Spravujte své horké záblesky v práci

Mnoho žen ve věku 40 až 55 let je v období perimenopauzy, a pokud patříte do této skupiny, je možné, že se u vás mohou objevit návaly horka.

Během perimenopauzy hladina estrogenu ženy dramaticky stoupá a klesá a tyto výkyvy mohou způsobit řadu příznaků. Jedním z nejběžnějších je návaly horka. Podle kliniky Mayo je návaly horka náhlým pocitem intenzivního tepla, které občas způsobuje zčervenání kůže a pocení.

Období perimenopauzy může trvat až 10 let a pro mnoho žen může být velká část tohoto času strávena na pracovišti. Aby se snížila závažnost a frekvence návalů horka při práci, může být užitečné znát pár triků.

Správně se oblékněte

Jednou z prvních obranných linií před návaly horka v práci je správné oblečení. Vyhněte se vlně, hedvábí a většině syntetických tkanin. Tyto materiály zachycují teplo a mohou zvýšit vaši tělesnou teplotu. Oblečení vyrobené z bavlny, lnu nebo umělého hedvábí lépe „dýchá“, uvolňuje teplo a pomáhá vás ochlazovat.

Také je obvykle nejlepší vyhnout se rolákům. Místo toho se zkuste obléknout ve vrstvách. Tímto způsobem, když začne vaše tělesná teplota stoupat, můžete odstranit vrstvy, abyste se ochladili. Vzhledem k tomu, že po návalech horka často následují studené zimnice, můžete vrstvy snadno znovu nasadit, abyste se znovu zahřáli.

Snižte teplotu

Nejjednodušší způsob, jak snížit teplotu v místnosti, je snížit termostat. To však není vždy možné. Pokud pracujete u stolu, můžete zvážit použití malého ventilátoru. Ventilátor vás nejen ochlazuje, ale také cirkuluje vzduch v místnosti.

Pokud máte to štěstí, že pracujete v blízkosti okna, otevřete ho prasklinou a nechte uvnitř chladný a čerstvý vzduch.

Zvažte svůj jídelníček

To, co jíte a pijete, může hrát velkou roli ve vaší tělesné teplotě. Teplá a kořeněná jídla zvyšují tělesnou teplotu a mohou zhoršit návaly horka. Zkuste se vyhnout kořeněným jídlům a horká jídla nechte před jídlem výrazně vychladnout.

Navíc, když jste v práci a nemáte plnou kontrolu nad pokojovou teplotou, pomůže vám jíst studená jídla. Vyberte si saláty, sendviče nebo studené těstoviny. Tyto možnosti vás stále naplní, aniž by se zvýšila vaše tělesná teplota.

Je také moudré pečlivě vybírat nápoje. I když může být lákavé začít svůj pracovní den horkým šálkem kávy, zkuste místo toho ledovou kávu nebo popíjet ledovou vodu.

Studené nápoje můžete ve svůj prospěch skutečně využít dvěma způsoby. Popíjení studeného nápoje po celý den vám může pomoci zchladit se a můžete si také položit studený pohár nebo sklenici na čelo nebo krk.

Být včas

Dopřejte si dostatek času na práci a schůzky. Stres ze spěchu může zvýšit vaši tělesnou teplotu a vyvolat návaly horka. Když máte dostatek času, můžete lépe zůstat v klidu, což může pomoci snížit frekvenci návalů.

Takeaway

Návaly horka jsou symptomem perimenopauzy pro mnoho žen. Nejlepší způsob, jak se s nimi vypořádat v práci, je naplánovat si předem pohodlí a přijmout preventivní opatření ke snížení závažnosti návalů.

Dodržování diety a zdraví, které mohou snížit sílu a frekvenci návalů, jsou skvělá preventivní opatření, ale je také důležité mít speciální strategie. Mít po ruce věci a cvičit rutiny, které vám pomohou vychladnout, výrazně sníží stres nebo nepohodlí spojené s návaly horka v práci.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY