Co jíst (a vyvarovat se), pokud vám hrozí hypertrofická kardiomyopatie

Srdce je tvořeno silnými svaly. To mu umožňuje pumpovat krev přenášející kyslík a živiny do celého těla.

Hypertrofická kardiomyopatie (HCM) je genetické onemocnění srdce, které způsobuje, že svaly ve stěně levé komory jsou silnější než normálně. To znamená, že je zde méně prostoru pro průtok krve. Silnější sval je také méně pružný. S HCM může být srdce méně schopné pumpovat krev efektivně tělem.

Pokud máte člena rodiny s HCM, je důležité, aby byl tento stav pravidelně vyšetřován. Při včasné diagnóze může léčba pomoci zvládnout příznaky a zabránit dlouhodobým účinkům.

Pokud se HCM neléčí, může vést k srdečnímu selhání. K tomu dochází, když srdce již není schopno pumpovat dostatek krve k uspokojení potřeb těla. HCM může také způsobit nepravidelnou srdeční frekvenci. To může zvýšit riziko krevní sraženiny, když se krev hromadí v srdečních komorách.

Spolu s rutinním screeningem se lidem s rizikem HCM doporučuje dodržovat zdravý životní styl srdce. To zahrnuje věci jako:

 • zůstat aktivní
 • udržení střední hmotnosti
 • zvládání stresu
 • dostatek spánku

To také zahrnuje stravování zdravé srdce. Neexistuje žádná specifická dieta pro prevenci nebo léčbu HCM, ale svou roli mohou hrát stravovací návyky.

Dodržování zdravé stravy může pomoci snížit cholesterol a krevní tlak. Může také snížit zánět v těle. To vše jsou faktory, které udržují vaše srdce zdravé.

Potraviny k jídlu

Design: Maya Chastain
 1. Fazole a čočka: Možnosti jako červená a hnědá čočka, černé fazole, fazole a cizrna mají vysoký obsah vlákniny, což může pomoci snížit hladinu cholesterolu a regulovat hladinu cukru v krvi.
 2. Ořechy a semena: Možnosti jako mandle, pekanové ořechy, vlašské ořechy, dýně, sezam, chia a lněná semínka jsou zdrojem vlákniny a zdravých tuků, což jsou obě části zdravé stravy.
 3. Celá zrna: Možnosti, jako je hnědá rýže, quinoa a oves, jsou skvělými zdroji vlákniny, která může pomoci řídit cholesterol. Lidé, kteří jedí více celozrnných potravin, mají nižší riziko srdečních onemocnění a cukrovky 2. typu.
 4. Zelenina: Ať už jsou čerstvé, mražené, vařené nebo syrové, zelenina jako chřest, brokolice a špenát jsou dobré pro vaše srdce. Mají vysoký obsah vlákniny pro snížení cholesterolu. Mnohé z nich jsou bohaté na draslík, což může pomoci spravovat krevní tlak.
 5. Ovoce: Vyberte si různé barvy čerstvého, mraženého, ​​konzervovaného a sušeného ovoce, od jablek přes bobule až po pomeranče. Jíst více ovoce a zeleniny může snížit zánět v těle. Vysoký příjem je spojené s nižším výskytem srdečních chorob.
 6. Ryby a mořské plody: Výzkum naznačuje, že jíst ryby dvakrát až třikrát týdně může dolní riziko srdečních onemocnění. Možnosti jako losos, treska a makrela jsou zdrojem omega-3 mastných kyselin, které mohou pomoci snížit zánět v těle.
 7. Olivový olej: Středomořská strava, která je bohatá na olivový olej, byla zobrazeno být užitečný pro obézní dospělé s HCM.
 8. Libové maso a drůbež: Libové, nezpracované maso a drůbež, jako vykostěná kuřecí prsa bez kůže nebo libové mleté ​​krůtí maso, část stravovací vzorec zdravý pro srdce.

Potraviny na omezení

Srdečně zdravé stravování je o celkových vzorcích příjmu potravy. I když se všechny potraviny vejdou do celkového stravovacího plánu, některé možnosti jsou pro zdraví vašeho srdce lepší než jiné.

K prevenci nebo léčbě vysokého krevního tlaku se doporučuje dieta s nižším obsahem soli (sodíku). Zpracované maso, konzervované polévky a další tepelně upravená jídla mají často vysoký obsah soli.

Přidal cukr z potravin, jako je zmrzlina a nápoje, jako je soda, spolu s smažená jídla a ultra zpracovaných potravinby také měly být co nejvíce omezeny pro optimální zdraví srdce.

Studie jsou smíšené o tom, jak alkohol může ovlivnit zdraví srdce. Několik z nich navrhlo výhody alkoholu. Jiní naznačují, že to může být škodlivé. Pokud momentálně nepijete alkohol, nezačínejte. Pokud pijete, nesnažte se o více než jeden drink denně.

Jídlo s sebou

Pokud máte v rodinné anamnéze HCM, je důležité pravidelně sledovat HCM. Doporučuje se také dodržovat zdravou stravu pro srdce. Srdečně zdravé stravování může pomoci zvládat cholesterol, krevní cukr a krevní tlak. To jsou všechny další rizikové faktory srdečních onemocnění.

Dietní režim bohatý na fazole, ořechy, semena, celozrnné výrobky, zeleninu, ovoce, ryby a olivový olej je spojen s nižším výskytem srdečních chorob. Pokud hledáte další informace o zdravém stravování, zvažte spolupráci s registrovaným dietologem.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY