Cyklobenzaprin a cena: Co potřebujete vědět

Úvod

Pokud hledáte možnosti léčby svalových křečí, možná se budete chtít dozvědět více o cyklobenzaprinu (Amrix, Fexmid). Je to generický lék na předpis používaný spolu s fyzikální terapií a odpočinkem ke zmírnění svalových křečí souvisejících se svalovými zraněními u dospělých a některých dětí.

Amrix a Fexmid jsou značkové verze cyklobenzaprinu, který patří do skupiny léků nazývaných svalové relaxátory.

Cyklobenzaprin se dodává jako tablety a kapsle s prodlouženým uvolňováním, které spolknete. Tablety jsou schváleny pro použití u dospělých a dětí ve věku 15 let a starších. Kapsle s prodlouženým uvolňováním jsou však schváleny pouze pro použití u dospělých.

Pokračujte ve čtení podrobností o cyklobenzaprinu a nákladech a jak ušetřit peníze na recepty.

Poznámka: Další podrobnosti o cyklobenzaprinu naleznete v tomto podrobném článku.

Kolik stojí cyklobenzaprin?

Cena, kterou zaplatíte za cyklobenzaprin, se může lišit. Může to záviset na vašem léčebném plánu, vašem pojistném krytí a lékárně, kterou používáte. Chcete-li zjistit, kolik zaplatíte za cyklobenzaprin, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Poznámka: Pokud máte pojištění, možná budete muset získat předchozí povolení, než váš poskytovatel pojištění pokryje cyklobenzaprin. To znamená, že váš pojistitel a váš lékař proberou cyklobenzaprin ohledně vaší léčby. Poté pojišťovna určí, zda je lék hrazen. Pokud cyklobenzaprin vyžaduje předchozí povolení a neobdržíte ho před zahájením léčby, můžete zaplatit plnou cenu léku.

Nezapomeňte se zeptat své pojišťovny, zda cyklobenzaprin vyžaduje předchozí povolení.

Časté dotazy o ceně a cyklobenzaprinu

Níže jsou uvedeny odpovědi na některé často kladené otázky týkající se cyklobenzaprinu a ceny.

Kolik stojí cyklobenzaprin bez pojištění?

Náklady na léky jsou obvykle vyšší bez pojištění. Pokud nemáte pojištění, vaše kapesné náklady na cyklobenzaprin se mohou lišit. Bude záležet na:

 • váš léčebný plán
 • formu drogy, kterou užíváte
 • vaše dávkování
 • lékárna, kterou používáte

Promluvte si se svým lékárníkem, pokud máte otázky týkající se nákladů na cyklobenzaprin bez pojištění.

Jaká je cena 10mg tablety cyklobenzaprinu?

Cyklobenzaprin tablety se dodávají v následujících silách:

 • 5 miligramů (mg)
 • 7,5 mg
 • 10 mg

10mg tablety cyklobenzaprinu obvykle stojí více než tablety s nižší silou. Vaše náklady však budou záviset na lékárně, kterou používáte, zda máte pojištění, a pokud ano – jaké jsou výhody vašeho konkrétního pojistného plánu.

Promluvte si se svým lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění o přesné ceně 10 mg tablet cyklobenzaprinu.

Je cyklobenzaprin dostupný jako značkový lék?

Cyklobenzaprin je generický lék. To znamená, že obsahuje přesnou kopii aktivního léku ve značkovém léku. Generikum je považováno za stejně bezpečné a účinné jako originální lék, ale obvykle stojí méně.

Cyclobenzaprine je k dispozici v následujících značkových verzích:

 • Amrix kapsle s prodlouženým uvolňováním
 • Tablety Fexmid

Chcete-li zjistit, jaké jsou náklady na Amrix, Fexmid a cyklobenzaprin, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Pokud vám byl předepsán cyklobenzaprin a máte zájem používat Amrix nebo Fexmid, poraďte se se svým lékařem. Mohou dát přednost tomu, abyste si vzali jednu verzi místo druhé. Budete se také muset informovat u svého poskytovatele pojištění, protože může pokrývat pouze jeden nebo druhý lék.

Proč je mezi značkovými léky a generiky takový rozdíl v ceně?

Aby bylo zajištěno, že značkové léky jsou bezpečné a účinné, jsou zapotřebí roky výzkumu a testování. Toto testování může léky prodražit. Výrobce značkového léku může lék prodávat až 20 let. Poté mohou ostatní výrobci léků vytvářet generické verze. Tato konkurence na trhu může vést ke snížení nákladů na generika. A protože generika mají stejné účinné látky jako značkové léky, není třeba je znovu zkoumat. To může také vést k nižším generickým nákladům.

Mohu získat pomoc při platbě za cyklobenzaprin?

Pokud potřebujete pomoc s pokrytím nákladů na cyklobenzaprin nebo pochopení vašeho pojištění, podívejte se na tyto zdroje:

 • NeedyMeds
 • Nástroj lékařské pomoci

Na těchto stránkách můžete najít informace o pojištění, podrobnosti o programech drogové pomoci a odkazy na spořící karty a další služby.

Máte-li otázky ohledně úhrady za předpis, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem.

Jaké by měly být mé další kroky?

Pokud máte stále dotazy ohledně nákladů na cyklobenzaprin, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám poskytnout lepší představu o tom, kolik za tento lék zaplatíte. Ale pokud máte zdravotní pojištění, budete muset mluvit se svým poskytovatelem pojištění, abyste zjistili skutečné náklady, které byste zaplatili za cyklobenzaprin.

Příklady otázek, které byste se mohli zeptat svého lékaře nebo pojišťovny, zahrnují:

 • Je rozdíl v ceně mezi tabletami cyklobenzaprinu a kapslemi s prodlouženým uvolňováním cyklobenzaprinu?
 • Mají různé síly cyklobenzaprinu různé náklady?
 • Pokud si léky nemohu dovolit, jaké další možnosti mám?

Chcete-li získat informace o různých stavech a tipy pro zlepšení svého zdraví, přihlaste se k odběru jakéhokoli newsletteru Healthline. Můžete se také podívat na online komunity na Bezzy. Je to místo, kde lidé s určitými podmínkami mohou najít podporu a spojit se s ostatními.

Vyloučení odpovědnosti: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o lécích obsažené v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou určeny k pokrytí všech možných použití, pokynů, opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY