10 snadných kroků k nalezení tělesného pozitivního sebevědomí

Je to mýtus, že lidé se prostě rodí s důvěrou.

Vaše sebevědomí je něco, co je založeno na mnoha faktorech. Malé až velké interakce mohou ovlivnit to, jak se o sobě cítíte. Strávil jsem velkou část svého života bez sebedůvěry. Tyrani a představy o tom, jak vypadá „krása“ nebo „zdraví“, mě udržovaly rezervovaný a cítil jsem se bezmocný. Jen jsem doufal, že se jednoho dne probudím a budu se konečně milovat.

Ale jako v každém vztahu je to dřina. Láska může být nekonzistentní, ale je nesmírně obohacující. Trpělivost byla klíčová. Respektuji svůj čas a chápu, že jsem stejně silný, když se cítím na dně.

Zjistil jsem, že existují některé klíčové faktory, které mi pomohly dostat se tam, kde jsem dnes. Chci se s vámi o ně podělit v naději, že i vám mohou být užitečné na vaší cestě k budování sebedůvěry a prožívání všeho, co sebeláska nabízí.

1. Pochopte, že média nejsou tak pozitivní, jak si myslíte

Myslím, že jednou z nejtěžších částí blogování ve světě plus-size, protože modelka velikosti 22, bylo uvědomit si, že většina modelek není plus size. Ne tak známým faktem je, že většina modelů pad. Pro ty, kteří nevědí, co je to vycpávka, je to, když si modelka menší velikosti (např. velikost 10 nebo 12) vloží pod oblečení vycpávky, aby vypadaly křivky nebo silnější.

Dlouho jsem věřila, že na to, abyste byla krásná plus-size žena, se musíte narodit se štíhlým krkem, hubeným obličejem a plochým břichem. Nenechte se zmást! Média stále pumpují nereálné tělesné normy. Doslova vytvořili další standard na vykrajování sušenek, jen o něco větší. Všechny ženy nejsou stvořeny s postavou přesýpacích hodin, a to je v pořádku!

2. Obklopte se lidmi, kteří plodí pozitivitu

Lidé, kterými se obklopujete, také udělají obrovský rozdíl ve způsobu, jakým se díváte na sebe a ostatní. Neustále jsem hledal lidi, kteří mají pozitivní a otevřenou mysl. Vím, že bez vztahů, které jsem si vytvořil, bych nebyl tím, kým jsem dnes. Podpora je něco, co potřebuje každý. Můžete se dostat v mnoha podobách – přátelé, rodina, dokonce i online komunita. Poznáte své lidi, když je najdete.

Vím, že jsme všichni super do naší online opravy, ale jak jsem řekl výše, nalezení správné reprezentace je klíčové. Na internetu je tolik prostoru pro negativitu. Vyzývám vás, abyste online sledovali alespoň tři lidi, kteří dávají pozitivní zprávu o čemkoli. Uvědomění si, že tam venku jsou další lidé, kteří myslí a cítí stejně jako vy, je vždy uklidňující. Zvedne vám to i sebevědomí.

3. Investujte do sebe

To je pro mě obrovský. Můj nedostatek sebevědomí mi nikdy nedovolil investovat úsilí nebo čas do oblasti krásy a módy. Jakmile jsem pochopil, že to, co vidím, je fronta, a začal jsem se obklopovat pozitivnějšími lidmi, všechno se změnilo.

Investovat do sebe znamená uvolnit svou mysl pro pozitivnější myšlenky a činy. Můžete dělat cokoli, co si zamanete. Dejte si pauzu, když jsou věci drsné, ale nenechte tyto myšlenky zabírat cennou mysl nemovitostí.

Vlastní investice může být také příjemným potěšením pro vás. Chcete tyto plavky modelované (nebo „myšlené“) pro dívku jiné velikosti? (Ať už to znamená cokoli!) Získejte to a rozhýbejte to tak, jak chcete. Udělejte ze sebe prioritu a sledujte, jak se to vyplatí.

4. Pomozte haterům

Je tak těžké pohnout se vpřed s tolika lidmi, kteří vás váží a používají svou váhu jako začátek konverzace. Kritici mají mnoho podob a forem, od trollů a nevyžádaných „zdravotních“ rad až po posměšné komentáře od rodiny.

Když mě srazí cizí slova, říkám si, co pro mě jejich názor znamená? Odkud tento komentář skutečně pochází? Lidé často urážejí ostatní, protože se sami cítí nejistí, nebo jednoduše nerozumí pohledu někoho jiného. Použijte tyto znalosti k tomu, abyste pomohli ostatním pochopit a pomohli sami sobě. A jak říká staré přísloví: Kill ’em s laskavostí.

5. Dejte se tam a riskujte

Jedna z nejtěžších věcí pro mě bylo dostat se tam. Bez sebedůvěry máte pocit, že všechno, co děláte, je riziko. Nuda zvítězila nad strachem. Nudily mě ty samé nudné výsledky a nechal jsem se tam vidět, co se stane.

To je důležité zejména při nakupování. Neustále nacházím kousky oblečení, kterých se bojím, ale naprosto je miluji. Pokud najdete kousek, který se vám líbí, nedívejte se na něj a líbejte ho na rozloučenou. VYZKOUŠEJ TO! Byli byste překvapeni, jak dobře vám něco sluší, když se k tomu přidáte s trochou sebevědomí.

6. Přestaňte se srovnávat s ostatními

Vím, jak je to těžké. Jako lidé se neustále potřebujeme porovnávat s ostatními. To je jedna z největších věcí, která vás může srazit dolů. Vím, že některé sociální sítě vás mohou přimět myslet na #cíle, ale jak říká můj táta: “Není všechno zlato, co se třpytí.”

Některá média jsou vytvořena tak, aby ukazovala slunečný a snadný život. Ale jak vy i všichni ostatní víte, není to pravda. Všichni lidé jsou na svých vlastních cestách a budou vynikat různými tempy. Následujte svou vlastní cestu k velikosti.

7. Vytvořte

Kreativita pramení z úsilí a péče. A být kreativnějším člověkem vám dodá větší sebevědomí. Být kreativní znamená používat svou fantazii a vytvářet originální nápady. Když si vytvoříte svůj vlastní způsob, jak dělat věci, neexistuje správné a špatné. Jste tam jen VY. Ať už jde o způsob, jakým si sestavíte outfit nebo jak se rozhodnete udělat si make-up, najděte způsob, jak si ho přizpůsobit!

8. Vnímání je realita

Už dávno jsem si uvědomil, že mám sílu vnímat situace, jak chci. Také jsem pochopil, že když jsem do něčeho dal všechno a nemůžu udělat nic jiného, ​​abych to změnil, musím se se situací smířit a jít dál.

Pobývání v situacích, minulých nebo současných, jen přidá stres a smutek do vašeho života. Ve chvíli, kdy si uvědomíte, že máte „sílu vnímání“, stanete se sebevědomějším člověkem, a to i v situacích, ve kterých se můžete cítit nejbezmocnější.

9. Uvědomte si, že jste svým nejhorším kritikem

Když se na něco díváte dostatečně dlouho, vždy najdete nedostatky. Uvědomte si, že nejčastěji vidíte své tělo do nejpodrobnějších detailů – což znamená, že jste si pravděpodobně udělali čas na rozebrání každé maličkosti. Průměrný kolemjdoucí tento čas nemá a pravděpodobně si nevšimne drobných detailů, které na sobě kritizujete.

Je v pořádku, když si všimnete příležitostí ke zlepšení. Ale nenechte se být tak kritičtí, abyste pro sebe dělali nerealistická očekávání. Budete se zbláznit, když se jim budete snažit vyhovět.

10. Počítejte svá požehnání

Pro každou část svého těla, kterou byste změnili, najděte jednu věc, za kterou jste vděční. Uvědomte si, že marnivost je luxus, který si mnoho lidí v tomto světě nemůže dovolit. Jsi krásná taková, jaká jsi. To vyžaduje, abyste si uvědomili, že krása je víc než hluboká kůže. Počítejte svá požehnání za to, co máte. Budete méně cítit to, co ne!


Natalie Johnson je zakladatelkou Nestydaté stvoření, blog, který založila v roce 2016, aby pomohla přinést pozitivní a krásné vibrace do velké komunity. Shameless Creatures pokrývá cestování, módu a životní styl a byl vytvořen, aby překonal hranice ve světě blogů velkých velikostí. Připojte se k Natalie, která tančí, stoluje a bezostyšně objevuje nové světy a lidi jako velká žena.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY