Heroin: Příběhy závislosti

Bývalý závislý

Tracey Helton Mitchell

Jmenuji se Tracey Helton Mitchell. Jsem obyčejný člověk s neobyčejným příběhem. Můj sestup do závislosti začal v pubertě poté, co jsem dostal opiáty na extrakci zubů moudrosti. Nikdy jsem si neuvědomil, že něco tak malého, jako je pilulka, může mít tak obrovský vliv na můj život.

Opiáty byly řešení, která jsem hledal, vše na jednom místě. Když jsem si vzal opiáty, zdálo se, že všechny mé problémy zmizely. Všechny mé potíže v tu chvíli zmizely. Šel jsem za tím pocitem dalších 10 let, z nichž osm bylo v aktivní závislosti.

Byl jsem nadějný student plný velkých očekávání, ale nikdy jsem nebyl spokojený s tím, jak jsem se cítil ve své kůži. Toto je velmi časté vlákno, které spojuje mnoho uživatelů. Nalezení dočasné úlevy od deprese, úzkosti nebo strachu je normální reakcí při užívání drog. Bohužel se postupem času z řešení stává stále větší problém.

Na konci devadesátých let byly dva roky mého života závislého na heroinu zaznamenány ve filmu HBO Black Tar Heroin: Temný konec ulice. Moje léta aktivní závislosti skončila bezdomovectvím. Konečně jsem byl schopen přestat s drogami, ale ne dříve, než jsem se dostal na místo, o kterém jsem si nikdy nepředstavoval, že by to bylo možné pro člověka, jako jsem já.

I když se mnoho uživatelů nikdy nedostane na místa, která jsem navštívil, pocity jsou stejné. Je tu ten ohromující pocit, že není úniku. Úkol přestat se zdá být nepřekonatelný. Bolest každodenního používání pomalu ždímá radost ze života do bodu, kdy vše pohlcující, bolestivý zvyk diktuje vaše myšlenky a pocity.

Léta užívání drog si vybrala daň na mém těle i mysli. Měl jsem několik infekcí měkkých tkání souvisejících s nesterilní injekční technikou a extrémně jsem zhubl. Neměl jsem žádné smysluplné vztahy. Nejvíc ze všeho mě unavovalo žít, abych používal a používal k životu.

Byl jsem zatčen v únoru 1998 a to byl začátek mého nového života. Když jsem se konečně rozhodl požádat o pomoc, už jsem se k aktivní závislosti nevrátil.

Existuje mnoho cest k uzdravení. Cesta pro mě zahrnovala 12-krokový program a rehabilitační zařízení. U jiných může zotavení zahrnovat použití opiátové substituční terapie. Když se rozhodnete omezit nebo vysadit léky, může být proces zpočátku bolestivý. Po počátečním nepohodlí se však začnete cítit lépe.

Získejte podporu pro své rozhodnutí. Někteří lidé trpí postakutním abstinenčním syndromem (PAWS), takže buďte připraveni na dobré i špatné dny. Důležité je mít na paměti, že vy umět získat zpět svůj život. Během necelého týdne se celý váš život může začít obracet k lepšímu.

Jsem živoucím důkazem, že uzdravení je možné.

Milovaný

Bree Daviesová

Poté, co mi člen rodiny, ke kterému jsem byl velmi blízký, řekl, že užíval heroin, jsem byl ohromen. Byla jsem naštvaná, znepokojená a vyděšená, ale hlavně jsem byla zmatená. Jak jsem mohl nevědět, že někdo, koho jsem miloval, užívá heroin?

Nejprve jsem si to vyčítal. Musel jsem přehlédnout nějaké zjevné známky. Sám jsem zotavující se alkoholik a určitě bych mohl zachytit jejich chování, kdybych dával pozor. Ale ve skutečnosti jsem nemohl.

Užívání heroinu – jako většina zneužívání drog – je velmi tajná záležitost. Lidé, kteří jsou k závislému nejblíže, často nemají ani ponětí o tom, kdo je užívá.

Jakmile jsem se dokázal dostat přes prvotní šok ze situace, začal jsem prohledávat internet a hledat nějaké informace. Jak mohu získat pomoc pro svého milovaného? Kde mám začít?

Základní pátrání nevedlo téměř k ničemu ve způsobu podpory nebo dostupných zdrojů. Detoxikační programy a rehabilitační služby se mi zdály buď velmi drahé, nebo příliš podrobné a složité na to, abych věděl, zda je můj blízký může využít. Jen jsem potřeboval někoho, s kým bych si promluvil a pomohl mi vytvořit akční plán, ale nevěděl jsem, kam se obrátit.

Měla jsem kamarádku, která si prošla podobnou situací, tak jsem ji oslovila. Nasměrovala mě na Harm Reduction Action Clinic v Denveru v Coloradu, kde bydlím. Byla to záchrana: mohl jsem s někým mluvit osobně beze strachu a posuzování. Tam jsem se mohl dozvědět o bezplatném nebo levném poradenství pro mě a mého blízkého, o různých detoxikačních programech v okolí a o tom, jak bychom je mohli využít. Nejdůležitější bylo, že klinika byla místem, kde jsme se mohli cítit bezpečně při rozhovoru o heroinu.

Metoda „harm reduction“ léčby je založena na strategiích a podpoře, které zbavují závislostí hanby. Hanba často může zatlačit narkomany dále do úkrytu a dále od blízkých.

Namísto toho se harm reduction snaží pomoci těm, kteří jsou v sevření závislosti, tím, že nabízí praktickou podporu a vzdělávání a zároveň minimalizuje negativní důsledky spojené s užíváním drog. Než jsem se dostal do této situace, nikdy jsem o harm reduction neslyšel.

Pokud vy nebo někdo, koho znáte, bojujete se závislostí na heroinu a nejste si jisti, kde hledat pomoc nebo radu, zvažte harm reduction. Neziskové organizace po celé zemi zavádějí tento typ léčby. Odstranění hanby a stigmatu z užívání heroinu a jeho nahrazení podporou a vzděláváním může znamenat velký rozdíl pro někoho se závislostí a pro ty, kteří chtějí pomoci svým blízkým a sobě.

Lékař

Anonymní

Uživatelé heroinu, kteří procházejí našimi dveřmi, obvykle spadají do jedné ze dvou obecných kategorií: začali a postupovali přes užívání nelegálních drog nebo se dostali od předepsaných opioidních analgetik proti bolesti k heroinu.

Moje práce má tři hlavní role:

  1. Rozdělit historii jejich používání.
  2. Stabilizujte je lékařsky nebo je pošlete na vyšší úroveň péče.
  3. Předložte jasné a objektivní hodnocení v rozbouřených mořích, kde heroin prorazil díru do jejich záchranného člunu.

Každý den vidíme abscesy, stopy po stopách, hepatitidu, popírání a psychózu. Slyšet hlasy mrtvých členů rodiny je běžné. Naše zařízení nedávno ošetřilo starší ženu, která byla nitrožilní uživatelkou se špatnými valivými žilami. Už nedokázala správně aplikovat drogu, a tak zaimprovizovala „poskakováním kůže:“ střílením heroinu do kůže a svalů, čímž se na obou předloktích vytvořily masivní abscesové, ulcerované a potrhané efekty. Dny jejího vzestupu byly dávno pryč. Heroin užívala tak dlouho, že ho brala pouze proto, aby se vyhnula abstinenci.

Odstoupení od sebe bolí svaly v dolní části zad, křeče v břiše, zvracíte a návaly horka a chladu. V podstatě tě to bolí. Při abstinenci vám slzí oči, často zíváte a třes může být nekontrolovatelný. Jednou jsem viděl muže, který si nedokázal zavázat boty. Pomohl jsem mu a posadil ho do „autobusu“ (odkázal na vyšší úroveň péče).

Pro usnadnění procesu výběru používáme Suboxone. Droga se skládá z buprenorfinu a naloxonu, které obsazují stejná receptorová místa v mozku jako heroin, zmírňují a zjemňují otřesy, aniž by člověka sněžilo, jako by to dělala droga.

Máme zužující se program, který začíná na středně vysoké dávce a snižuje člověka na nulu asi po šesti týdnech. Lidé se závislostí to preferují, protože může poskytnout malou abstinenci v jinak popíraném heroinovém cloudu, kde dotyčná osoba nefunguje dobře. Pomáhá fyzicky, ale u některých zaměstnanců to není oblíbené, protože to nedělá nic pro duševní stránku závislosti. Vychází z ochoty ke změně a neexistují pro to žádné zkratky.

Očištění není pro většinu lidí závislých na heroinu výchozím bodem. Začít tím, že si připustíte, že problém je neovladatelný, už ho nelze ignorovat a nakonec je zabije.

Pro většinu může být novinka abstinence chápána jako droga, a když novinka vyprchá, znovu se vrátí k užívání. Tento cyklus musí být přerušen, aby se uživatel vyrovnal s těžkou cestou zotavení.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY