Účinky kombinace Advil a Aleve

Úvod

Když pociťujete mírné bolesti, je pravděpodobné, že sáhnete do lékárničky pro úlevu. Pokud jste jako většina lidí, pravděpodobně tam máte alespoň jeden nebo dva volně prodejné léky proti bolesti. Možná vás napadne, jestli jejich kombinace může pomoci nebo ublížit. V tomto článku vám povíme o volně prodejných lécích proti bolesti Advil a Aleve. Řekneme vám, jak každý z nich působí na úlevu od bolesti, a také co se může stát, když je dáte dohromady. Tyto informace vám mohou pomoci při rozhodování, jak zmírnit bolest tím nejzdravějším možným způsobem.

Co se může stát, když zkombinuji Advil a Aleve?

Advil, také známý jako ibuprofen, a Aleve, také známý jako naproxen, jsou nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID). Oba tyto léky fungují stejným způsobem a dělají totéž pro zmírnění bolesti. Advil a Aleve pomáhají bránit vašemu tělu ve vytváření prostaglandinů. Prostaglandiny se tvoří ve většině buněk ve vašem těle. Vaše buňky je uvolňují mnohokrát, včetně případů, kdy jste zraněni. Jsou zodpovědné za zánět. Advil a Aleve snižují množství prostaglandinů, které musí vaše buňky uvolňovat. Vaše bolest ze zánětu začne mizet, jakmile je prostaglandinů méně.

Užívání více než jednoho NSAID, jako je Advil a Aleve současně, nezmírňuje bolest rychleji. Můžete také zvýšit riziko určitých nežádoucích účinků užíváním příliš velkého množství NSAID nebo jeho příliš dlouhým užíváním.

Jaké jsou vedlejší účinky NSAID?

Advil i Aleve mohou způsobit podobné vedlejší účinky. Jejich společné užívání zvyšuje riziko těchto nežádoucích účinků v různých částech vašeho těla.

Problémy s ledvinami a krevním tlakem

Prostaglandiny pomáhají udržovat tlak ve vašich ledvinách, aby filtrovaly tekutiny ve vašem těle a udržovaly váš krevní tlak. Přílišná nebo příliš dlouhá změna množství prostaglandinů může zvýšit váš krevní tlak nebo poškodit ledviny. To může způsobit zadržování tekutin a změny v množství a frekvenci močení. Zvýšenému riziku jsou vystaveni lidé s onemocněním ledvin nebo lidé, kteří užívají léky na krevní tlak.

Problémy trávicího systému

Prostaglandiny pomáhají chránit váš žaludek před poškozením. Jejich přílišné nebo příliš dlouhé omezování vás může vystavit riziku vzniku vředů, pálení žáhy a nevolnosti. Můžete si všimnout krvavé nebo černé, dehtovité stolice. Lidé s problémy trávicího systému, jako je peptický vřed a ulcerózní kolitida, jsou vystaveni zvýšenému riziku.

Problémy s krvácením

NSAID mohou snížit srážlivost krve. Pokud máte problémy s krvácením, můžete zaznamenat časté modřiny nebo krvácení z nosu nebo krvácení z ran, které je obtížné zastavit. Mezi osoby se zvýšeným rizikem patří lidé, kteří:

  • užívat léky na ředění krve
  • mají nízký počet krevních destiček
  • trpíte poruchami krvácení, jako je hemofilie

Odnést

Kombinace více než jednoho NSAID, jako je Advil a Aleve, nepomůže zmírnit bolest rychleji než užívání pouze jednoho NSAID. Místo toho by to mohlo zvýšit riziko nežádoucích účinků. Pokud se vaše bolest nezlepší užíváním pouze jednoho z léků, kontaktujte svého lékaře. Možná budete potřebovat jiný lék nebo vaše bolest může být příznakem většího problému.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY