Šest tipů pro nalezení správného plánu zdravotní péče

Přehled

Dnes mají lidé ve věku 65 let a starší více možností v pokrytí Medicare než předchozí generace. Většina Američanů má na výběr z více než 25 plánů, z nichž každý má různé prémie, copay a spojenectví s poskytovateli lékařské péče a lékárnami.

Se všemi těmito možnostmi musíte zkontrolovat všechny své možnosti a vybrat si, co bude pro vás nejlepší.

Zde je šest věcí, které je třeba zvážit před výběrem plánu Medicare:

1. Možnosti pokrytí

Nejprve se podívejte na své aktuální pokrytí. jsi s tím spokojený? Myslíte si, že je třeba před dalším obdobím zápisu něco přidat? Položit si tyto otázky může být užitečné, zvláště pokud právě začínáte proces zápisu do Medicare.

Mezi další užitečné otázky patří:

  • Chcete si udržet stávající lékaře?
  • Cestujete pravidelně nebo trávíte část roku čas na prázdninovém domě?
  • Jak často navštěvujete lékařské prohlídky nebo jiné služby?
  • Užíváte léky na předpis pravidelně?

V závislosti na tom, jaký plán si vyberete, mohou některé nebo všechny tyto otázky ovlivnit vaše rozhodnutí.

2. Stávající pojistný plán

Než se zaregistrujete do Medicare, zkontrolujte všechny stávající pojistné plány, které hodláte nadále používat. Zeptejte se svého zástupce pro benefity nebo pojišťovacího agenta a zjistěte, jak funguje krytí tohoto plánu s Medicare.

3. Poskytovatelé primární péče

Pokud je pro vás důležité zůstat u vašeho současného poskytovatele zdravotní péče, budete muset zjistit, zda se účastní plánu nebo plánů, které zvažujete.

Pokud zvolíte tradiční Medicare, je pravděpodobnější, že budete mít možnost zůstat u svého současného poskytovatele. Pokud se díváte na plán HMO Advantage, musíte si vybrat lékaře primární péče z jejich seznamu schválených lékařů.

Plán PPO Advantage Plan vám dává trochu více svobody a nevyžaduje, abyste používali lékaře schválené v rámci plánu. V takovém případě však zaplatíte vyšší kapesné.

4. Pokrytí léků na předpis

Tradiční Medicare části A a B nepokrývají náklady na léky na předpis. Pokud máte zájem o tento typ pojištění, budete si muset zakoupit plán Medicare Part D nebo kombinované krytí prostřednictvím plánu Medicare Advantage Plan.

5. Časté cestování nebo druhý domov

Pokud často cestujete po celých Spojených státech nebo trávíte čas ve vedlejším domě po značnou dobu, můžete zvážit použití tradičního plánu Medicare. Tradiční Medicare je přijímána na místech po celé zemi a nevyžaduje, abyste si vybrali lékaře primární péče nebo získali doporučení pro návštěvy specialistů.

HMO a PPO Medicare Advantage Plans jsou omezeny na regionální oblasti pokrytí. Mohou také vyžadovat, abyste svou péči koordinovali prostřednictvím svého lékaře primární péče nebo využívali lékaře, kteří jsou součástí jejich schválené sítě.

6. Náklady

Většině lidí bude část A Medicare, která pokrývá nemocniční péči, poskytnuta zdarma. Část B, která pokrývá lékařskou péči, je zvolený plán, který zahrnuje měsíční prémii.

Pokud získáte benefity sociálního zabezpečení, Railroad Retirement Board nebo Office of Personnel Management, vaše pojistné v části B bude automaticky odečteno z vaší výplaty dávky. Pokud tyto dávky neobdržíte, dostanete vyúčtování.

Pokud se rozhodnete získat krytí Medicare Plan D pro léky na předpis, budete také platit měsíční prémii. Skutečná cena tohoto pokrytí závisí na plánech dostupných ve vaší oblasti.

Odnést

Chcete-li najít ten správný plán Medicare pro vás nebo někoho jiného, ​​zkontrolujte způsobilost a obrysy pokrytí prostřednictvím webu Medicare.gov nebo kontaktujte svého místního agenta zdravotní pojišťovny nebo zástupce pro dávky.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY