Fitness mládeže: Cvičení pomáhá dětem excelovat ve škole

Přehled

Je známo, že fyzická aktivita posiluje tělo imozkové funkce, a tak není divu, že cvičení může pomoci dětem k lepším výsledkům ve škole. Nedostatek dětí však dostává minimální požadavek jedné hodiny fyzické aktivity denně, jak je stanoveno v Americké ministerstvo zdravotnictví a sociálních služeb (HHS). Ve skutečnosti, odhaduje se to že v roce 2015 tyto požadavky splnilo pouze 21,6 procenta dětí ve věku 6 až 19 let.

Cvičení může být přidáno do rutiny dítěte různými způsoby před, během a po škole. Zjistěte, jak můžete svému dítěti pomoci, aby bylo aktivnější i přes nabitý studijní program.

Co říká výzkum

Fyzická aktivita pomáhá nejen s udržením hmotnosti a zvýšením energie. Pravidelné cvičení:

 • podporuje pozitivní duševní zdraví
 • buduje silné kosti a svaly
 • snižuje pravděpodobnost rozvoje obezity
 • snižuje dlouhodobé rizikové faktory, které mohou vést k chronickým onemocněním
 • podporuje lepší kvalitu spánku

Zůstat aktivní má také dopad na studijní výsledky. Pomáhá zlepšit koncentraci, paměť a chování ve třídě. Děti, které splňují směrnice pro pohybovou aktivitu dosahují lepších akademických výkonů, mají lepší paměť a je u nich menší pravděpodobnost rozvoje deprese, ve srovnání s těmi, kteří tráví méně času na hodinách tělesné výchovy.

Studie provedené za posledních 40 let naznačují že cvičení ve třídě může studentům pomoci zůstat u úkolu a lépe se soustředit. Omezení tělesné výchovy ve školách může ve skutečnosti brzdit studijní výsledky vyvíjejících se dětí.

Dokonce i občasné aerobní cvičení střední intenzity je podle něj užitečné výzkum Komise pro pohybovou aktivitu a tělesnou výchovu ve školním prostředí.

Tyto návaly cvičení během přestávek nebo učení založeného na činnostech mohou zlepšit kognitivní výkon dítěte. Ještě pořád, mírná a intenzivní aktivita nabízí nejvíce výhod.

Doporučení cvičení pro děti

Povzbuzování dětí k aktivitě je nezbytné pro správný růst a vývoj. Je však důležité doporučit činnosti, které jsou bezpečné a přiměřené jejich schopnostem. Cvičení by mělo být zábavné, takže je to něco, co budou chtít dělat.

Většina fyzické aktivity dítěte by měla zahrnovat aerobik střední až intenzivní intenzity, jako například:

 • ježdění na kole
 • běh
 • taneční
 • hraní aktivních her a sportů

Herní aktivity a sporty, které pomáhají dětem všech věkových kategorií rozvíjet silné kosti, včetně:

 • poskakování
 • skákání
 • skákání

Věk 3 až 5 let

Mladší děti mají tendenci preferovat krátké návaly aktivit s krátkými přestávkami, zatímco starší dospívající se mohou účastnit delšího trvání strukturovanějších aktivit.

The HHS doporučuje, aby se děti ve věku od 3 do 5 let věnovaly pohybové aktivitě po celý den. Rozmanitost je zde klíčová: Můžete se rozhodnout vzít své dítě na hřiště nebo si můžete zahrát míč na dvorku.

Menší děti si užívají aktivní hry, jako je gymnastika nebo hraní na prolézačkách. Můžete také hledat kluby a týmy vhodné pro malé děti ve vašem místním parku, abyste přidali rozmanitost.

Věk od 6 do 17 let

Starší děti a mladiství jsou lépe vybaveni pro zátěžové aktivity. Patří mezi ně aerobní aktivity, jako je fotbal nebo lakros. Mohou také provádět cvičení s vlastní vahou těla, jako jsou:

 • kliky
 • kliky
 • horolezectví
 • burpees

I když je důležité zapojit starší děti do správných typů cvičení přizpůsobených jejich věku, je stejně důležité, aby měly správné množství fyzické aktivity. V roce 2018 vydala HHS konkrétnější pokyny pro děti ve věku od 6 do 17 let.

Doporučení, jak je uvedeno v Pokyny pro fyzickou aktivitu pro Američany patří:

Aerobik

Děti v této věkové skupině potřebují každý den 60 minut aerobní aktivity. Většina dní by se měla skládat z aktivit střední intenzity, jako je chůze a plavání. HHS také doporučuje tři dny v týdnu intenzivnější aktivity, jako je jízda na kole a hraní kontaktních sportů, jako je basketbal.

Posilování svalů

Děti také potřebují tři dny svalových aktivit týdně. Nápady zahrnují cvičení se zátěží, jako jsou kliky a gymnastika.

Posílení kostí

Vaše dítě také potřebuje tři dny týdně posilování kostí. Cvičení s tělesnou hmotností, jako je burpees a běh, stejně jako jóga a skákání přes švihadlo, mohou pomoci posílit vaše kosti.

U určitých činností můžete plnit dvojí povinnost. Například běh může být aerobní i posilovací aktivitou. Plavání může pomoci budovat svaly a zároveň nabízí efektivní aerobní cvičení. Základem je neustále se hýbat tak často, jak jen můžete, vybírat si činnosti, které vás baví a které chcete znovu opakovat.

Inspirujte fyzickou aktivitu ve škole i mimo ni

Jedním ze způsobů, jak zajistit, aby vaše dítě mělo dostatek fyzické aktivity, je jít příkladem. Zkuste si sami vymodelovat aktivní životní styl a zařaďte jej do každodenní rutiny rodiny.

Zde je několik nápadů, jak povzbudit své dítě, aby bylo aktivnější:

 • Udělejte fyzickou aktivitu součástí společného času stráveného jako rodina.
 • Využijte veřejné parky, baseballová hřiště a basketbalová hřiště ve vaší komunitě.
 • Sledujte nadcházející události, které propagují fyzickou aktivitu ve škole nebo komunitních prostorách vašeho dítěte.
 • Vyzvěte své dítě, aby si odpočinulo od elektronických zařízení a hrálo si se svými kamarády.
 • Spojte se s ostatními rodiči ve vašem okolí, abyste zajistili bezpečné prostředí pro narozeniny nebo oslavy svátků založené na aktivitě.

Nejdůkladnější přístup ke zlepšení zdraví dítěte zahrnuje domov, školu a komunitu. Sdružení rodičů a učitelů mohou tyto myšlenky dále propagovat tím, že budou prosazovat:

 • silné politiky tělesné výchovy a přestávek, které zdůrazňují zvýšení doby a frekvence fyzické aktivity
 • akademické lekce, které zahrnují fyzickou aktivitu
 • smlouvy o sdíleném užívání, které umožní využívat školní zařízení k pohybovým aktivitám mimo vyučování
 • zapojení dětí do intramurálních sportů a kroužků aktivit
 • pohybové přestávky během dlouhých hodin, které mohou podporovat aktivity lehké až střední intenzity

Výše uvedené myšlenky však nejsou spolehlivé. Školy jsou stále více zatěžovány požadavky na testování, což může snížit tělesnou výchovu. Na hodiny tělesné výchovy chodilo odhadem 51,6 procenta středoškoláků v roce 2015. Pouze 29,8 procenta chodilo každý den.

Kromě časových omezení ke splnění studijních požadavků mohou mít některé děti také další povinnosti, jako jsou kroužky a práce. Jiní mohou mít problémy s dopravou, které by jim jinak pomohly dostat se na bezpečná místa ke sportu. Zůstat aktivní vyžaduje určité plánování a důslednost.

Odnést

Pohybová aktivita je jedním z nejlepších způsobů, jak mohou děti zlepšit své zdraví. Zaměřte se na alespoň jednu hodinu denně aktivity, včetně aerobních cvičení, cvičení na posílení svalů a kostí. Kromě zdravotních přínosů budou vaše děti pravděpodobně také lepší ve škole.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY