Recepty pro lidi s rajčatovou alergií

Italská kuchyně je obecně známá tím, že obsahuje aromatické bylinky a koření, česnek, olivový olej a rajčata.

Mezi nejoblíbenější italské recepty patří pizza, polévky, těstoviny, saláty a lahodné omáčky, které používají tyto přísady. Rajčata se často používají buď jako hlavní přísada čerstvá, nebo ve formě marinarové omáčky.

Ne každý, kdo má rád klasické italské recepty, má rád rajčata, a někteří lidé jsou na ně dokonce alergičtí. Naštěstí to neznamená, že si nemůžete vychutnat kreativní a stejně chutnou italskou kuchyni bez rajčat.

Tento článek nabízí 15 receptů v italském stylu, které jsou bez rajčat.

Plátky bílé pizzy na dřevěný stůl.
Dobrá brigáda/Getty Images

1. Rajčatová omáčka bez rajčat

Zatímco marinarová omáčka na bázi rajčat může patřit mezi nejpoužívanější italské omáčky, můžete ji napodobit pomocí jiné zeleniny a koření.

Tento recept používá ořešák, cuketu a česnek vařený s řepným vývarem a jablečným octem. Použijte jej na těstoviny, pizzu nebo kastrol.

Získejte recept!

2. Vegetariánská dýňová omáčka alfredo

Alfredo omáčka obvykle neobsahuje rajčata, ale je to pěkná alternativa k rajčatové omáčce a může být použita podobně.

Tento recept používá dýňová semínka a smetanový sýr zahuštěný kukuřičným škrobem. Udělejte to veganským nahrazením rostlinných produktů bez mléčných výrobků.

Získejte recept!

3. Zeleninové lasagne bez rajčat

Lasagna nemusí být potřena rajčatovou omáčkou. Místo toho tento recept vrství lasagne nudle s houbami, česnekem, cibulí a špenátem se smetanovou sýrovou omáčkou.

Aby byl tento recept jednodušší, nahraďte v obchodě zakoupené lasagne nudle domácími.

Získejte recept!

4. Mrkvová omáčka na těstoviny

Jedná se o snadnou omáčku bez rajčat, která by se dala dobře spárovat s různými nudlemi.

Vařte a kombinujte cibuli, strouhanou mrkev a sójovou omáčku, abyste získali levnou a jednoduchou zálivku na těstoviny. Tento konkrétní recept završuje mrkvovou omáčku s fazolemi, parmezánem a slunečnicovými semínky.

Získejte recept!

5. Avokádová těstovinová omáčka

Avokádo je přirozeně krémové a univerzální. Tento recept je mísí s olivovým olejem, citronovou šťávou, česnekem a čerstvou bazalkou a vytváří jednoduchou italskou těstovinovou omáčku bez rajčat.

Jediné, co musíte udělat, je uvařit těstoviny, připravit avokádovou krémovou omáčku a jemně je spojit, abyste získali uspokojivé jídlo.

Získejte recept!

6. Zelený minestrone

Zde je klasická italská polévka minestrone, která kombinuje skvělé severní bílé fazole se zelenou zeleninou, jako je petržel, cuketa, zelené fazole a hrášek místo rajčat.

Mezi texturami, chutěmi a krásnými barvami této polévky je nepřehlédnete.

Získejte recept!

7. Penne s černými olivami, houbami portobello a sýrem Romano

Tyto těstoviny jsou nabité olivami, houbami portobello, ohořelými paprikami a sýrem Romano, což vše z něj dělá vydatné samostatné jídlo.

Tento chutný recept nevyžaduje žádná rajčata, ale přesto srší lahodnou chutí.

Získejte recept!

8. Citronové špagety

Italština už není o nic jednodušší.

Jednoduše uvařte špagetové nudle a promíchejte je s olivovým olejem, sýrem, citronovou šťávou a lístky bazalky a vytvořte tak lehké a chutné těstoviny. Nahoře s citronovou kůrou získáte ještě více citronové chuti. Zde můžete použít jakoukoli paletu nudlí.

Získejte recept!

9. Letní squash a rukola pizza

Možnosti přelití bílé pizzy bez rajčat jsou nekonečné.

Tento recept završuje těsto na pizzu s chutnou kombinací sýra, tenké plátky letní dýně, rukoly, červeného chilli a rozmarýnu. Aby to bylo ještě jednodušší, můžete použít pizzu z obchodu.

Získejte recept!

10. Klasická veganská bílá pizza

Zde je veganská verze bílé pizzy bez mléka a mléčných výrobků, která je na vrcholu těsta na pizzu s různými druhy zeleniny.

Smetanová bílá omáčka je vyrobena z rostlinného mléka, sýra a másla. Použijte kůru na pizzu zakoupenou v obchodě, aby byla ještě jednodušší.

Získejte recept!

11. Krémové pesto gnocchi

Gnocchi, tradiční italské jídlo, jsou malé knedlíky z brambor, krupice nebo mouky.

Zatímco jsou často doplněny marinarou, tento recept používá krémovou pesto omáčku vyrobenou ze smetany, vývaru a česneku.

Získejte recept!

12. Špagety s olejem a česnekem

Tento recept můžete připravit z různých těstovin.

Vše, co potřebujete, je vařit nudle, hodit je olivovým olejem a česnekem a vše doplnit vločkami červené papriky, petrželkou a sýrem, nebo si je dále upravit podle svého uvážení.

Získejte recept!

13. Bílý lilek parmezán

Tato bílá verze lilkového parmezánu bez rajčat je stejně dobrá jako jeho tradiční protějšek těžký pro marinaru.

Plátky lilku jednoduše orestujte na oleji a upečte v troubě přelité sýrem. Mohli byste jim sloužit přes postel s nudlemi.

Získejte recept!

14. Letní salát Caprese bez rajčat

Tradiční italský salát Caprese závisí na rajčatech, bazalce a mozzarelle, ale tato verze ne.

Místo toho zvýrazňuje chutě mozzarelly a bazalky a kombinuje je s čerstvým hráškem a chřestem a podává je po celé rukole.

Získejte recept!

15. Skořápky plněné třemi sýry s bílou omáčkou

Plněné skořápky jsou často balené se sýrem a špenátem a přelité marinarovou omáčkou k pečení.

Místo toho tento recept používá krémovou omáčku z bílého sýra s neutrální příchutí, bez nutnosti rajčat. Mohlo by to být veganské nahrazením rostlinných mléčných výrobků a tofu místo ricotty.

Získejte recept!

Italská kuchyně je známá pro širokou škálu těstovin, pizzy, polévek a omáček, které často obsahují přísady jako česnek, olivový olej, čerstvé bylinky a rajčata.

Přesto ne každý má rád rajčata a mnoho lidí je na ně alergických. Naštěstí existuje spousta způsobů, jak si vychutnat italské recepty bez použití rajčat.

Některé recepty mohou vyžadovat vynechání rajčat úplně, zatímco jiné používají kreativní alternativy, které na rajčata vůbec nespoléhají.

Vyzkoušejte některé z výše uvedených receptů, které zvýrazňují další přísady, a vytvořte krémová a chutná italská jídla bez rajčat.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY