Značky & amp; Příznaky předčasného porodu

Věci, které můžete dělat doma

Pokud máte známky předčasného porodu, vypijte 2 až 3 sklenice vody nebo džusu (ujistěte se, že neobsahuje kofein), hodinu odpočívejte na levé straně a zaznamenejte si kontrakce, které cítíte. Pokud varovné příznaky trvají déle než hodinu, zavolejte svého lékaře. Pokud odezní, zkuste po zbytek dne relaxovat a vyhýbejte se všemu, kvůli čemu se příznaky opakují.

Mezi příznaky předčasného porodu a příznaky normálního těhotenství dochází k velkému překrývání. To ženě usnadňuje odmítnout příznaky předčasného porodu-nebo se obávat, že každý symptom naznačuje, že je něco strašně špatně.

U žen dochází ke kontrakcím během celého těhotenství a frekvence kontrakcí se s postupujícím těhotenstvím zvyšuje. To může zkomplikovat posouzení předčasného porodu. Ve skutečnosti 13% žen s předčasným porodem má minimální příznaky a 10% žen s normálním těhotenstvím má bolestivé kontrakce. Dále mohou ženy nesprávně interpretovat příznaky pánevního tlaku nebo křečí v břiše jako plynové bolesti, střevní křeče nebo zácpu.

Máte -li pochybnosti, zavolejte do kanceláře svého poskytovatele péče. Zkušená zdravotní sestra nebo lékař vám často pomůže vyřešit běžné příznaky těhotenství z předčasného porodu.

Varovné značky

Některé z varovných příznaků předčasného porodu jsou:

  • mírné křeče v břiše (jako při menstruaci), s průjmem nebo bez něj;
  • časté, pravidelné kontrakce (každých 10 minut nebo více);
  • vaginální krvácení nebo změna typu nebo množství vaginálního výtoku (tyto příznaky mohou naznačovat změny na děložním čípku);
  • tupá bolest v dolní části zad; a
  • pánevní tlak (jako by vaše dítě silně tlačilo dolů).

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY