5 způsobů, jak snížit stres doma

Stres a rodina

Láska, vášeň, konflikt, hádka – to je náš vzájemný vztah. Je to způsob, jakým se vzájemně spojujeme a učíme se jeden o druhém. Tak se vyvíjíme jako lidé a jako rodina.

Ať už jde o nečekanou nemoc, špatné známky, finanční potíže nebo hádky kvůli povinnosti popelnice, je nevyhnutelné, že každá rodina bude čelit stresu společně. Rodiny, které jsou připraveny na tyto těžké časy, vycházejí silnější a připravenější na budoucí problémy.

Zde je několik tipů, jak pomoci vaší rodině zvládat stres a jak se vypořádat se stresem, který pochází z vašich rodinných vztahů.

Nechte stres za dveřmi

Udržíte si v práci šťastnou tvář dobře, ale možná, když se vrátíte domů, necháte to své rodině. Možná neúmyslně stresujete svou rodinu a škodíte, aniž byste si to uvědomovali.

Pokud jste právě ukončili obzvlášť stresující pracovní den, zastavte se, než v noci projdete dveřmi. Zhluboka se nadechněte nebo poslouchejte uklidňující hudbu. To vám pomůže dostat se do lepší nálady, než uvidíte svého partnera a děti. Poděkují vám, že jste nepřišli odlepení.

Sdílejte úkoly

Domácí práce nikoho nebaví, ale jsou to věci, které se dělat musí. Rovnoměrné rozdělení domácích prací, jako je zametání, vynášení odpadků, vysávání, mytí psa a hrabání na dvorku, může předejít budoucím konfliktům.

Pokud se všichni přihlásí, nikdo se nebude cítit podvedený. Umožňuje také výuku s mladšími dětmi, aby se naučily nebýt frustrované, když nejsou plně schopny dokončit úkol. V tomto procesu se naučí dovednosti, které budou potřebovat k samostatnému životu.

Jezte společně

Hodina večeře je jedním z nejdůležitějších okamžiků v životě rodiny. Když večer nespěcháte na baletní nebo fotbalový trénink, nesete na rodičovské konferenci nebo se scházíte kvůli nadcházející charitativní akci, naplánujte si společnou večeři pro vaši rodinu. Získáte z toho více než jednu dobrou věc.

Podle studie v časopise Pediatrics mají děti, které jedí se svou rodinou alespoň třikrát týdně, o 24 procent vyšší pravděpodobnost, že budou jíst zdravá jídla, a o 12 procent nižší pravděpodobnost, že budou mít nadváhu.

Studie z Brigham Young University zjistila, že ti dospělí, kteří večer usedají k rodinnému jídlu, uvedli, že jejich práce je uspokojivější a zdravější, což naznačuje, že samotná večeře může snížit stres.

Tento společný čas poskytuje příležitost pro komunikaci a budování vztahů. Umožňuje vám zjistit věci, které mohou vašim dětem způsobovat stres. Můžete jim pomoci předcházet budoucím problémům a naučit je, jak reagovat na tlaky, kterým nyní čelí.

Mít rodinné aktivity

Nemusíte plánovat komplikované výlety do zábavních parků nebo velké víkendové výlety. Vyhrazení jednoho víkendu v měsíci nebo jedné noci v týdnu, které můžete strávit jako rodina, udržuje komunikační kanály otevřené a umožňuje vám, abyste se jako rodina spojili. Hrajte deskové hry, udělejte umělecký projekt nebo jděte na procházku. Nemusí to být složité, ani to stát peníze.

Udržujte komunikaci otevřenou

Vy znáte své děti a manžela nejlépe. Když se chovají jinak nebo se nezdají být sami sebou, pravděpodobně to rychle pochopíte. Místo toho, abyste se vyhýbali tomu, co je zřejmé, zeptejte se, co se děje. Náladoví teenageři mohou vaše otázky odmítnout, ale když jim dáte vědět, že jste připraveni mluvit, může je povzbudit, aby přišli.

Jídlo s sebou

Společné soužití jako rodina nabízí mnoho příležitostí ke snížení stresu, který v rodinném životě přirozeně vzniká. Společně strávený čas, sdílení domácích prací, udržování otevřených komunikačních kanálů a společné posezení u večeře několikrát týdně, to vše přispívá k tomu, aby byl váš společný rodinný život méně stresující a příjemnější.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY