Platí vláda za operaci potvrzující pohlaví?

Nakonec to závisí na vašem plánu zdravotní péče, operaci, na kterou se ptáte, a proč ji děláte.

FG Trade/Getty Images

Vláda Spojených států nabízí šest různých plánů zdravotní péče:

 • Medicare
 • Medicaid
 • Státní program dětského zdravotního pojištění (SCHIP)
 • Programy ministerstva obrany TRICARE a TRICARE for Life (DOD TRICARE)
 • Program Veterans Health Administration (VHA).
 • Program indické zdravotní služby (IHS).

Společně tyto programy poskytují zdravotní péči asi jedné třetině lidí ve Spojených státech. (Zbylé dvě třetiny jej získávají od soukromých pojistitelů).

Většina lidí s vládním plánem zdravotní péče má Medicare. Medicaid je například pouze pro lidi s určitým příjmem, zatímco program VHA je pouze pro veterány.

Pokryje tedy Medicare v roce 2023 náklady na operace potvrzující pohlaví? Mělo by. Abyste pochopili případy, kdy tomu tak nemusí být, musíte pochopit, jak Medicare funguje.

Podmínky znát

Pojistné: Toto je pevná částka v dolarech, kterou platíte každý měsíc, abyste se zapsali do plánu zdravotní péče.

Odpočitatelné: To je částka, kterou musíte každý rok přispět z vlastní kapsy na vaši zdravotní péči, než vám vaše pojišťovna začne vyhazovat peníze.

Spoluúčast: Toto je pevná částka v dolarech, kterou zaplatíte, kdykoli dostanete léčbu.

Spolupojištění: Toto je procento z nákladů na léčbu, které musíte zaplatit, kdykoli dostanete léčbu. Tato částka v dolarech se liší v závislosti na ceně.

Vysvětleno pokrytí Medicare

Medicare pokrývá všechny „lékařsky nezbytné“ služby a operace, stejně jako preventivní služby.

Pokud je tedy operace potvrzující pohlaví, kterou chcete, považována za lékařsky nezbytnou nebo jako typ preventivní péče, měl by váš plán zaplatit určitou část celkových nákladů.

Nejprve váš lékař určí, zda je určitý typ péče z lékařského hlediska nezbytný. Pokud ano, poskytnou vám dopis o lékařské nutnosti k vašemu zdravotnímu plánu jako součást procesu certifikace nebo kontroly využití.

Dále vaši místní administrativní dodavatelé Medicare (MAC) zkontrolují materiál a určí, zda bude pokryt vaším plánem Medicare. Jejich rozhodnutí bude ovlivněno místními zákony o pokrytí.

Pokud MAC zjistí, že to *není* z lékařského hlediska nutné, můžete se proti rozhodnutí odvolat. Můžete se dozvědět více o procesu odvolání.

Náklady na zdravotní plán

Ne všechny plány Medicare jsou stejné. Když se zaregistrujete do pokrytí Medicare, můžete si vybrat, za co váš plán zaplatí.

Plány jsou obecně rozděleny do následujících kategorií:

 • Original Medicare (část A a B)

 • Medicare Advantage Plan (část C)

 • Doplňkové pojištění Medicare (část D)

Části A, B a C plány obvykle pokrývají operaci potvrzující pohlaví a platí určitou část celkových nákladů. Část D obvykle pokrývá hormonální substituční terapii a platí určitou část celkových nákladů.

Část A

Většina lidí s částí A nemusí platit měsíční pojistné. Pokud ale nesplňujete podmínky pro bezprémiovou část A, možná si ji budete muset koupit. Bude to stát 278 $ nebo 506 $ každý měsíc, v závislosti na vaší způsobilosti.

V obou případech jste odpovědní za odpočitatelnou částku 1 600 $ za *každý* pobyt v nemocnici, než začne Medicare platit. Tuto částku budete muset zaplatit za každý pobyt v nemocnici v daném dávkovém roce.

Pokud tam nebudete déle než 60 dní, nemusíte za pobyt v nemocnici platit další platby:

 • Dny 61–90: Spoluúčast 400 $ každý den
 • Dny 91–150: Spoluúčast 800 $ každý den
 • Po dni 150: Veškeré náklady platíte vy.

Část B

Standardní prémie za část B v roce 2023 je 164,90 $ každý měsíc. Pokud byl váš roční příjem v roce 2021 vyšší než 97 000 USD, vaše pojistné v roce 2023 bude vyšší.

Jste odpovědní za jednorázovou odečitatelnou položku ve výši 226 $, než začne Medicare platit. Poté, co zaplatíte spoluúčast, obvykle zaplatíte 20 % nákladů za každou službu krytou Medicare. Medicare obvykle platí zbývajících 80 %.

Pokud dostáváte ambulantní nemocniční péči, možná budete muset zaplatit nemocnici spoluúčast za každou službu. Vaše spoluúčast obvykle nepřesáhne částku odečitatelnou za pobyt v nemocnici v části A (1 600 USD).

Část C

Chcete-li se přihlásit do plánu části C, musíte se nejprve zaregistrovat do plánu části B a zaplatit měsíční prémii za část B.

Některé plány části C zaplatí část nebo celou vaši část B prémie. Toto je známé jako sleva pojistného Medicare Part B.

Částky vašeho pojistného, ​​spoluúčasti, spoluúčasti a spolupojištění v části C závisí na společnosti poskytující plán.

Část D

Částky vašeho pojistného, ​​spoluúčasti, spoluúčasti a spolupojištění v části D závisí na společnosti poskytující plán. Pokud byl váš roční příjem v roce 2021 vyšší než 97 000 USD, vaše pojistné v roce 2023 bude vyšší.

Programy finanční pomoci

Tyto náklady se mohou rychle sčítat. Pokud vám tedy při těchto číslech klesá čelist, všimněte si, že Medicare má program nazvaný Extra Help, který vám může pomoci zaplatit pojistné, roční odpočty a doplatky za léky na předpis.

Zjistěte více o Extra pomoci a zjistěte, zda splňujete podmínky.

Existují také programy finanční pomoci mimo Medicare, na které můžete požádat o další krytí, říká Casey Tanner, MA, LCPC, queer-potvrzující sexuální terapeut a zakladatel The Expansive Group.

Některé z nich zahrnují:

 • Nadace Jima Collinse
 • Granty na přechod pro genderové skupiny
 • Přenos
 • Black Transmen, Inc. Chirurgické stipendium
 • Bod hrdosti

„Mnoho lidí, kteří provádějí operaci potvrzující pohlaví, úspěšně využilo zdroje crowdfundingu, jako je GoFundMe, aby požádali o podporu přátele, rodinu a sociální média,“ dodávají.

Pokrytí trhu a náklady

Trh zdravotního pojištění nabízí pojištění pro ty, kteří nejsou pojištěni nebo mají nedostatečné pojistné krytí (neboli „podpojištění“).

Zjistěte více o Marketplace ve vašem státě a zjistěte, zda se kvalifikujete.

Pokrytí trhu a náklady se liší stát od státu a plán plánu. Plány tržiště obecně pokrývají operace a preventivní služby považované z lékařského hlediska za nezbytné.

„Většina plánů Marketplace by měla nabízet určité množství péče související s přechodem,“ říká Jack Bartel, PsyD, queer-potvrzující klinický psycholog z Choosing Therapy. “Ale tyto plány neobsahují otravné obruče, které mohou transgenderoví jedinci muset navigovat, aby získali péči.”

Mnoho plánů vyžaduje předběžnou autorizaci nebo terapii pro lékařské zásahy, které mají být pokryty, což může být frustrující, nákladné a obtížné se v nich orientovat, vysvětluje.

Než si tedy vyberete plán, bylo by moudré se na něj podívat blíže. Zejména zvedněte lupu u částí „Evidence of Coverage“ a „Certificate of Coverage“, navrhuje Bartel. Zde najdete informace o postupech a službách, které jsou zahrnuty (nebo vyloučeny) v rámci každého plánu.

Pokud můžete, chcete se vyhnout plánům, které používají následující fráze a věty:

 • “Všechny procedury související s transgenderem nejsou pokryty.”
 • “změna pohlaví”
 • “transsexualismus”
 • “porucha pohlavní identity”
 • “Dysforie genderové identity”

Tyto fráze jsou obvykle přítomny pouze v případě, že operace potvrzující pohlaví *nezahrnují*.

Kde se dozvědět více

Máte-li obecné dotazy týkající se operací a péče potvrzujících pohlaví, Tanner doporučuje věnovat chvíli procházení stránkou s fakty o kampani za lidská práva. Jejich podrobné otázky a odpovědi můžete také sledovat na YouTube.

“Nalezení trans-znalého terapeuta nebo případového pracovníka může být také užitečným místem, kde začít, protože jsou často obeznámeni s lékařskými doporučeními ve své oblasti,” dodávají.

Máte-li konkrétní otázky ohledně nalezení pojistného krytí pro operaci potvrzující pohlaví, mohou vám pomoci tyto online zdroje:

 • Transgender Legal Defense & Education Fund
 • HealthCare.gov
 • Národní centrum pro transgender rovnost
 • Medicare FAQ
 • Kaiser Family Foundation

Můžete také zavolat přímo Medicare na číslo 1-800-MEDICARE nebo 1-800-633-4227. Tato linka vás spojí se skutečnou osobou, 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, s výjimkou některých federálních svátků.

Podobně se můžete obrátit na Healthcare Marketplace na čísle 1-800-318-2596.


Gabrielle Kassel (ona/je) je queer sexuální edukátorka a wellness novinářka, která se zavázala pomáhat lidem, aby se ve svém těle cítili co nejlépe. Kromě Healthline se její práce objevily v publikacích jako Shape, Cosmopolitan, Well+Good, Health, Self, Women’s Health, Greatist a dalších! Gabrielle ve volném čase trénuje CrossFit, recenzuje produkty pro potěšení, chodí na procházky se svou border kolií nebo nahrává epizody podcastu, který spolupořádá s názvem Bad In Bed. Sledujte ji na Instagramu @Gabriellekassel.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY