Glipizide (Glucotrol XL) a cena: Co potřebujete vědět

Úvod

Pokud hledáte možnosti léčby diabetu 2. typu, možná se budete chtít dozvědět více o glipizidu (Glucotrol XL).

Glipizid je generický lék na předpis, který se používá k léčbě diabetu 2. typu u dospělých. Účinnou látkou léčiva je glipizid. (Účinná látka je to, co způsobuje, že lék funguje.)

Glipizid se dodává jako tablety s okamžitým uvolňováním (IR) a s prodlouženým uvolňováním (ER), které spolknete.*

Glipizid patří do skupiny léků nazývaných sulfonylmočoviny. Pokračujte ve čtení podrobností o glipizidu a nákladech a jak ušetřit peníze za recepty.

Poznámka: Další podrobnosti o glipizidu naleznete v tomto podrobném článku.

* IR znamená, že lék uvolňuje účinnou látku, jakmile ji užijete. ER znamená, že léčivo uvolňuje aktivní složku pomalu po určitou dobu.

Jaká je cena glipizidu?

Cena, kterou zaplatíte za glipizid, se může lišit. Vaše náklady mohou záviset na vašem léčebném plánu, formě glipizidu, kterou vám lékař předepíše, vašem pojistném krytí a lékárně, kterou používáte.

Chcete-li zjistit, kolik zaplatíte za glipizid, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Poznámka: Pokud máte pojištění, možná budete muset získat předchozí povolení, než váš poskytovatel pojištění pokryje glipizid. To znamená, že váš pojistitel a váš lékař proberou glipizid ohledně vaší léčby. Poté pojišťovna určí, zda je lék hrazen. Pokud glipizid vyžaduje předchozí povolení a neobdržíte ho před zahájením léčby, můžete zaplatit plnou cenu léku.

Nezapomeňte se zeptat své pojišťovny, zda glipizid vyžaduje předchozí povolení.

Časté dotazy o ceně a glipizidu

Níže jsou uvedeny odpovědi na některé často kladené otázky o glipizidu a ceně.

Mohou se náklady na glipizid lišit v závislosti na dávce, kterou mám předepsánu (např. 2,5 mg, 5 mg nebo 10 mg)?

Je to možné. Cena glipizidu se může lišit v závislosti na dávce, kterou jste předepsali. Cena může také záviset na dalších faktorech, jako je například forma tablet, které máte předepsané, váš léčebný plán a zda máte zdravotní pojištění.

Tablety glipizidu se dodávají jako:

 • tablety s okamžitým uvolňováním (IR) ve dvou silách: 5 miligramů (mg) a 10 mg
 • tablety s prodlouženým uvolňováním (ER) ve třech silách: 2,5 mg, 5 mg a 10 mg

Chcete-li zjistit, kolik můžete očekávat, že zaplatíte za glipizid na základě předepsané dávky, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka. Pokud máte zdravotní pojištění, obraťte se na svého poskytovatele pojištění pro informace o nákladech.

Jaká je cena kombinovaného léku glipizid/metformin v porovnání s cenou glipizidu?

Pokud vaše hladina cukru v krvi není účinně řízena užíváním glipizidu a dodržováním vyvážené stravy a cvičení, může s vámi lékař probrat další možnosti léčby. To může zahrnovat přechod na kombinovaný lék glipizid/metformin.

Náklady na glipizid ve srovnání s kombinovaným lékem glipizid/metformin závisí na tom, zda máte zdravotní pojištění nebo zda za léky platíte z vlastní kapsy.

Vaše cena za kterýkoli lék může také záviset na vašem léčebném plánu a lékárně, kterou si vyberete (pokud nemáte pojistné krytí).

Chcete-li zjistit, kolik byste zaplatili za některý z těchto léků, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Jaká je cena glipizidu bez pojištění?

Náklady na glipizid bez pojištění se mohou lišit v závislosti na vašem léčebném plánu, formě glipizidu, kterou užíváte, a vaší způsobilosti pro jakékoli spořící programy.

Obecně platí, že náklady bez pojištění jsou vyšší než náklady, které byste zaplatili s pojištěním. Vaše náklady bez pojištění mohou také záviset na lékárně, kterou si vyberete, a na množství glipizidu, které jste předepsali (např. 30denní versus 90denní zásoba).

Chcete-li zjistit, kolik byste zaplatili za glipizid bez pojištění, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem. Můžete se také dozvědět více o možných způsobech, jak ušetřit v části „Mohu získat pomoc s platbou za glipizid?“ sekce níže.

Je glipizid dostupný jako značkový lék?

Glipizid je generický lék. To znamená, že jde o přesnou kopii aktivního léku ve značkovém léku. Generikum je považováno za stejně bezpečné a účinné jako originální lék. A generika obecně stojí méně než značkové léky.

Glipizide ER je k dispozici ve značkové verzi s názvem Glucotrol XL. Chcete-li zjistit, jaké jsou náklady na Glucotrol XL a glipizid, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Pokud Vám byl předepsán glipizid ER a máte zájem o užívání přípravku Glucotrol XL, poraďte se se svým lékařem. Mohou dát přednost tomu, abyste si vzali jednu verzi místo druhé. Kromě toho se budete muset informovat u svého poskytovatele pojištění. To proto, že se může vztahovat pouze na jednu nebo druhou drogu.

Proč je mezi značkovými léky a generiky takový rozdíl v ceně?

Aby bylo zajištěno, že značkové léky jsou bezpečné a účinné, jsou zapotřebí roky výzkumu a testování. Toto testování může léky prodražit. Výrobce značkové drogy může drogu prodávat až 20 let. Poté mohou ostatní výrobci léků vytvářet generické verze. Tato konkurence na trhu může vést ke snížení nákladů na generika. A protože generika mají stejné účinné látky jako značkové léky, není třeba je znovu zkoumat. To může také vést k nižším generickým nákladům.

Jak mohu snížit své dlouhodobé náklady na léky?

Pokud užíváte glipizid dlouhodobě, můžete snížit své náklady následujícími způsoby:

Podívejte se na získání zásob svých léků na 90 dní. Možná budete moci získat 90denní zásobu glipizidu, pokud to schválí vaše pojišťovna. To by mohlo snížit počet vašich cest do lékárny a pomoci snížit náklady na glipizid. Pokud máte zájem o 90denní dodávku tohoto léku, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

K získání léků použijte zásilkovou lékárnu. Použití zásilkové lékárny může pomoci snížit vaše náklady na glipizid. Navíc můžete dostat své léky, aniž byste opustili domov. Některé plány Medicare mohou pomoci pokrýt náklady na léky na objednávku. Můžete také získat 90denní dodávku léku prostřednictvím zásilkového obchodu. Pokud nemáte zdravotní pojištění, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám navrhnout možnosti online lékárny, které by pro vás mohly fungovat.

Mohu získat pomoc s platbou za glipizid?

Pokud potřebujete pomoc s pokrytím nákladů na glipizid nebo pochopením svého pojištění, podívejte se na tyto zdroje:

 • NeedyMeds
 • Nástroj lékařské pomoci

Na těchto stránkách můžete najít informace o pojištění, podrobnosti o programech drogové pomoci a odkazy na spořící karty a další služby.

Máte-li otázky ohledně úhrady za předpis, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem.

Jaké by měly být mé další kroky?

Máte-li stále otázky ohledně nákladů na glipizid, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám poskytnout lepší představu o tom, kolik za tento lék zaplatíte. Ale pokud máte zdravotní pojištění, budete si muset promluvit se svým poskytovatelem pojištění, abyste zjistili skutečné náklady, které byste zaplatili za glipizid.

Příklady otázek, které byste se mohli zeptat svého lékaře nebo pojišťovny, zahrnují:

 • Lišila by se moje cena za glipizid, kdyby mi bylo předepsáno 10 miligramů (mg) oproti nižší dávce?
 • Jaká je cena glipizidu v porovnání s glipizidem ER?
 • Existují jiné levnější možnosti léčby mého stavu?

Chcete-li se dozvědět více o glipizidu nebo Glucotrolu XL, přečtěte si tyto články:

 • Glipizid perorální tablety
 • Nežádoucí účinky perorální tablety Glipizide: Co potřebujete vědět
 • Glucotrol XL (glipizid)
 • Podrobnosti o dávkování pro Glucotrol XL

Chcete-li získat informace o různých stavech a tipy pro zlepšení svého zdraví, přihlaste se k odběru jakéhokoli newsletteru Healthline. Můžete se také podívat na online komunity na Bezzy. Je to místo, kde lidé s určitými podmínkami mohou najít podporu a spojit se s ostatními.

Vyloučení odpovědnosti: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o lécích obsažené v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou určeny k pokrytí všech možných použití, pokynů, opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY