k léčbě cukrovky, byly také studovány a prokazatelně má pozitivní vliv na snížení hladiny cukru v krvi.

1. Dietní vláknina

Okra má vysoký obsah vlákniny. Odhaduje se, že osm středně velkých lusků obsahuje 3 gramy vlákniny.

Tato kvalita objemových vláken má několik výhod. Pomáhá trávení, snižuje chutě na hlad a udrží ty, kteří ji jedí, déle sytější.

Potraviny s vysokým obsahem vlákniny jsou důležitou součástí dietních možností léčby diabetu. Zvýšený příjem vlákniny byl ukázán k podpoře lepší kontroly glykémie a zlepšení citlivosti na inzulín.

2. Antistresové účinky

Existují důkazy že výtažky ze semen okry mají antioxidační, antistresový účinek v krevním oběhu myší.

Zvládání úrovně stresu je důležitou součástí zvládání cukrovky. Dlouhodobá vysoká hladina stresu může způsobit zvýšení hladiny cukru v krvi.

Duševní zdraví by mělo být součástí každého plánu léčby diabetu a součástí tohoto plánu může být použití okry a jejích odvozených semen.

3. Může pomoci snížit hladinu cholesterolu

Bylo zjištěno, že okra snižuje hladinu cholesterolu u laboratorních myší s cukrovkou.

Potraviny s vysokým obsahem vlákniny a antioxidačními vlastnostmi se doporučují diabetikům, protože snižují hladinu cholesterolu. American Heart Association poukazuje na to, že lidé s cukrovkou mají vyšší pravděpodobnost nezdravé hladiny cholesterolu.

Když se vysoká hladina cholesterolu spojí s cukrovkou, vyhlídky nejsou dobré. Proto je tak důležité zajistit, aby vaše strava měla zdravé hladiny cholesterolu.

4. Přínos proti únavě

Jedna studie naznačuje že doby zotavení a „úroveň únavy“ lze zlepšit použitím rostliny okra.

Zahrnutím okry do svého jídelníčku spolu se zdravým cvičením můžete být schopni cvičit déle a rychleji se z cvičení zotavit.

Kardiovaskulární aktivita je nezbytnou součástí prevence a léčby diabetu. To znamená, že rostlina okra může přispět k aktivnějšímu životnímu stylu.

formuláře

Okra voda

Pití „okry“ je populární nový způsob používání okry. Někteří dokonce navrhli, že jeho pití pomáhá zmírňovat příznaky cukrovky.

Nápoj se vyrábí tak, že lusky okry vložíte do vody a přes noc je namočíte. Některé cenné živiny ve slupce a luscích semen budou absorbovány do vody.

Pokud nejste blázen do chuti okry, pití tohoto vodního roztoku z okry je rychlý a jednoduchý způsob, jak získat výhody okry, aniž byste ji snědli.

Někteří lidé raději nakrájí okra na tenké plátky, místo aby lusky namáčeli celé. Pokud se chystáte takto připravovat vodu z okra, připravte se na nápoj mírně hořký.

Okra kůra a semena v prášku

Okra kůra je nejtradičnějším způsobem, jak používat okra v lékařství.

V předběžných studiích provedených za účelem prozkoumání výhod používání okry bylo použití drcené kůry z okry považováno za nejpříznivější způsob, jak ji pozřít.

Okra kůru si můžete připravit sami pomocí ruční kuchyňské struhadlo popř citronová kůra. Ačkoli neexistuje žádný známý limit pro množství okrové kůry, které by měl někdo sníst najednou, polovina čajové lžičky okrové kůry by měla být více než dostatečná pro vaše tělo.

Prášková semena okry se před rozemletím suší. Požívání prášku ze semen jako doplňku bylo také zkoumáno a ukázalo se, že je prospěšné.

Proces výroby prášku je trochu časově a pracně náročný. Prášková semena okra však můžete snadno zakoupit v obchodech se zdravou výživou a online dodavatelů.

Nápady na recepty z Okra

Gel uvnitř okry je zahušťovadlo, což z něj dělá běžnou přísadu v některých polévkách a dušených pokrmech. Pokud byste chtěli začít používat okra jako součást vaší stravy, můžete začít s jednoduchým receptem na gumbo.

Nakládaná okra je další oblíbená varianta okry, která nahrazuje hořkost lusku okry kyselou chutí. Moření okry také změkčuje kůru.

Pokud vlastníte sušičku, sušení lusků okra a jejich ochucení mořskou solí je chutnou svačinou, která uspokojí vaši touhu po křupání.

Obavy o bezpečnost

Pokud již máte léčebný plán pro svůj diabetes, měli byste informovat svého lékaře, pokud hledáte holistické léčby, jako je okra.

V jedné studiibylo prokázáno, že blokuje absorpci metforminu. Metformin je lék, který se používá ke snížení hladiny cukru v krvi.

Pokud v současné době užíváte metformin, okra není něco, s čím byste měli experimentovat.

Odnést

Neexistuje žádný přesvědčivý lékařský výzkum, který by prokázal, že okra je přírodní lék na cukrovku.

Je důležité pochopit, že okra rozhodně není náhrada inzulínu. Nicméně, s tolika možnými přínosy pro ty, kteří mají cukrovku, může stát za to vyzkoušet spolu s tradiční léčbou, pokud váš lékař souhlasí.

Ujistěte se, že svého lékaře informujete o všech vylepšeních nebo doplňcích vašeho plánu léčby diabetu.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY