Co potřebujete vědět o sjednání životního pojištění poté, co jste prodělali infarkt?

Životní pojištění je možné sjednat po infarktu. Ne všechny pojišťovny nabízejí životní pojištění osobám, které prodělaly infarkt. Ale společnosti, které to dělají, budou mít pravidla a omezení, která musí dodržovat. Zde je to, co potřebujete vědět.

Nejjednodušší je sjednat si životní pojištění, když jste v dobrém zdravotním stavu. Lidé bez předchozích podmínek budou mít nejvíce možností životního pojištění a budou mít nárok na nejnižší sazby. To však neznamená, že si nemůžete sjednat životní pojištění, pokud jste měli zdravotní problémy.

Životní pojištění je k dispozici pro lidi, kteří zažili vážné zdravotní problémy, včetně infarktu.

ljubaphoto/Getty Images

Můžete získat životní pojištění poté, co jste prodělali infarkt?

Životní pojištění je možné sjednat po infarktu. Ne všechny životní pojišťovny a smlouvy však přijímají žadatele, kteří prodělali srdeční infarkt, a některé společnosti omezují lidi, kteří infarkt zažili.

Například celkové pokrytí, které si můžete koupit, může zahrnovat čepici. Tato omezení se liší v závislosti na společnosti.

Po srdečním infarktu budou zásady, na které se můžete kvalifikovat, a náklady na tyto zásady ovlivněny faktory, jako je doba, kdy k infarktu došlo, a vaše:

 • celkové zdraví
 • kuřácký stav
 • stáří

Zkracuje vám infarkt život?

Mnoho faktorů může vést k infarktu a ovlivnit vaše šance na druhý infarkt. Mohou zahrnovat vaše:

 • stáří
 • hmotnost
 • kuřácký stav
 • celkové zdraví

Vzhledem k tomu, že tomu tak je, neexistují žádné obecné odhady očekávané délky života. Výzkumy tomu nasvědčují 20 % dospělých, kteří prodělají svůj první infarkt po 45 letech, zažije druhý infarkt do 5 let, ale to není měřítkem délky života.

Co potřebujete vědět, pokud se pokoušíte sjednat životní pojištění po infarktu

Při žádosti o životní pojištění budete požádáni o lékařské informace. Přesná otázka bude záviset na společnosti a typu pojistky, ale můžete očekávat, že se vás životní pojišťovna zeptá:

 • Kdy došlo k vašemu infarktu?
 • Jakou léčbu jste podstoupili?
 • Jaké léky na srdce v současné době užíváte?
 • Jaké diagnózy srdečního onemocnění máte?
 • Jaký je váš poslední krevní tlak zaznamenaný při lékařské prohlídce?
 • Jaké jsou vaše poslední výsledky testů cholesterolu a lipidů?

Životní pojišťovna bude také chtít vědět o vašem celkovém zdravotním stavu. Požádají vás o informace jako:

 • léky, které užíváte
 • chronické stavy, které máte
 • anamnéza rakoviny, mrtvice nebo závislosti
 • současná nebo minulá historie kouření
 • rodinná anamnéza rakoviny

Můžete také očekávat odpovědi na otázky týkající se:

 • příjem
 • historie zaměstnání/zaměstnání
 • záznam jízdy
 • trestní rejstřík
 • obecný životní styl

5 tipů, jak nakupovat životní pojištění po infarktu

Infarkt vás nemusí odradit od zajištění životního pojištění. Stále si můžete zakoupit potřebné krytí. Může pomoci nakupovat opatrně a řídit se radami, jako jsou:

 1. Porovnejte ceny od více společností: Před podáním žádosti je vždy nejlepší podívat se na ceny od více společností. Pomocí online nástrojů můžete zobrazit nabídky od více společností najednou. Tyto nabídky nebudou vaší konečnou cenou, ale poskytnou vám dobrou představu o tom, co můžete očekávat, abyste si mohli vybrat tu nejlepší.
 2. Použijte agenta nebo makléře: Pokud si nejste jisti, jak najít tu nejlepší pojistku, zvažte životní pojištění. Využíváte-li agenta životního pojištění, nic vás nestojí a mohou vám pomoci porovnat pojistky a najít skvělou sazbu. Navíc budou mít zkušenosti s tím, jak lidem, kteří prodělali infarkt, pomáhat zajistit zásady.
 3. Požádejte svého lékaře, aby zaznamenal váš pokrok: Pokud jste od svého srdečního infarktu udělali kroky ke zlepšení svého zdraví, jako je například kontrola hmotnosti a cholesterolu, zeptejte se svého lékaře, zda je ochoten o tom udělat lékařskou poznámku. Mít tuto poznámku ve svém souboru vám může pomoci zajistit zásady a snížit vaši sazbu.
 4. Zvažte zásady zaručeného přijetí: Společnosti vás nemohou odmítnout pro zaručenou politiku přijetí. Jsou skvělou volbou, pokud si nejste jisti, zda získáte souhlas s tradiční politikou.
 5. Podívejte se na pokrytí zaměstnavatelem: Pokrytí životního pojištění zaměstnavatele je obvykle mnohem nižší než pojištění, které si můžete koupit sami, ale většina plánů nabízí zaručené krytí. Této možnosti je dobré využít, zvláště pokud vám část nebo celé pojistné hradí zaměstnavatel.

Často kladené otázky

Více o bezpečném životním pojištění po infarktu se dozvíte, když si přečtete odpovědi na některé běžné otázky.

Musím podstoupit lékařskou prohlídku, abych získal životní pojištění?

Ne. Ačkoli lékařské prohlídky byly vyžadovány jako součást tradičních životních zkoušek, dnes je k dispozici mnoho zásad, které lékařské prohlídky nevyžadují. Často můžete požádat o politiku online a odpověď obdržíte během několika minut.

Kolik životního pojištění mohu získat po infarktu?

Výše životního pojištění, kterou si koupíte, závisí na různých faktorech, včetně společnosti, kterou si vyberete, typu pojistky, o kterou žádáte, vašeho příjmu, celkového zdraví a vašeho věku.

Mohu získat životní pojistku, když mám špatný úvěr?

Životní pojišťovny se budou dívat na vaše finance. Mnoho společností vytáhne číslo zvané pojistné skóre. To se liší od vašeho kreditního skóre a společnosti na něm neváží položky podobně. Například bankrot během posledních 5 let by mohl ztížit schválení některých zásad, ale pár zmeškaných plateb kreditní kartou pravděpodobně neovlivní rozhodnutí společnosti.

Životní pojištění si můžete sjednat i poté, co jste prodělali infarkt. Ne každá společnost a politika přijímá lidi, kteří zažili infarkt, ale mnoho z nich to stále dělá. Jednotlivé faktory, jako je váš celkový zdravotní stav, kouření a věk, budou velké.

Zásady zaručeného schválení jsou skvělou volbou, pokud nemůžete získat schválení pro tradiční zásady. Společnosti vás za tento typ politiky nemohou odmítnout a mohou vám pomoci získat pokrytí, které potřebujete po infarktu.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY