Bloat Be Gone: Jak rychle zhubnout

Přehled

Každý se někdy potýká s nadýmáním. Moderní americká strava obsahuje příliš mnoho soli, cukru a mléčných výrobků na to, abychom to neudělali. Ve skutečnosti může průměrný příjem sacharidů sám o sobě způsobit, že zadržíme asi 1,5 kila vody.

Existují tři hlavní příčiny nadýmání:

  • nepravidelnost
  • plyn
  • voda

Ty mohou spolupracovat a vytvářet problémy. Dietní problémy mohou způsobit všechny tři, nebo mohou způsobit jeden, který přispívá k dalšímu, a tak dále.

I když léčba jednoho typu nadýmání nemusí vyřešit všechny vaše problémy s nadýmáním, může vám pomoci zjistit zdravější návyky.

Prevence je klíčová

Nejlepší způsob, jak zlepšit příznaky nadýmání, je prevence – zastavte ji dříve, než ji dostanete! Vyhýbání se některým věcem a udržování pravidelné konzumace jiných pomůže v boji s váhou vody. Následující opatření vám pomohou zabránit pocitu nadýmání.

Sacharidy

Jak bylo uvedeno výše, přispívajícím faktorem jsou sacharidy. Pokud se chcete vyhnout zadržování vody, musíte se vyhýbat sacharidům. To je důvod, proč se můžete dostat na váhu po dni těžkého příjmu sacharidů a vypadá to, že jste přibrali 5 kilo. Z jednoho jídla jste nepřibrali 5 kilo. Ve skutečnosti na každý gram uhlohydrátu, který zkonzumujete a vaše tělo jej dále využívá jako energii, vaše tělo nashromáždí 3 až 4 gramy vody, aby pomohla uložit energii (glykogen).

Sůl

Sůl a slaná jídla nejsou dobré pro plynatost a nadýmání vody. Naše buňky absorbují všechnu přebytečnou vodu, kterou mohou získat, aby zabránily příjmu sodíku.

Cukr

Bohužel další oblíbenec v moderní americké stravě, který se skrývá v tolika věcech v našich spížích, je viníkem hmotnosti vody. Budete chtít zkontrolovat všechny konzervy, mražené potraviny a koření, zda neobsahují přidaný cukr. Nejen, že cukr je prostý a jednoduchý sacharid, ale také, když jíte příliš mnoho cukru, vaše hladina inzulínu stoupá. Vysoké hladiny inzulínu mohou způsobit, že vaše ledviny zadržují vodu a sodík, což znamená, že nejen přibíráte na váze vody, ale také ji zhoršujete sodíkem.

Stres

Stres může způsobit vyšší hladiny kortizolu, který přispívá k přibírání na váze (s největší pravděpodobností jak při zadržování vody, tak při přibírání tuku). Mnoho věcí může způsobit zvýšení hladiny kortizolu, jednou z nich je snížení kalorií, protože to tělo stresuje. Mohli byste tedy hubnout, ale udržet si váhu vody díky kortizolu, takže si myslíte, že jste při dietě neudělali žádný pokrok nebo dokonce přibrali. To je jeden z mnoha důvodů, proč je malé snížení kalorií spolu se zdravým, nenáročným cvičením tím nejlepším přístupem ke snížení hmotnosti.

Voda

Chcete zůstat hydratovaní. Může se zdát neintuitivní, že chcete konzumovat vodu, abyste se vyhnuli hmotnosti vody. Ale pitím osmi sklenic 8 uncí tekutiny (nejlépe vody, žádné slazené nápoje nebo mléčné výrobky) denně zůstanete hydratovaní a vaše tělo nebude hromadit vodu. To znamená, že se vyhnete zadržování vody.

Porazte nadýmání

V první řadě se smiřte s tím, že budete po určitou dobu zažívat zadržování vody. To se prostě stává. Jsme lidé a naše těla jsou z více než 50 procent tvořena vodou. Občas si dopřejeme něco trochu slanějšího, trochu více sacharidů nebo kousek narozeninového dortu.

Když to uděláme a váha náhle ukáže o 10 liber výše nebo se nám budou zdát kalhoty těsnější, je to normální. A neznamená to, že jsme přibrali tolik na váze, takže nepropadejte panice a najednou omezte kalorie nebo poražte své tělo při několika dalších trénincích. Pamatujte, že to může ve skutečnosti zhoršit zadržování vody.

Cvičení

V první řadě cvičení. To pomůže s nadýmáním kvůli nepravidelnosti. Pohyb pomáhá udržovat pohyb vašich střev. Ačkoli to může zpočátku způsobit malé zadržování vody, které vám pomůže opravit svaly, pokud pravidelně cvičíte, zlepšujete průtok krve a oběh. To pomáhá snížit zadržování vody. Pokud se v současnosti potýkáte se zadržováním vody a pravidelně cvičíte, vstávání a pohyb vám pomůže zbavit se váhy vody.

Minerály

Pokud již máte co do činění s váhou vody, vyzkoušejte doplněk hořčíku, který vám pomůže léčit sodík, který by mohl být přispívajícím faktorem. Jedna studie, publikovaná v Journal of Women’s Healthzjistili, že ženy, u kterých došlo k zadržování vody před menstruací, snížily zadržování vody během druhého měsíce užívání doplňků hořčíku.

Draslík je dalším dobrým minerálem, když se snažíte zbavit váhy vody. Studie zveřejněná v Archiv vnitřního lékařstvízjistili, že dostatek draslíku může působit proti účinkům sodíku – což zahrnuje vyšší krevní tlak spojený s vysokým příjmem soli a riziko kardiovaskulárních onemocnění. Několik dobrých potravin bohatých na draslík je:

  • chřest
  • banány
  • brokolice
  • citrus
  • melouny
  • rajčata

Napíj se

Zůstat dobře hydratovaný dokáže zázraky více způsoby. Pamatujte: Navzdory myšlence, že se chcete zbavit vodní váhy, nechcete vodu vynechat, protože vaše tělo ji bude hromadit, pokud se bude cítit dehydratované. Takže se ujistěte, že při řešení zadržování vody neškrtíte.

Kromě toho vše, co je přírodním diuretikem, pomůže zvýšit produkci moči a snížit hmotnost vody, alespoň mírně v krátkodobém horizontu. Pomůže například káva a čaje s vysokým obsahem kofeinu. Nezapomeňte, že do nich nechcete přidávat cukr nebo mléčné výrobky, pokud je pijete, abyste rychle zhubli.

Alergie a nadýmání

Je třeba se vyhnout jakémukoli jídlu, o kterém víte, že máte alergii, protože může způsobit nadýmání a otoky. Pokud máte podezření, že existuje něco, na co jste alergičtí, můžete se nechat otestovat zdravotníkem, pokud stále trpíte zadržováním vody i po vyzkoušení všech výše uvedených. Také se poraďte se svým lékařem, pokud pociťujete nadýmání často nebo nadýmání, které je bolestivé. Ve vzácných případech může zadržování tekutin naznačovat problémy se štítnou žlázou (další příznaky zahrnují suchou kůži, únavu, špatnou náladu, vypadávání vlasů a přibývání na váze) nebo problémy s játry nebo srdce. Pokud nadýmání přetrvává nad rámec toho, co považujete za normální, vždy se poraďte se svým lékařem.

Sečteno a podtrženo

Stane se nadýmání. Ať už je to kvůli nepravidelnosti, plynu nebo vodě, všichni se jednou nafoukneme. Vyhnout se mu je lepší než ho léčit.

Mezi nejzdravější přístupy, jak se vyhnout nadýmání, patří:

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY