Sick Day Diaries: 8 aktivit, které zaměstnávají mé děti během Sick Days

Dětské dny nemoci jsou spektrum. Někdy nemocní malí dřímají celý den. Jiné dny se odrážejí od zdí, jakmile jste v jejich nepřítomnosti zavolali – a vy se jen ptáte, jestli možná neměli jít do školy.

Za ta léta, co máma pracující z domova, jsem se naučila mít připravený arzenál aktivit, které mé děti zabaví, když jsou doma nemocné.

Ať už potřebuji telefonovat, vyprázdnit e-mailovou schránku nebo poslat fakturu, během pracovního dne prostě nemohu být k dispozici pro přitulení a přípravu kuřecí polévky, jak bych si možná přál.

Také jsem dospěl k přesvědčení, že je dobré pro celou rodinu, když se děti mohou samy zabavit – alespoň část času –, když jsou pod nepříznivým počasím. Nabízí jim to nejen soběstačnost, ale podporuje to i mé duševní zdraví jako vytíženého rodiče.

Zde je osm jednoduchých, nenáročných činností, které svým dětem nabízím, když je nemoc přiměje zůstat doma.

1. Omalovánky

Existuje důvod, proč mají omalovánky rádi i dospělí. Barvení může být meditativním zážitkem, který nás odvádí od stresorů – včetně nemocí – a může dokonce pomáhají snížit negativní emoce.

Když jsou moje děti doma nemocné, vytáhnu krabici s pastelkami a vytisknu si z internetu novou omalovánku. Pak jsem je nechal jít do města a vytvořit různobarevné mistrovské dílo.

Abych prodloužil dobu jejich vybarvování (abych mohl mít trochu více práce), požádám je, aby vytvořili více stránek a pak mi je ukázali, abych si mohl vybrat oblíbenou.

Pokud vaše dítě odrostlo omalovánkám, zvažte, zda mu nenabídnete podobný umělecký počin, jako je malování akvarelem. A abychom předešli nevyhnutelné otázce “Co mám nakreslit?” požádejte je o velmi konkrétní obrázek. (Chodil bych s ježkem v klobouku na párty, ale to jsem prostě já.)

2. Sešity aktivit

Kdykoli jsem v dolarovém obchodě, nemohu si nechat ujít příležitost podívat se na uličku s knihami aktivit.

Nikdy nevím, kdy mohou mít moje děti nemocný den, a tolik potřebná zábava může být užitečná. Aktivity, jako jsou křížovky, hledání slov a stránky s nálepkami, jsou zlatým dolem pro poklidné, ale pracovité trávení volného času.

3. Čtení

Naše rodina je čtenářská rodina a myslím, že neuděláte chybu, když budete děti povzbuzovat, aby si knihu kdykoli vzaly – zvláště když je nemocný den trápí.

Den v posteli je ideální čas ponořit se do oblíbené dobrodružné série nebo grafického románu. Pokud vaše dítě ještě nečte, zkuste mu poskytnout nějaké barevné obrázkové knihy.

4. Hádanky

Když byly moje děti batolata, bavili jsme je obřími pěnovými podlahovými puzzle. Nyní, když jsou starší, 1000dílná skládačka je dokáže zabavit na celé hodiny.

Hádanky jsou klasickou klidnou činností pro lidi všech věkových kategorií. Studie z roku 2018 dokonce ukázala, že záhady se prolínají s mnoha kognitivními schopnostmi – vidíte, je to skoro jako ve škole!

5. Nízká klíčová řemesla

Neočekávám, že by moje děti v den nevolnosti vytvořily Tádž Mahal z nanukových tyčinek – ale řemesla s malým úsilím nabízejí formu soustředěné hry, která mi umožňuje být na chvíli docela od ruky.

Vyzkoušejte některý z těchto jednoduchých řemeslných nápadů:

  • zvířata vyrobená z papíru, plsti, knoflíků nebo samolepek
  • odpočítávací kalendář do vaší příští dovolené nebo dovolené
  • legrační papírový talíř
  • dalekohled v roli toaletního papíru
  • dóza na kávu přeměněná na tužku nebo držák na náčiní
  • příšery z papírových sáčků

6. Budování pevnosti

Polštářové pevnosti nejsou jen pro deštivé dny. Mohou být také skvělou aktivitou pro nemocný den.

Pokud se moje děti budou cítit dostatečně dobře na to, aby se podílely na stavbě pevnosti, požádám je, aby se k tomuto úsilí přidaly. Pokud ne, udělám v obývacím pokoji svou nejlepší konstrukci polštáře a židle. (Bonusové body za plátěný baldachýn nahoře.)

Nejlepší část: Když je pevnost dokončena, je z ní pěkný úkryt, kde si děti mohou odpočinout a odpočinout si.

Tip partnera

Zabraňte ulpívání choroboplodných zárodků čištěním za pochodu v době nemoci.

Clorox® Desinfecting Mist lze použít k bodové dezinfekci a deodorizaci měkkých povrchů. Zabíjí také 99,9 %* bakterií a virů na tvrdých neporézních površích. Není třeba utírat – stačí nastříkat a odejít.

*Povrch musí zůstat vlhký po dobu 30 sekund. Používejte podle návodu.
** sponzorováno

Bylo to užitečné?

7. Smyslová hra

Co mají společného těsto, krém na holení a kbelík ledu? Všechny fungují dobře pro smyslovou hru – typ hry, která zapojí čich, dotek, zrak a další.

Vytipujte si ve svém domě nebo na dvoře prostor, ve kterém vám nevadí, že se v něm budete cítit nepořádek (ideální je vana nebo dvorek), pak je nechte, aby se tam vyhrabali.

Raději nedělat nepořádek? Když byly moje děti malé, vytvořil jsem smyslovou tašku nebo popelnici plnou předmětů, které jsou zábavné na dotek.

Nebo jsem jim připravil hru, kterou jsme rádi nazývali „Smelling Adventure“, kde jsem seřadil šálky bylinek, koření, esenciálních olejů nebo dokonce zubní pasty, zavázal jim oči a nechal je hádat vůně. (Pokud je vaše dítě nemocné s ucpaným nosem nebo nevolností, možná si to budete chtít nechat na jindy.)

8. Psaní milované osobě

Psaní dopisů možná jako forma korespondence vyšlo z módy, ale stále je to smysluplná dovednost.

Když jsou moje děti doma nemocné, povzbuzuji je, aby napsaly novinku svým prarodičům mimo stát nebo dohnaly děkovné karty z narozenin.

Pokud je vaše dítě dost staré na to, aby psalo, posaďte je s nějakými psacími potřebami a nechte je napsat dopisy přátelům, prarodičům nebo dokonce rodičům nebo sourozencům, kteří s nimi ten den nejsou doma. Je to výhra – vaše dítě zůstane zaneprázdněné a milovaná osoba dostane dopis, který si může vážit.


Sarah Garone je výživová poradkyně, spisovatelka na volné noze a foodblogerka. Najděte ji, jak sdílí praktické informace o výživě v A Love Letter to Food nebo ji sledujte Cvrlikání.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY