Operace rozštěpu brady

Co je to rozštěp brady?

Rozštěp brady označuje bradu s důlkem ve tvaru Y uprostřed. Obvykle jde o genetickou vlastnost.

V závislosti na vašich preferencích můžete rozštěp brady považovat za znak krásy nebo ne. Pomocí operace brady, nazývané také mentoplastika, můžete přidat i odstranit rozštěp brady.

Před operací k vytvoření nebo odstranění rozštěpu brady je důležité porozumět struktuře za rozštěpem brady. Budete také chtít zvážit rizika a náklady spojené s operací.

Co způsobuje rozštěp brady?

To, zda se s rozštěpem brady narodíte, závisí na vašich genech. Pokud jiní lidé ve vaší rodině mají rozštěp brady, je pravděpodobnější, že ho budete mít také.

Charakteristický důlek rozštěpu brady se tvoří před narozením. K tomu dochází, když se obě strany dolní čelisti během vývoje plodu zcela nespojí dohromady. Kromě důlku to nezpůsobuje žádné další příznaky.

Chirurgické možnosti

Existují chirurgické možnosti jak pro odstranění, tak pro vytvoření rozštěpu brady.

Operace k odstranění rozštěpu brady

Operace brady může buď odstranit rozštěp brady, nebo zmenšit velikost důlku. Obojí se obvykle provádí pomocí bradového implantátu, který je navržen tak, aby vyplnil důlek. Váš chirurg s vámi bude spolupracovat na určení správného tvaru implantátu pro vzhled, o který usilujete.

Pravděpodobně budete mít otok na bradě bezprostředně po operaci, což může ztížit vidění vaší nové brady. Mějte na paměti, že může trvat několik týdnů až měsíců, než se dostaví konečné výsledky.

Operace přidat rozštěp brady

Na druhé straně vytvoření rozštěpu brady nezahrnuje žádné implantáty. Místo toho váš chirurg odstraní část měkké tkáně pod kůží, kde by měl být umístěn důlek. To se provádí buď liposukcí nebo tradiční chirurgickou metodou.

Pokud kolem důlku není dostatek tkáně navíc, bude možná muset váš chirurg odstranit část kosti. To se obvykle provádí pomocí malého řezacího zařízení zvaného fréza, která se zavádí ústy.

Podobně jako u odstranění rozštěpu brady může po operaci k vytvoření rozštěpu trvat až několik měsíců, než uvidíte výsledky.

Příprava a bezpečnost

I když je mentoplastika obecně bezpečná, nese s sebou několik rizik bez ohledu na to, zda odstraňujete nebo přidáváte rozštěp brady.

Mezi tato rizika patří:

 • infekce
 • nadměrné krvácení
 • jizvení
 • otok
 • nežádoucí výsledky

Tato rizika můžete snížit tím, že oznámíte svému lékaři, pokud:

 • mají centrální nebo obstrukční spánkovou apnoe
 • kouř
 • užívat drogy nebo alkohol
 • jsou obézní
 • mít cukrovku
 • máte vysoký krevní tlak nebo srdeční onemocnění
 • užívat aspirin nebo warfarin
 • mít onemocnění plic nebo ledvin

Všechny tyto faktory mohou učinit operaci nebezpečnější. V závislosti na typu operace může být váš chirurg schopen použít různé techniky ke snížení rizika problémů.

Je také důležité být připraven na dlouhé období rekonvalescence. I když váš chirurg může odhadnout, jak dlouho se budete muset zotavit, tato časová osa se liší od člověka k člověku. Můžete se zotavit rychleji nebo pomaleji, v závislosti na vašem celkovém zdraví a typu operace, kterou máte.

Pokud máte kdykoli pocit, že se vaše brada nehojí správně, kontaktujte svého chirurga. Možná budou muset provést nějaké úpravy nebo zajistit, že nemáte infekci.

Kolik stojí operace?

Podle Americké společnosti plastických chirurgů jsou průměrné náklady na operaci brady asi 2 225 $. Toto číslo však závisí na typu práce, kterou jste vykonali. Například odstranění kosti obvykle stojí více než přidání implantátu.

Mějte na paměti, že toto číslo nezahrnuje náklady na anestezii a související nemocniční poplatky. Vaše pojišťovna navíc nemusí hradit kosmetickou operaci brady. Před rezervací operace si promluvte se svým lékařským týmem a pojišťovnou, abyste byli připraveni na všechny související náklady.

Sečteno a podtrženo

Rozštěp brady je genetická vlastnost označená důlkem uprostřed brady. V závislosti na osobních preferencích můžete chtít přidat nebo odstranit rozštěp brady. Obojí můžete dosáhnout chirurgickým zákrokem.

Spolupracujte s chirurgem, abyste přišli s nejlepší technikou pro vzhled, který si přejete. a ujistěte se, že jste si vědomi všech souvisejících nákladů, než se pustíte do procedury.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY