5 esenciálních olejů pro revmatoidní artritidu

Přehled

Esenciální oleje jsou získávány z různých složek rostlin, včetně kořenů, stonku, listů, květů nebo plodů. Používají se k léčení a aromaterapii.

Esenciální oleje mohou pomoci při léčbě chronických bolestivých stavů, jako je revmatoidní artritida (RA). Tato forma artritidy je autoimunitní porucha, která způsobuje, že imunitní systém vašeho těla napadá vaše klouby. Způsobuje zánět kloubní tkáně, bolest a otok. Pokud se revmatoidní artritida neléčí, může způsobit nevratné poškození chrupavek a kloubů.

5 esenciálních olejů k léčbě revmatoidní artritidy

Pokud máte revmatoidní artritidu, může vám lékař předepsat léky na snížení zánětu a zmírnění bolesti. Bezpečnou doplňkovou nebo alternativní léčbou vaší bolesti jsou esenciální oleje.

Před místním použitím musíte esenciální oleje zředit nosnými oleji, jako jsou:

  • kokosový olej
  • sladký mandlový olej
  • olivový olej
  • avokádový olej
  • jojobový olej
  • arganový olej
  • hroznový olej

Esenciální oleje se nejčastěji používají v infuzéru a inhalují se.

1. Eukalyptový olej

Eukalyptový olej má řadu protizánětlivých a analgetických vlastností. Tento olej může také pomoci zlepšit krevní oběh.

v studie z roku 2013, výzkumníci hodnotili účinky eukalyptové aromaterapie na léčbu bolesti po totální náhradě kolena. Studie dospěla k závěru, že inhalace eukalyptového oleje může významně snížit zánět, bolest a krevní tlak po tomto postupu.

Pokud máte revmatoidní artritidu, můžete lokálně aplikovat tento zředěný olej nebo gel na postiženou oblast, abyste snížili zánět a zmírnili bolest.

2. Zázvorový olej

Zázvor je běžným léčivým prostředkem používaným pro své protizánětlivé vlastnosti a účinky tišící bolest. Studie z roku 2001 hodnotili analgetické účinky zázvoru na bolesti kloubů a kolen u pacientů s osteoartrózou.

Více než polovina účastníků studie snížila bolest kolene pomocí extraktu ze zázvoru oproti těm, kteří užívali placebo. Postupem času také používali méně léků k léčbě bolesti kloubů.

Chcete-li použít zázvorový olej proti bolesti, můžete aplikovat několik kapek lokálně na postiženou oblast. Pro větší vzpruhu použijte po masáži oblasti olejem horký obklad. Je důležité si uvědomit, že je možné být alergický na zázvor aplikovaný lokálně, takže byste měli vždy nejprve provést testovací náplast na malé ploše.

3. Kurkumový olej

Kurkuma je bylina a léčivý prostředek. Kurkuma obsahuje kurkumin, aktivní protizánětlivou sloučeninu. Jako esenciální olej lze kurkumu použít ke snížení zánětu, stimulaci krevního oběhu a zlepšení trávení.

K léčbě revmatoidní artritidy můžete kurkumový olej lokálně aplikovat na postiženou oblast nebo vyluhovat esenciální olej do vzduchu. Kurkuma je koření dobře známé pro léčení, které lze přidávat během vaření.

4. Kadidlový olej

Kadidlo je sušená míza ze stromů rodu Boswellia. Po staletí se používá jako kadidlo. Je také známý pro své antiseptické, regenerační a protizánětlivé vlastnosti. Studie z roku 2010 potvrdilo kadidlo jako potenciální léčbu pro snížení zánětlivých příznaků, konkrétně z osteoartrózy.

K léčbě revmatoidní artritidy aplikujte zředěný kadidlový olej lokálně na postiženou oblast.

5. Pomerančový olej

Pomerančové ovoce produkuje silný esenciální olej s antiseptickými, protizánětlivými a antidepresivními vlastnostmi.

Studie z roku 2017 hodnotili účinek aromaterapie s pomerančovým esenciálním olejem na pacienty s bolestmi ze zlomenin končetin. Účastníci inhalující pomerančový olej výrazně snížili bolest ve srovnání s těmi, kteří tak neučinili, a výzkumníci věřili, že je prospěšný jako doplňková léčba.

Zředěný pomerančový olej můžete aplikovat a vmasírovat do pokožky, abyste zmírnili artritickou bolest. Zvažte přidání zředěného pomerančového oleje do koupele, abyste vytvořili uklidňující účinek a snížili bolest těla. Pokud používáte nějaké citrusové esenciální oleje lokálně, musíte se poté vyhnout slunečnímu záření.

Výhled

Esenciální oleje mohou být účinnou léčbou chronických bolestivých stavů, jako je revmatoidní artritida. Neměli byste však ignorovat tradiční metody léčby. Esenciální oleje by měly být užívány spolu s léky na doporučení svého lékaře.

Esenciální oleje by se nikdy neměly užívat perorálně, pokud to nedoporučí certifikovaný aromaterapeut. Je důležité si uvědomit, že esenciální oleje nejsou monitorovány FDA a mohou nastat problémy s kvalitou a čistotou. Při výběru kvalitní značky buďte opatrní.

Použití surových esenciálních olejů na kůži může také způsobit podráždění a potenciálně škodlivé vedlejší účinky. Před použitím jakýchkoli olejů vyzkoušejte zředěný olej na malé ploše pokožky, například na vnitřní straně zápěstí. Před použitím prodiskutujte jakoukoli novou léčbu se svým lékařem.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY