1 z 5 vašich přátel začíná být nervózní – měli byste být také?

Polovina populace se zajímá o kink

Sdílení nejintimnějších detailů vašeho sexuálního života je stále do značné míry tabu. Ale pokud o tom nemůžete mluvit se svými nejbližšími přáteli, bude vychování v ložnici o to jednodušší?

Nebýt mainstreamové erotiky a softcore pornografie (ahoj, „Fifty Shades of Grey“), možná jste toho o experimentování s hranicemi v ložnici moc nevěděli. A nebýt anonymních studií, možná bychom nevěděli, kolik Američanů to zkusilo – a líbilo se – navzájem se plácat a svazovat.

Pravdou je, že alespoň někteří z vašich přátel to pravděpodobně zkusili – a jeden z pěti to zařadí do své pravidelné hry v ložnici. Podle Studie Sexuální průzkum v Americe z roku 2015více než 22 procent sexuálně aktivních dospělých se účastní hraní rolí, zatímco více než 20 procent se zapojilo do svazování a výprasku.

Možná překvapivější? Další průzkum zjistil, že téměř polovina z 1 040 dotázaných lidí se zajímala o kink, i když neměli příležitost ho prozkoumat. A přibývá výzkumů, že dobrodružství v ložnici může mít řadu výhod, a to jak pro vaše zdraví, tak pro váš vztah.

Vraťme se na chvíli zpět: Co přesně se kvalifikuje jako zlom?

I když slovo kink nemá lékařskou ani technickou definici, je to obecně jakákoliv sexuální praktika, která se vymyká konvenci – běžně považované za činy, jako je milující dotek, romantické povídání, líbání, vaginální penetrace, masturbace a orální sex. „Kink“ sám o sobě odkazuje na cokoli, co se odklání od „rovného a úzkého“, i když existuje několik kategorií, které běžně spadají pod výstřední sexuální deštník:

 • BDSM. Když většina lidí myslí na výstřední sex, vybaví se jim BDSM, čtyřpísmenná zkratka, která znamená šest různé věci: otroctví, disciplína, dominance, podřízenost, sadismus a masochismus. BDSM zahrnuje extrémně širokou škálu aktivit, od lehkých výprasků pádly a dominantního/submisivního hraní rolí až po bondage party a hru bolesti.
 • Fantazie a hraní rolí. Jedna z nejběžnějších forem výstředního sexu zahrnuje vytváření imaginárních scénářů. Může to být tak jednoduché, jako mluvit o fantazii v posteli, až po tak složité, jako je nošení kostýmů nebo hraní scén před cizími lidmi.
 • Fetiše. Jeden ze čtyř mužů a žen se zajímá o fetišistickou hru, definovanou jako sexuální zacházení s nesexuálním předmětem nebo částí těla. Mezi běžné fetiše patří nohy a boty, kůže nebo guma a hra s plenkami (ano).
 • Voyeurismus nebo exhibicionismus. Sledovat někoho, jak se svléká nebo sledovat pár při sexu bez jejich vědomí, jsou běžnými voyeurskými fantaziemi, zatímco sex na veřejném místě je jednou z forem exhibicionismu. Oba jsou překvapivě běžné (a výstřední) — 35 procent dotázaných dospělých se zajímalo o voyeurismus.
 • Skupinový sex. Trojice, sexuální večírky, orgie a další – skupinový sex je jakýkoli akt, který zahrnuje více než dva lidi. Deset procent žen a 18 procent mužů se účastnilo skupinového sexu, zatímco ještě vyšší procento vyjádřilo zájem o tento nápad.

Výstřední sex může být prospěšný některými překvapivými způsoby

Nejprve si poslechněte vědu: Kinky sex vám může pomoci cítit se lépe a být duševně zdravější. A studie 2013 zjistili, že jak dominantní, tak submisivní praktikující BDSM byli:

 • méně neurotické
 • více extrovertní
 • otevřenější novým zkušenostem
 • svědomitější
 • méně citlivé na odmítnutí

Měli také vyšší subjektivní pohodu ve srovnání s kontrolní skupinou. To by mohlo znamenat dvě věci: Že lidi s těmito rysy přitahuje výstřední sex, nebo že výstřední sex vám může pomoci růst a získat sebevědomí. Ale to druhé je velmi pravděpodobné, zvláště když více zkoumáme účinky výstředního sexu.

Například, studie z roku 2009 zjistili, že páry, které se zabývaly pozitivní, konsensuální sadomasochistickou (SM) aktivitou, měly nižší hladiny škodlivého stresového hormonu kortizolu a také uváděly větší pocity vztahové blízkosti a intimity po jejich sexuální hře.

A předběžná studie hrstky „přepínačů“ (lidí, kteří zastávají opačnou roli, na kterou jsou zvyklí, jako je dom, který se stává sub), zjistila, že konsensuální BDSM může snížit úzkost tím, že přivede mysl ke změněnému „toku“. “stav vědomí. Podobá se to pocitu, který někteří zažívají, když zažijí „běžecké maximum“, zapojí se do umělecké tvorby nebo cvičí jógu.

Pochopení výstředních sexuálních mylných představ, stereotypů a mýtů

Není žádným překvapením, že protože nemluvíme o výstředním sexu, koluje kolem něj spousta mýtů a mylných představ. Pojďme vyčistit vzduch na několik běžných zamotaných stereotypů.

Ženy se také zajímají o kink

Zatímco specifické typy výstředního sexu často přitahují jedno pohlaví více než druhé – například více mužů se zajímá o hru footfetish, zatímco více žen se zajímá o prožívání bolesti jako součást sexu – muži i ženy chtějí prozkoumat kink about stejně.

Nejste „blázni“, abyste vyzkoušeli BDSM

V mainstreamových médiích je BDSM často spojováno se zneužíváním a násilím. Někteří praktikující dokonce čelili pronásledování a diskriminaci kvůli svým protějškům. Studie však ukazují, že průměrný člověk, který se zapojí do konsensuálního spleti, má nadprůměrné psychické zdraví.

Nepotřebujete mnoho luxusního vybavení

Když pomyslíte na výstřední sex, může se vám vybavit představa kožené dominy třímající bičík. Ale opravdu, vše, co potřebujete, je fantazie a partner, který je hra.

Pokud vás některé fetišy baví nebo chcete prozkoumat svět důkladněji, určitě na to existují obchody. Ale vyzkoušet si Kink není zdaleka tak náročné na vybavení jako třeba hraní ve vaší místní rekreační hokejové lize. Pokud si chcete pohrát se smyslovou deprivací nebo omezeními, nepotřebujete ani zavázané oči nebo pouta – kravata nebo povlak na polštář mohou fungovat v obou případech.

Hraní v ložnici je zábavné a bezpečné

I když výstřední sex má spoustu výhod a i když to může být cokoliv, co vy a váš partner chcete, stále existuje několik věcí, které byste měli mít na paměti, aby vaše průzkumy byly zábavné, bezpečné a pozitivní.

Vše začíná souhlasem

Informovaný souhlas není jen něco, co se stane předtím, než jste s novým partnerem, je to něco, co by se mělo stát před každým sexuálním aktem, zvláště pokud zkoušíte něco výstředního poprvé. Komunikace je tak důležitá pro zdravé sexuální vztahy, ale zásadní, když zkoumáte dominantní/submisivní role nebo potenciálně působíte bolest.

Bezpečná slova nejsou vtip

Část vaší fantazie může zahrnovat omezení nebo odpor – což je mezi ženami běžnější, než si myslíte. Abyste se ujistili, že ve svém fantazijním světě dokážete říct ne, ale přesto budete mít způsob, jak svému partnerovi jasně říci ne, použijte bezpečné slovo, na kterém se shodnete, než začnete být výstřední. Výchozí fráze, které můžete použít, jsou červené světlo (stop) a zelené světlo (pokračuj).

Přemýšlejte o svých „tvrdých limitech“ (a mluvte o nich)

Každý má jiné limity a hranice. I když být otevřený novým aktivitám v ložnici je skvělé, být otevřený ohledně toho, co nechcete prozkoumat (jako nikdy, nikdy), je stejně důležité. Diskutujte o těchto „tvrdých limitech“ se svým partnerem otevřeně – není důvod se stydět.

Ujistěte se, že bolest je příjemná – a bez zdravotních následků

Velkou součástí výstředního sexu je míchání bolesti a potěšení. Zatímco mnoho párů dělá čáru lehkým výpraskem nebo fackováním, ti, kteří zkoumají jiné cesty – jako je bolest prsou a genitálií – by se měli vzdělávat, aby si nezpůsobili vážné nebo dlouhodobé poškození tkání nebo nervů.

Následná péče je stejně důležitá

Dokonce i při sexu bez výstřednosti mohou ženy zažít „postkoitální dysfora“, která zahrnuje příznaky, jako je úzkost, podrážděnost nebo nemotivovaný pláč. Čelit tomu následnou péčí, která zahrnuje emocionální intimitu a komunikaci, je důležité, zejména pro BDSM.

Nechoďte tedy spát jen po intenzivním sexu. Informujte se u svého partnera a ujistěte se, že je v pořádku s tím, co se právě stalo.

Pamatujte: Kinky sex je takový, jaký ho chcete mít

Kink může vypadat velmi odlišně pro různé páry, a to je zcela v pořádku. Průzkum kink nemusí začínat nákupem kožené kombinézy a biče. Může to být tak jednoduché, jako když uvidíte, co se stane, když se vzdáte své běžné rutiny v ložnici a vstoupíte do nového světa sexu.

Základní principy úspěšného výstředního sexu jsou podobné principům jakéhokoli silného a dlouhodobého vztahu:

 • sdělení
 • důvěra
 • porozumění
 • trpělivost

A teď, když víte, že je to vědecky ověřené, nedopusťte, aby vám společensky vytvořená tabu bránila ve vašem potěšení. Jdi a zlobi se.


Sarah Aswell je spisovatelka na volné noze, která žije se svým manželem a dvěma dcerami v Missoule v Montaně. Její psaní se objevilo v publikacích, které zahrnují The New Yorker, McSweeney’s, National Lampoon a Reductress. Můžete se na ni obrátit Cvrlikání.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY