Podrobnosti o dávkování pro Ingrezzu

Ingrezza (valbenazin) je lék na předpis, který se používá k léčbě tardivní dyskineze. Lék přichází jako kapsle, kterou spolknete. Obvykle se užívá jednou denně.

Ingrezza se používá u dospělých k léčbě tardivní dyskineze.

Účinnou látkou přípravku Ingrezza je valbenazin. (Účinná látka je to, co způsobuje, že lék funguje.)

Ingrezza přichází jako kapsle, kterou spolknete. Patří do skupiny léků nazývaných inhibitory vezikulárního monoaminového transportéru typu 2.

Tento článek popisuje dávkování Ingrezzy, stejně jako její silné stránky a jak ji užívat. Chcete-li se dozvědět více o Ingrezze, přečtěte si tento podrobný článek.

Jaké je dávkování Ingrezzy?

Ingrezza má počáteční dávku, která se používá v prvním týdnu léčby, aby si tělo zvyklo na léky. Po tomto prvním týdnu bude vaše dávka zvýšena na doporučenou udržovací dávku.

Poznámka: Tato tabulka zdůrazňuje základy dávkování Ingrezzy. Určitě si přečtěte další podrobnosti.

Stav Počáteční dávka Udržovací dávkování
tardivní dyskineze 40 miligramů (mg) jednou denně 80 mg jednou denně

Jakou formu má Ingrezza?

Ingrezza přichází jako kapsle, kterou spolknete.

Jaké silné stránky má Ingrezza?

Tobolky Ingrezza jsou dostupné ve třech silách:

 • 40 mg
 • 60 mg
 • 80 mg

Jaké jsou obvyklé dávky Ingrezzy?

Níže uvedené informace popisují dávkování, které se běžně používá nebo doporučuje. Ujistěte se však, že užíváte dávku, kterou vám lékař předepíše. Určí nejlepší dávkování, aby vyhovovalo vašim potřebám.

Dávkování pro tardivní dyskinezi

Pravděpodobně začnete svou léčbu počáteční dávkou 40 mg jednou denně. Po prvním týdnu vám lékař dávku zvýší na udržovací dávku. U většiny lidí je udržovací dávka 80 mg jednou denně.

Váš lékař vám může předepsat nižší udržovací dávku 40 mg nebo 60 mg denně, pokud máte určité zdravotní potíže, užíváte určité léky nebo máte vedlejší účinky přípravku Ingrezza.

Maximální dávka Ingrezzy je 80 mg denně.

Používá se Ingrezza dlouhodobě?

Ano, Ingrezza se obvykle používá jako dlouhodobá léčba. Pokud vy a váš lékař zjistíte, že je to bezpečné a účinné pro váš stav, pravděpodobně to budete brát dlouhodobě.

Úpravy dávkování

Ingrezza je primárně štěpena určitými enzymy* ve vašich játrech. Pokud tyto enzymy nefungují dobře, množství Ingrezzy ve vašem těle může být příliš vysoké. To zvyšuje riziko nežádoucích účinků.

Aby se zabránilo hromadění léku ve vašem těle, může váš lékař snížit dávku přípravku Ingrezza, pokud:

 • mít problémy s játry
 • se narodili s nižším množstvím určitého jaterního enzymu zvaného CYP2D6
 • užíváte léky, které snižují účinnost jaterních enzymů CYP3A4 nebo CYP2D6

* Enzym je druh proteinu.

Jaké faktory mohou ovlivnit mé dávkování?

Dávka přípravku Ingrezza, kterou jste předepsali, může záviset na několika faktorech. Tyto zahrnují:

 • zdraví vašich jater
 • vaše genetika
 • vaše další léky

Další podrobnosti viz „Úpravy dávkování“ výše.

Jak se Ingrezza užívá?

Ingrezza je tobolka, kterou spolknete. Užívá se jednou denně s jídlem nebo bez jídla.

Pokud máte potíže s polykáním tobolek, v tomto článku najdete tipy, jak tuto formu léků užívat.

Informace o expiraci, skladování a likvidaci Ingrezzy naleznete v tomto článku.

Přístupné obaly a štítky na léky

Některé lékárny poskytují štítky léků, které:

 • mít velký tisk nebo použít Braillovo písmo
 • obsahují kód, který můžete naskenovat pomocí smartphonu a změnit text na zvuk

Váš lékař nebo lékárník vám může doporučit lékárny, které tyto funkce usnadnění nabízejí, pokud je vaše současná lékárna nenabízí.

Pokud máte potíže s otevíráním lahviček s léky, dejte vědět svému lékárníkovi. Mohou být schopni dodat Ingrezzu ve snadno otevíratelné nádobě. Mohou mít také tipy, které vám usnadní otevírání obalu léku.

Co když vynechám dávku?

Pokud vynecháte dávku přípravku Ingrezza, vezměte si ji, jakmile si vzpomenete. Ale pokud je téměř čas na další dávku, vynechejte zapomenutou dávku a vezměte si další dávku v pravidelně naplánovanou dobu. Neměli byste užívat dvě dávky přípravku Ingrezza najednou. Pokud si nejste jisti, zda byste měli užít vynechanou dávku nebo ji vynechat, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Pokud potřebujete pomoc, abyste si nezapomněli vzít dávku Ingrezzy včas, zkuste použít připomenutí léků. To může zahrnovat nastavení budíku nebo stažení aplikace pro připomenutí do telefonu.

Co je třeba udělat v případě předávkování?

Neužívejte více přípravku Ingrezza, než Vám předepsal lékař, protože to může vést k závažným nežádoucím účinkům.

Co dělat v případě, že užijete příliš mnoho Ingrezzy

Okamžitě zavolejte svého lékaře, pokud si myslíte, že jste užil příliš mnoho přípravku Ingrezza. Můžete také zavolat na číslo 800-222-1222 a dostat se do Amerického toxikologického centra nebo použít jeho online zdroj. Ale pokud máte vážné příznaky, okamžitě zavolejte 911 (nebo místní tísňovou linku) nebo jděte na nejbližší pohotovost.

Na co se mám zeptat svého lékaře?

Výše uvedené části popisují obvyklé dávkování poskytované výrobcem léku. Pokud vám lékař Ingrezzu doporučí, předepíše vám dávku, která je pro vás vhodná.

Pamatujte, že byste neměli měnit dávkování přípravku Ingrezza bez doporučení lékaře. Ingrezzu užívejte pouze přesně podle předpisu. Promluvte si se svým lékařem, pokud máte otázky nebo obavy týkající se vaší aktuální dávky.

Zde je několik příkladů otázek, které byste se mohli zeptat svého lékaře:

 • Pokud začnu užívat jiné léky, bude nutné změnit dávkování Ingrezzy?
 • Budu mít vyšší riziko nežádoucích účinků, pokud se mi zvýší dávka Ingrezzy?
 • Předepíše mi lékař jiné dávkování Ingrezzy, pokud na mě nezabírá?

Chcete-li získat informace o různých stavech a tipy pro zlepšení svého zdraví, přihlaste se k odběru jakéhokoli newsletteru Healthline. Můžete se také podívat na online komunity na Bezzy. Je to místo, kde lidé s určitými podmínkami mohou najít podporu a spojit se s ostatními.

Vyloučení odpovědnosti: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o lécích obsažené v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou určeny k pokrytí všech možných použití, pokynů, opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY