Orladeyo a náklady: Co potřebujete vědět

Orladeyo (berotralstat) je lék na předpis používaný k prevenci otoků ze specifické genetické poruchy. Náklady na Orladeyo mohou záviset na faktorech včetně vaší dávky, zda máte zdravotní pojištění a lékárny, kterou používáte.

Orladeyo se používá u dospělých a dětí ve věku 12 let a starších k prevenci záchvatů otoku způsobených dědičným angioedémem.

Orladeyo přichází jako perorální kapsle. Obsahuje účinnou látku berotralstat. (Účinná látka je to, co způsobuje, že lék funguje.) Patří do skupiny léků nazývaných inhibitory plazmatického kalikreinu.

Další podrobnosti o Orladeyo naleznete v tomto podrobném článku.

Kolik stojí Orladeyo?

Cena, kterou zaplatíte za Orladeyo, se může lišit. Může to záviset na vašem léčebném plánu, vašem pojištění (pokud ho máte) a lékárně, kterou používáte.

Chcete-li zjistit, kolik zaplatíte za Orladeyo, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Poznámka: Pokud máte pojištění, možná budete muset získat předchozí povolení, než váš poskytovatel pojištění pokryje Orladeyo. To znamená, že váš pojistitel a váš lékař proberou Orladeyo ohledně vaší léčby. Poté pojišťovna určí, zda je lék hrazen. Pokud přípravek Orladeyo vyžaduje předchozí povolení a neobdržíte ho před zahájením léčby, můžete zaplatit plnou cenu léku.

Nezapomeňte se své pojišťovny zeptat, zda Orladeyo vyžaduje předchozí povolení.

Je Orladeyo dostupné jako generikum?

Orladeyo přichází pouze jako značková droga. V současné době není k dispozici v obecné verzi. Generikum obsahuje přesnou kopii aktivního léku ve značkovém léku, ale obvykle stojí méně.

Proč je mezi značkovými léky a generiky takový rozdíl v ceně?

Aby bylo zajištěno, že značkové léky jsou bezpečné a účinné, jsou zapotřebí roky výzkumu a testování. Toto testování může léky prodražit. Výrobce značkového léku může lék prodávat až 20 let. Poté mohou ostatní výrobci léků vytvářet generické verze. Tato konkurence na trhu může vést ke snížení nákladů na generika. A protože generika mají stejné účinné látky jako značkové léky, není třeba je znovu zkoumat. To může také vést k nižším generickým nákladům.

Jak mohu snížit své dlouhodobé náklady na léky?

Pokud užíváte Orladeyo dlouhodobě, můžete snížit své náklady následujícími způsoby.

Podívejte se na získání zásob svých léků na 84 dní*. Pokud to schválí vaše pojišťovna, můžete získat zásobu Orladeyo na 84 dní. To by mohlo snížit počet vašich cest do lékárny a pomoci snížit náklady na Orladeyo. Pokud máte zájem o 84denní dodávku tohoto léku, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

K získání léků použijte zásilkovou lékárnu. Použití zásilkové lékárny vám může pomoci snížit náklady na Orladeyo. Navíc můžete dostat své léky, aniž byste opustili domov. Některé plány Medicare mohou pomoci pokrýt náklady na léky na objednávku. Můžete být také schopni získat 84denní dodávku léku prostřednictvím zásilkového obchodu. Pokud nemáte zdravotní pojištění, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám navrhnout možnosti online lékárny, které by pro vás mohly fungovat.

* Pokud je tato možnost nabízena a schválena vaším poskytovatelem pojištění, je možné získat zásobu mnoha léků na 90 dní. Orladeyo se dodává v 28denních zásobních baleních, takže přibližně 3 měsíce léku by místo toho bylo 84 dní.

Mohu získat pomoc s platbou za Orladeyo?

Pokud potřebujete pomoc s pokrytím nákladů na Orladeyo nebo pochopení vašeho pojištění, podívejte se na tyto zdroje:

  • Posílit služby pacientům
  • NeedyMeds
  • Nástroj lékařské pomoci

Na těchto stránkách můžete najít informace o pojištění, podrobnosti o programech drogové pomoci a odkazy na spořící karty a další služby.

Máte-li otázky ohledně úhrady za předpis, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem.

Jaké by měly být mé další kroky?

Máte-li stále otázky ohledně ceny přípravku Orladeyo, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám poskytnout lepší představu o tom, kolik za tento lék zaplatíte. Ale pokud máte zdravotní pojištění, budete si muset promluvit se svým poskytovatelem pojištění, abyste zjistili skutečné náklady, které byste zaplatili za Orladeyo.

Příklady otázek, které byste se mohli zeptat svého lékaře nebo pojišťovny, zahrnují:

  • Jaký je cenový rozdíl mezi užíváním přípravku Orladeyo jednou denně k prevenci záchvatů otoku a užíváním přípravku Kalbitor v případě potřeby k léčbě záchvatů otoku v důsledku dědičného angioedému?
  • Jaký je cenový rozdíl mezi 150miligramovými (mg) a 110mg tobolkami?
  • Jaké jiné levnější léky bych mohl použít, abych zabránil záchvatům otoku z dědičného angioedému?

Chcete-li získat informace o různých stavech a tipy pro zlepšení svého zdraví, přihlaste se k odběru jakéhokoli newsletteru Healthline. Můžete se také podívat na online komunity na Bezzy. Je to místo, kde lidé s určitými podmínkami mohou najít podporu a spojit se s ostatními.

Vyloučení odpovědnosti: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o lécích obsažené v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou určeny k pokrytí všech možných použití, pokynů, opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY