Snižte teplotu v rutině péče o pleť pomocí těchto tipů pro vlastní kryoterapii

člověk používá nefritový válec jako nástroj kryoterapie
Jonathan Knowles/Getty Images

Pokud jde o péči o pleť, není nouze o módní výstřelky, ze kterých si můžete vybrat.

Od DIY potravinářských masek až po vrstvení produktů, někteří jsou ochotni vyzkoušet téměř cokoli, aby ze své pleti dostali to nejlepší.

Nejnovějším trendem ve světě péče o pleť je kryoterapie: jinými slovy „léčba chladem“.

Hashtag má v současné době na TikTok více než 170 milionů zhlédnutí, se zájmem o kryo ošetření obličeje a námrazu na kůži, které se objevují napříč platformou.

Zdá se, že každý v těchto dnech snižuje teplotu na svých tvářích.

Má ale kryoterapie nějaké skutečné výhody? A jak si techniku ​​bezpečně vyzkoušet doma na vlastní kůži? Zde je to, co říkají odborníci na péči o pleť.

Co je kryoterapie?

Zatímco kryoterapie je v dnešní době pravděpodobně nejčastěji spojována se světem krásy, původně byla vytvořena jako holistická léčba bolesti.

Výzkum z roku 2005 naznačuje, že používání nízkých teplot v medicíně sahá až do roku 2500 před naším letopočtem.

Nicméně, jak uvádí Inc., původ moderní kryoterapie je obvykle považován za počátek roku 1978, kdy ji poprvé vynalezl Toshima Yamauchi, japonský lékař, jako léčbu revmatoidní artritidy.

Od 70. let je kryoterapie oblíbenou technikou pro léčbu bolesti.

V poslední době se kryoterapie prosadila ve světě krásy, protože se lidé začínají zajímat o studené obličejové přípravky, přípravky na studenou pleť a nástroje pro studenou pleť.

„Režim kryoterapie je založen na terapii ledovým chladem, která se aplikuje na pokožku pomocí masek, křišťálových válečků, chladicích koulí, masážních přístrojů na obličej a přímé aplikace ledu,“ říká Savaş Altan, lékař estetické medicíny na klinice Vera.

Opravdu pomáhají techniky kryoterapie vaší pleti?

Podle výzkum 2021Bylo prokázáno, že léčba nachlazením pomáhá při léčbě bolesti.

Přesto zůstává otázkou: dělají něco pro vzhled pleti?

Podle Altana může kryoterapie v péči o pleť pomoci s akné a dalšími druhy zánětů.

“Principy kryoterapie jsou skvělým způsobem, jak zlepšit rutinu péče o pleť a jsou považovány za skvělou léčbu pro snížení akné a zánětu,” říká Altan.

Kryoterapie může také pomoci kůži „probudit“.

“Kryoterapie může stimulovat průtok krve, okysličování pokožky a lymfatickou drenáž kolem obličeje, čímž vytváří jasnější pleť a snižuje výskyt pórů,” říká Altan

Melanie Palm, MD, certifikovaná dermatologka společnosti Art of Skin MD, souhlasí.

“Pokud jde o péči o pleť, používání nástrojů, jako jsou ledové koule, které dodávají obličeji chladné teploty, může pomoci zúžit krevní cévy, což může poskytnout dočasné zpevnění, utažení a tvarování,” říká Palm. “Mohou být také užitečné při snižování otoků, zejména v oblasti pod očima, docela okamžitě.”

Obavy o bezpečnost

Podle Michele Koo z Dr. Koo Skincare je však důležité praktikovat kryoterapii bezpečně.

“Kryoterapie se používá k ničení tkání, jako jsou bradavice nebo keratózy, a může způsobit značné poškození normální kůže,” říká Koo. “Je to tkáňový destruktivní proces.”

Nízké teploty způsobují zúžení kapilár. Kůže se tak jeví méně zarudlá a zanícená, ale přílišná zima může podráždit pokožku a způsobit větší zarudnutí.

Koo také dodává, že na rozdíl od toho, co někteří lidé ovlivňující péči o pleť mohou tvrdit, v současné době neexistuje žádný výzkum, který by naznačoval, že kryoterapie může snížit linky nebo zvýšit produkci kolagenu.

Tipy na kryoterapii, které můžete vyzkoušet doma

S ohledem na tato bezpečnostní opatření existuje několik způsobů, jak jemně praktikovat kryoterapii doma.

Vložte svá séra nebo masky do lednice

Některá séra a plátěné pleťové masky mohou být po zchlazení zklidňující a odlupující.

Může být užitečné dát produkty, které se zaměřují na tyto problémy, do lednice, protože nízké teploty snižují zánět, zarudnutí a otoky. To může zahrnovat oční krémy, zklidňující séra a hydratační masky.

Koo navrhuje umístit hydratační mlhu do lednice, aby se osvěžila po dlouhých hodinách před obrazovkou počítače. Existují také další kryo séra a masky, které jsou určeny k použití za studena.

Dopřejte si vychlazený váleček nebo gua sha masáž

Chcete-li replikovat kryo obličej v pohodlí vašeho domova, zkuste si dát vychlazenou masáž chlazeným nefritovým válečkem nebo gua sha.

“Vychlazený nefritový váleček uklidní a zmírní zánět, jako je alergická reakce, oteklé oči nebo růžovka,” říká Koo.

Zkus to

  1. Použijte chlazené sérum nebo zvlhčovač, aby nástroj mohl snadno klouzat po kůži.
  2. Poté klouzejte vychlazeným válečkem nebo gua sha po obličeji (vždy se pohybujte nahoru a ven ze středu), abyste odstranili veškeré překrvení pokožky, zmírnili otoky, stimulovali průtok krve a zanechali vaši pokožku nadzvedanou a svěží.
  3. Po dokončení nástroj očistěte a osušte.

Nenamrazujte pokožku přímo: zkuste místo toho ledové koule

Ledové koule jsou jedním z největších trendů domácí kryoterapie.

Ledová koule je kryoterapeutický masážní nástroj obvykle vyrobený ze skla. Skládá se z rukojeti a koule naplněné nemrznoucí kapalinou. Obvykle se uchovávají v mrazáku, aby zůstaly ledově studené.

Zatímco někteří influenceři doporučují používat kostky ledu přímo na kůži, odborníci upozorňují, že to může vést k poškození kůže.

“Nedoporučuji dělat polevu na kůži, protože riskujete vystavení pokožky extrémním teplotám, což může vést k poškození kůže nebo spodního tuku,” říká Palm. “Namísto aplikace kostek ledu přímo na pokožku dávám přednost jemnější alternativě, jako jsou ledové koule nebo ledový váleček, které mohou pomoci odfouknout a dokonce poskytnout dočasné tvarovací efekty.”

Pokud se chystáte vyzkoušet nástroje, jako jsou ledové válečky a koule, Palm dodává: „Je důležité, aby se nástroj neustále pohyboval po kůži, na rozdíl od toho, abyste jej drželi v jedné oblasti příliš dlouho.“

To může zabránit dlouhodobému vystavení chladu v jedné oblasti.

Shrnutí

Je budoucnost péče o pleť studená? Určitě se zdá, že by to mohlo být.

Podle počátečního výzkumu mohou techniky kryoterapie na kůži pomoci snížit otoky a zarudnutí a zanechávají tak pevnější a pevnější pleť. Nejedná se však o žádné zázračné ošetření a na nějaké jemné vrásky nebo vyčerpání kolagenu asi moc nepomůže.

Naštěstí lze principy kryoterapie snadno aplikovat doma. Zkuste dát svá oblíbená séra a válečky do lednice, abyste do své rutiny přidali nějaký extra účinek, ale vyhněte se nanášení ledu přímo na obličej.


Victoria Stokes je spisovatelka ze Spojeného království. Když nepíše o svých oblíbených tématech, osobním rozvoji a pohodě, většinou má nos zastrčený v dobré knize. Victoria uvádí kávu, koktejly a růžovou barvu mezi některé ze svých oblíbených věcí. Najděte ji na Instagramu.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY